Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Кандидоз кишківника

Кандидоз кишківника

Кандидоз кишківника – досить поширене захворювання інфекційної природи, яке може виникати через ослаблення імунітету. Його викликають дріжджоподібні грибки, що належать до роду кандида (Candida spp.) та в нормі знаходяться в кишківнику у більш ніж 80% людей. Захворювання вражає слизову, від нього страждають люди будь-якого віку, і воно призводить до значного дискомфорту.

Види кишкового кандидозу

Залежно від причини кандидоз кишківника може бути:

  • інвазивним (його називають фокальним або дифузним);

  • неінвазивним (діагностується в більшості випадків).

Неінвазивний спричиняється пригніченим імунітетом та порушенням нормальної мікрофлори кишківника, при цьому кандиди не проростають в тканини.

Інвазивний, або дифузний виникає при онкологічних захворюваннях та імунодефіцитах, гриби трансформуються в нитчасту форму, проникають в кров’яне русло і через нього розносяться в різні органи, наприклад, в печінку та підшлункову залозу.

Кандидоз кишківника може розвиватися в 3 формах;

  • гостра — симптоми яскраво виражені;

  • хронічна — чергуються періоди загострення хвороби та ремісій;

  • носійство — без симптомів, не вимагає лікування.

Причини виникнення кишкового кандидозу

При нормальному стані імунітету кандиди не становлять небезпеки, однак при ослабленому флора, яка є умовно патогенною, отримує можливість швидко розмножуватися, і тоді корисні мікроорганізми пригнічуються.

Серед причин кандидозу кишківника найчастіше зустрічаються наступні:

  • порушення травлення, недостатність ферментів;

  • інсулінозалежний цукровий діабет, порушення ендокринної системи;

  • імунодефіцит, який виникає через фізіологію;

  • терапія, яка супроводжує трансплантації органів;

  • лікування при онкологічних захворюваннях;

  • довготривале застосування антибіотиків;

  • хронічні хвороби шлунково-кишкового тракту;

  • алергічні захворювання та аутоімунні;

  • ураження гельмінтами;

  • СНІД;

  • стреси.

А також хвороба може виникати при поєднанні кількох факторів.

Як відбувається зараження кандидозом?

Флора кишківника стає патогенною тоді, коли зростає її кількість. Дисбактеріоз або кишкова інфекція спричиняють захворювання — мікроорганізми виробляють речовини в процесі своєї життєдіяльності, які подразнюють слизову. 

Які симптоми супроводжують кишковий кандидоз

При інвазивному кандидозі виражена інтоксикація, лихоманка, біль у животі, діарея з кровʼю.

При неінвазивному кандидозі може бути здуття, розлади випорожнення, метеоризм, інтоксикація, кволість, втрата апетиту.

У вагітних кандидоз спричиняється гормональною перебудовою організму і зустрічається втричі частіше, ніж в інших жінок. Від матері може заразитись і дитина під час пологів. 

Якщо кандидоз кишківника не лікувати, він може викликати ураження грибком інших органів, спричинити утворення виразок та кровотечі. 

Як лікувати кандидоз кишківника

Самолікування може зашкодити здоров’ю, тому при симптомах, які описані вище, необхідно звернутися до лікаря. 

Для лікування кандидозу кишківника добре підійде функціональний підхід у медицині, де організм пацієнта розглядається, як єдине ціле. 

В Києві можемо рекомендувати Клініку Святого Даміана Цілителя, лікарі якої дотримуються функціонального підходу в медицині й обстежують пацієнта комплексно. 

Прийом в клініці триває 2 години, за які лікар має змогу ознайомитись повністю з історією пацієнта — з'ясувати симптоми, які турбують, обговорити особливості способу життя, харчування, генетичні схильності, інші фактори, які можуть бути причиною виникнення хвороби. 

Лікарі можуть призначити необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, щоб виявити кандидоз кишківника, та спираючись на які можна буде призначити ефективне лікування. 

Один з принципів функціонального лікування — знайти причину захворювання, а не просто позбуватись симптомів. Це дозволяє провести якісну і дієву терапію. 

Часто терапія кандидозу кишківника включає в себе прийом дієтичних добавок для нормалізації мікрофлори ШКТ, а також дієту. 

Якщо ви відчуваєте якісь симптоми, які вас турбують, є побоювання, що це кандидоз кишківника, обовʼязково зверніться до лікаря для вчасної діагностики та лікування.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Красиві вірші і смс-привітання з Великоднем

Хай мир у серці вашому панує.
Хай ангел Божий щастя вам дарує.
Ісус Христос здоров'я шле з небес.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Як смачно приготувати печінку індички на сковороді?

Печінка індички — це м’який, ніжний субпродукт із приємним смаком і високим вмістом заліза. На відміну від курячої чи яловичої, індича печінка має більш делікатну структуру, тому чудово підходить для смаження. Особливо якщо вона свіжа та якісна, як у компанії «Інделіка». Наша печінка стане чудовим варіантом швидкої вечері, яку можна приготувати всього за 15–20 хвилин.

Великодня творчість з дітьми: крашанки із солоного тіста

Великдень вже не за горами, і зараз – саме час зайнятися тематичною творчістю і декором з малечею, почати знайомити її з ідеологією цього світлого свята і заряджатися його настроєм! Сьогодні ми пропонуємо вам спробувати виготовити яскраві крашанки з солоного тіста, якими можна прикрасити великоднє деревце і весь будинок. А також такі поробки можуть стати хорошою ідеєю подарунка близьким і рідним людям до Великодня.

Як допомогти родичам організувати поминальний обід?

Втрата близької людини — це завжди болісний період для родичів, але одночасно з емоційним тягарем на їхні плечі лягає необхідність організації поховання та поминального обіду. Саме в такі моменти допомога стає безцінною. Проте, як можна підтримати рідних у цей непростий час і допомогти з організацією поминального обіду?