Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Культура поведінки в громадському транспорті - дітям.

Сім'я в метро

Є проста закономірність: якщо дитині щось не пояснити, вона цього знати не буде. Це стосується всього − від математики чи письма до правил поведінки в маршрутці. У статті міститься приблизний план бесіди, запитання, загадки, гра, теми для обговорення, усе, що може допомогти вам навчити дитину правильно поводитися в транспорті, закріпити уявлення про правила поведінки в суспільному транспорті, про обов´язки пасажирів.

Загадки.

Маленькі будиночки по місту біжать.
Хлопчики й дівчатка
У будиночках сидять.
(Трамвай)

Полотно, а не доріжка
Кінь біжить − стоніжка.
(Поїзд)

Будинок по вулиці йде
На роботу всіх везе
Не на курячих він ніжках.
Він в гумових чобітках.
(Автобус)

Це − загадки про суспільний транспорт. А як називають людей, які користуються їм, їздять в ньому? (Пасажири).

Правила поведінки в транспорті.

1. Заходжу в транспорт не поспішаючи, дотримуючись черги, не випереджаючи всіх.
2. Компостую проїзний талон (якщо потрібно).
3. У транспорті не штовхаюся, прагну не наступати людям на ноги, не спиратися ліктем на людину, яка стоїть поряд, не штовхати її в спину.
4. Поступаюся місцем старшим і дівчаткам, вживаючи «чарівні» слова.
5. У салоні автобуса, тролейбуса, трамвая не розмовляю голосно, не висовуюся з вікна, не заважаю пасажирам при виході і на вході.
6. Виходжу на передні двері.
7. Показую закомпостований талон кондукторові.
8. Талон викидаю завжди в урну.
9. При вході в автобус хлопчик пропускає дівчинку, але виходить він першим і зупиняється справа, готовий допомогти їй зійти. Мамі, вчительці, старшій сестрі і іншим дорослим подає при цьому руку.
10. Стояти в проході з правого боку, щоб не заважати тим, хто виходить.
11. У транспорті не їсти морозиво, тістечка (можна ненавмисно забруднити одяг пасажирів або сидіння), бажано не пити воду (небезпечно для здоров’я)
12. Виходячи, пропустити старших, допомогти літнім людям і інвалідам і винести їх речі.

Запитання.

Чи згодний ти з цими правилами? Які з них складніше виконувати? Чому?
Як поступити в цій ситуації:
1. На зупинці не мало людей. Ти встанеш в чергу або проберешся вперед, щоб бути першим?
2. До дверей маршрутки майже одночасно з тобою підходить дівчинка. Пропустиш її вперед чи пройдеш сам? А як щодо мами? Її завжди треба пропускати вперед чи тільки іноді? (хлопчикам)
3. У школі на уроці можна змоделювати ситуації проходу до виходу в переповненому транспорті. (Учні щільно розміщуються біля дверей класу).

Обговорити можна такі питання: вхід і вихід групи людей з транспорту, поведінка хлопчиків стосовно дівчаток, правильна поза під час сидіння в салоні. Які пози вважаються не красивими?
Складіть діалог, розігравши сценку по таким ситуаціям:
1. Ти з мамою зайшов в автобус і побачив попереду свого товариша.
2. Ти з товаришем голосно розмовляєш в тролейбусі. Вам зробили зауваження. Що відповісти?

Гра «Ввічливо – неввічливо»

Діти стають в круг. Ведучий називає чиє – те ім´я і при цьому ставить питання: «Поступитися в трамваї місцем?» Той, кого назвали, якщо це ввічливо, відповідає: «Ввічливо». Якщо це не ввічливо, відповідає: «Неввічливо».
Приклади питань:
1. Поздороватися при зустрічі?
2. Штовхнути, не вибачитися?
3. Допомогти підняти річ?
4. Узяти квиток в автобусі?
5. Не поступитися місцем в транспорті?
3. Підсумок бесіди.

Звичайно, краще буде, коли ви проведете цю бесіду не як нудну нотацію, а цікаво, можливо, в автобусі, можливо, вдома, весело розіграєте сценки, та не будете наголошувати на тому, що ваша дитина не знає. Акцентуйте її увагу в розмові на тому, що вона розуміється в правилах, просто ви знаєте щось новеньке.


(За матеріалами school-work.net )

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

День Конституції: як зробити державне свято родинним у країні, що боронить свою свободу

28 червня Україна щороку відзначає День Конституції. Попри державний статус, це свято лишається малопомітним у родинному побуті. Та, можливо, саме зараз — у час щоденної боротьби за свободу — варто переосмислити його значення і зробити частиною родинних традицій.

Коли чекаєш на диво: чому варто довірити ведення вагітності лікарям “Інномед-Пологовий будинок”?

Народження дитини - один з найважливіших і найчуттєвіших моментів в житті кожної родини, а особливо жінки. Це період хвилюючого очікування, кардинальних змін, особливої відповідальності. Саме тому ведення вагітності досвідченими фахівцями є важливою необхідністю. Якщо ви шукаєте місце, де вам забезпечать високопрофесійний медичний супровід, то клініка “Інномед-Пологовий будинок” у Вінниці буде ідеальним вибором.

Як зацікавити дитину катанням на велосипеді

Одна з найважливіших речей, які ви можете прищепити своїй дитині – це любов до спорту. Ця звичка залишиться на все життя і допоможе чаду найкращим чином дбати про себе. Подавайте йому приклад, займаючись спортом, адже ви – його батьки – зараз справжні герої в його очах!

Що варто й не варто дарувати на вечірку Baby Shower?

Ви просто не уявляєте, як часто родичі та друзі купують невдалі подарунки для немовлят.

Розглядаючи ці симпатичні речі для малюків, здається, що такий подарунок просто не може не сподобатися майбутнім батькам. Тим не менш, так трапляється частіше, ніж багато хто думає. Дуже багато подарунків на вечірку Baby Shower і на народження дитини так і не використовуються, а в результаті продаються або даруються.