Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Вагітність: Кого відвідати під час планування вагітності?

Підготовка до вагітності

Вагітність - це стан, в якому хочете ви цього чи ні, перепади настрою неминучі. Буря емоцій, шквал переживань, і невичерпний потік думок - «страшилок» - чи можна «підстелити солому» заздалегідь і позбавити себе від зайвих стресів?

На жаль, ліків, які б ідеально підходили вагітним жінкам, ще не вигадали. А якщо навіть і вигадали - то тестувати на майбутніх мамах не поспішають. Пишуть стандартне: «При вагітності та лактації безпека і ефективність препарату не встановлена». Інструкції до препаратів, які все-таки прописують лікарі, радять зазвичай порівняти ризики. Тому якщо вагітність планується, найкраще «озброїтися» теоретичними знаннями та деякими речами заздалегідь. Оптимально - за кілька місяців до того, як ви з коханим приступите до втілення задуму в життя. Не варто обмежуватися тільки традиційним відвідуванням гінеколога і терапевта! Залучайте в процес майбутнього тата! Є місця, де без нього не обійтися.

Радимо зазирнути ще в аптеку, книжковий, до стоматолога і в спортзал!

1. В аптеку

Що купити:

- Фолієву кислоту (вона ж вітамін В9)

Питання про дозу та режим прийому фолієвої кислоти вирішується індивідуально, неодмінно обговоріть це зі своїм лікарем. Дефіцит В9, мабуть, найважливішого «вагітного» вітаміну, є передумовою для розвитку невиношування, часткового або повного відшарування плаценти, спонтанного аборту або мертвонародження, підвищує ризик розвитку у плода вроджених вад: дефектів нервової трубки, гідроцефалії, аненцефалії, мозкових гриж, збільшує ризик затримки розумового розвитку дитини.

Важливо! Фолієву кислоту можна і потрібно починати пити заздалегідь, місяця за 2-3 до передбачуваної вагітності. У процесі термообробки зі 100% вітаміну В9 точно виживуть лише 4%. Того, що виробляє мікрофлора вашого власного кишечника, напевно не вистачить. Альтернативи немає: фолієву кислоту у формі вітамінів треба пити, не сподіваючись на її одержання іншими шляхами.

- Тест на овуляцію

Тест на овуляцію дозволяє визначити дні, коли ймовірність зачаття дитини максимально висока.

Робота тесту на овуляцію цифрового Clearblue заснована на визначенні швидкого зростання кількості лютеїнізуючого гормону (ЛГ) в сечі. Викид ЛГ відбувається приблизно за 24-36 год до овуляції. Як тільки у віконці тесту з´явиться смайл, час прийшов! Щоб максимально збільшити шанси завагітніти, варто займатися любов´ю протягом наступних 48 годин.

Важливо! Хронічні стресові стани можуть стати причиною викривлення даних!

- Градусник

Якщо ви вирішили підійти до таїнства зачаття з наукової точки зору, і у вас немає бажання витрачати гроші на дорогі тести на овуляцію, то купіть спеціальний ректальний градусник (він зручніший звичайного). Вимірюйте температуру в задньому проході (її називають базальною або ректальною) і будуйте графік. Додайте дати по горизонталі, шкалу температури по вертикалі. Дані, отримані за два-три цикли, наочно покажуть дні овуляції (у цей день температура буде найнижчою), і дозволять планувати максимально успішні заняття любов´ю.

Важливо! Перед вимірюванням температури вставати не можна, інакше отримана картина буде не вірна! Проводити процедуру потрібно тільки вранці, в один і той же час, протягом 5 хвилин. Починати побудову графіка треба з 1 дня циклу (він же перший день менструації).

2. До стоматолога

Вилікувані зуби завжди краще хворих. При підготовці до операцій всі сили кидають на усунення вогнищ інфекції в організмі, щоб не рознести через кровотік інфекцію, і не запустити запальний процес. Вагітність, звичайно, не операція, але підхід той самий. Потім буде набагато приємніше зайнятися облаштуванням дитячої, ніж просиджувати в кріслі, нервуючи: «Чи позначиться місцевий наркоз на розвитку плоду? Чи відповідний препарат використав лікар?».

До речі, кальцій не може покинути емаль і дентин ніяким іншим способом крім кислотного травлення: через кислі фрукти, цитрусові, через соки (будьте готові полоскати рот після кожного прийому їжі) або кислоту, яку виділяють мікроби при розкладанні зубного нальоту. Стандартні два рази чистки вранці - це мінімум.

Важливо! Навіть якщо ви впевнені, що чистите зуби правильно, але до цих пір обходилися без рекомендацій зубного лікаря-гігієніста, попросіть його продемонструвати правильну чистку зубів. Дотримуйтесь вказівок відтепер і надалі, як можна частіше. Емаль не зітрете, а зуби будуть здоровими!

3. У книгарню

Що купити: Книги по питанням, які цікавлять – варто придбати пару-трійку книг, в яких розповідається не тільки про вагітність, а й про перші роки життя малюка. Наприклад, «В очікуванні малюка» або «Мати і дитя».

Потім, після народження немовляти, часу на теоретичну підготовку не залишиться.

Важливо! У науково-популярній літературі обов´язково відшукайте інформацію про несприятливі дні під час вагітності (дні, в які сексу краще уникати).

Журнали «в тему» - не тільки дадуть вам корисну інформацію, а й стануть вірним помічником до тих пір, поки живіт не округлиться, у громадському транспорті. Навряд чи хтось спробує підняти вас з місця, якщо в руках буде «9 місяців».

Диски з приємною музикою і голосами природи. Антистресова звукотерапія не має жодних протипоказань. Слухайте і насолоджуйтесь!

4. Фітнес-клуб

Якщо ви є володаркою занадто пишної фігури, є сенс завчасно почати займатися спортом, не відкладаючи на «потім» і «коли дитина народиться», і вже зовсім варто гнати геть думки «навіщо ходити в спортзал, якщо за вагітність і годування все одно наберу зайву вагу». Добре вгодована мама - це передумова до наявності проблем з кровопостачанням плоду. Ви готові свідомо піддати цьому ризику малюка? Якщо ні, то вибирайте заняття, що дають аеробне навантаження: вільні ваги - штанги, гантелі - це не для вас. Танці, басейн, бігова доріжка і велотренажер дозволять розлучитися із зайвими кілограмами, а заодно і імунітет піднімуть.

Важливо! Не сподівайтеся отримати бажаний результат на наступний день! На перших порах не варто захоплюватися високими навантаженнями. Контрольний тест: спробуйте продекламувати вірш або пробубоніти під ніс пісеньку, крокуючи по доріжці, або крутячи педалі. Ви не повинні задихатися, якщо потрібно - зменшіть темп або рівень навантаження!

Не турбуйтеся, якщо вагітність наступила раніше, ніж ви приступили до її підготовки. У такому разі максимально швидко скорегуйте свій план дій і отримуйте задоволення, повторюючи як заклинання «Вагітність - це не хвороба, а природний стан організму».

Не турбуйтеся, якщо вагітність не настане відразу, в перший же цикл, отримуйте задоволення від процесу. Парадокс: якщо ви хочете вагітності занадто сильно, то відразу може і не вийде. Так що нехай все йде, як іде.

За матеріалами malush.dp.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас