Однією з традицій може стати створення родинної «малої конституції» — кількох головних принципів, що мають особисте значення. Це допоможе дітям краще зрозуміти суть державного устрою. А ще — квіти: до пам’ятників, могил героїв, місць пам’яті. Це вчить цінувати свободу.
Символічним може стати і донат — на армію, родини полеглих, волонтерські ініціативи. Так ми підтверджуємо: бути громадянином — це дія.
І, звісно, книга. Варто започаткувати традицію читати чи обговорювати видання про права людини, історію Конституції та державності. Це — нагода усвідомити себе як частину історії.
Пропонуємо добірку з 5 книжок, які допоможуть порозумітися з темою держави, права та свободи.
“Україна. Від первісних часів до сьогодення. Доповнене видання”

Для читачів 7-11 років
Видавництво “Ранок”
Це оновлене видання бестселера видавництва «Ранок»! «Україна. Від первісних часів до сьогодення» — історичний путівник, що відправить допитливих українців у подорож довгим шляхом розвитку нашої країни.
Книжка розповідає про перших людей на українських землях, про поселення давніх слов’ян, про князів, козаків… і так аж до президентів. У цій мандрівці читачі дізнаються також про знакові місця, культурну спадщину та досягнення українців у різних галузях.
“Творці української нації. Розповіді для дітей”

Видавнича група “Основа”
Книжка містить 28 оповідань про людей з різних часів, які кожен по-своєму, великими чи малими справами, сприяли розвитку українській державності, національному відродженню і є прикладами відстоювання ідеї незалежності, волелюбності українського народу. Історії спонукають дітей бути освіченими українцями й українками, здобувати нові знання з історії нашої батьківщини. Матеріал викладено у формі живої розмови авторки з юним читачем.
“Моя рідна Україна”

Для читачів 5-8 років
Видавнича група “Кенгуру”
Книжка познайомить дітей із державними символами України, покаже наші міста та області на мапі. Діти дізнаються про природні зони України, її річки, моря та гори, про корисні копалини й заповідники. Перед ними розкриється в усьому розмаїтті світ рослин і тварин. Видання сприятиме формуванню світогляду, розвитку мовлення, уяви, пам’яті, мислення.
“Велика книга про Україну дітям”

Для читачів 5-10 років
Видавнича група “Кенгуру”
Це енциклопедія, що містить цікаву і корисну інформацію, викладену у короткій, доступній формі з використанням яскравих сучасних ілюстрацій.
Гортаючи сторінки книги, діти дізнаються багато нового про сучасну Україну, збагатять свої знання про її минуле, навчаться цінувати й шанувати нашу культурну спадщину.
“Видатні українки. Розповіді для дітей про відвагу, здійснення мрій та віру в себе”

Для читачів 8-11 років
Видавнича група “Основа”
Книга складається з 15 історій про видатних українських жінок. Ці оповідки розповідає старша сестра Олеся молодшій сестрі Даринці. Олеся, хоч і доросла, але вірить у дива, а дев’ятирічна Даринка, навпаки, скептична й трішки буркотлива. Разом з Даринкою діти дізнаються про першу офіцерку, першу капітанку дальнього плавання, силачку, яка виступала разом із Піддубним, та інших не-ймовірних українок. Історія кожної героїні унікальна, та їх об’єднує одне: вони йшли до своїх мрій, попри будь-які перешкоди.
А що почитати батькам? Унікальна новинка
“Чорна рада. Хроніка 1663 року”

Видавництво READBERRY зробило нове, дизайнерське перевидання історичного роману Пантелеймона Куліша «Чорна рада. Хроніка 1663 року» — твору, який вважається першим українським історичним романом і залишається надзвичайно актуальним у контексті сучасної української історії.
До нового видання додано післямову доктора історичних наук, фахівця з доби Руїни, Віктора Горобця, яка дозволяє читачам краще зрозуміти складні політичні реалії XVII століття. Художнє оформлення книги виконала Софія Навка — ілюстраторка створила візуальний супровід у техніці ліногравюри, що додає особливого виразного характеру виданню.
Хоча «Чорна рада» була написана у XIX столітті, а описує події XVII-го, паралелі із сучасністю вражають. Ідеї національної єдності, самобутності, державності та культурної тяглості, які проводить Куліш, сьогодні набувають нового звучання.