Книга супроводжується яскравими ілюстраціями, що дозволяють дітям краще зрозуміти, як влаштовані речі навколо нас. Це не тільки пізнавальний посібник, а й своєрідна інструкція до життя у світі технологічних інновацій, що допоможе юним читачам розвивати уяву та цікавість до науки й техніки.
До вашої уваги публікуємо уривок з книжки:
Пилосос
Якщо ти намагаєшся відпочити, а хтось починає пилососити в тебе над вухом, можеш звинувачувати в цьому Г’юберта Сесіла Бута. Цей британський інженер у 1901 році зібрав перший ефективний пилосос. У ті часи вже існували апарати для прибирання, які здували бруд. Винахіднику стало цікаво: чи можна зробити так, щоб вони всмоктувати пил усередину?Запирханий Біллі
Бут прикрив рота вологою хустинкою і присмоктався до оббивки крісла. Він щосили втягував повітря, аж поки хустинка вкрилася пилом. Інженер утілив цю ідею в апараті, який створював частковий вакуум, щоб всмоктувати повітря.
Пилосос, який отримав прізвисько «Запирханий Біллі», був громіздким і не вміщався в приміщенні. До будинку замовника прибирання його тягнули кіньми. Щоб почистити килими всередині будинку, довгі шланги протягували через вікна. Уже за рік Бут чистив килими короля Едуарда VII.
Ану дуй звідси!
Легкий пилосос з’явився в 1907 році. Американський сторож Джеймс Спенґлер сконструював пристрій, який назвав всмоктувачем. Лопаті електричного вентилятора всмоктували пил у шланг зі щіточками, прикріплений до ручки мітли. Пил осідав у подушці.
Спенґлер не отримав визнання за свій винахід. Він продав патент на нього Вільяму Гуверу. Той дещо вдосконалив пристрій і став продавати. Саме тому в англомовних країнах пилососи часто називають «гуверами», а не «спенґлерами».
Поміркуй над рішенням
Спробуй пропилососити свій дім. Без жартів! Чи є місця, до яких пилосос не дістає? Чи є щось, що він не здатний втягнути? Чи можна якось спростити його роботу? Назви способи, якими вдасться його вдосконалити. Чи просто втілити їх у життя?
Познайомся з винахідником
• Джеймс Дайсон (1947 р. н.)
У 1978 році британський інженер Джеймс Дайсон поклав собі за мету винайти безмішковий пилосос. Він зібрав 5127 прототипів, перш ніж йому це вдалося. Конструкція всмоктувала повітря в такі собі «циклони», які своїми обертами відсіювали пил у контейнер. Мішок відійшов у минуле. Дайсону знадобилося майже десять років, щоб налагодити масове виробництво. Але вже за два роки його пилосос став найуспішнішим на британському ринку.