Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Одноразова допомога при народженні дитини

Тримаю за ручку

У статті ви знайдете відповіді на запитання, які вас цікавили з приводу грошової допомоги держави: коли, скільки, як, кому. Кому надається така допомога? Який термін подання документів? Що треба робити, щоб її отримати? Які документи треба зібрати? Чи треба бути обов´язково застрахованим у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?

Одноразова допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (усиновителю, опікуну), як застрахованим в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, так і не застрахованим.

Призначення і виплата такої допомоги здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем реєстрації або місцем проживання одного з батьків дитини, усиновителя, опікуна.

Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання такої особи за умови подання довідки про неодержання допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або місцем проживання.
Слід зазначити, що одноразова допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через шість календарних місяців з дня народження дитини, а у разі усиновлення дитини - не пізніше ніж через шість календарних місяців з дня набрання чинності рішенням суду про усиновлення.

Для призначення одноразової допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту подаються такі документи:
1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;

2) копія свідоцтва про народження дитини та довідка, видана державним органом реєстрації актів цивільного стану для призначення одноразової допомоги при народженні дитини.
Жінка, яка постійно проживає (зареєстрована) на території України та народила дитину під час тимчасового перебування за її межами, подає легалізовані в установленому порядку документи компетентних органів країни перебування, що засвідчують народження дитини;

3) копія рішення суду про усиновлення чи відповідних органів про встановлення опіки - для усиновителів та опікунів.

Крім того, особами не застрахованими в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування подаються:
1) копії трудових книжок обох батьків (усиновителя, опікуна);
2) довідка з місця служби (навчання) заявника;
3) довідка про склад сім’ї батьків (усиновителя, опікуна).

Жінки, які до народження дитини займалися підприємницькою діяльністю, сплачували фіксований податок, але не були застраховані у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, подають також довідку органів державної податкової служби про припинення підприємницької діяльності.
Одноразова допомога при народженні дитини в разі її смерті виплачується на підставі копії свідоцтва про народження дитини або довідки про народження дитини, виданої державним органом реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до статті 56 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” у 2007 році одноразова допомога при народженні дитини здійснюється за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам і виплачується у розмірі - 8500 гривень.
Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400 гривень, решта - протягом наступних 12 місяців рівними частинами.

Увага: свіжа інформація про виплату допомоги при народженні дитини

Читайте також з приводу сімейного законодавства:

Як отримати молодіжний кредит?

Документи для новонародженої дитини

Державна матеріальна допомога з догляду за дитиною

Державна матеріальна допомога для дітей під опікою

Сімейний кодекс: відповіді на поширені запитання

Провідний спеціаліст відділу з питань праці Департаменту соціального, трудового та гуманітарного законодавства Кольчевська Олена Петрівна, матеріали сайту «Звернення громадян» )

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

День Конституції: як зробити державне свято родинним у країні, що боронить свою свободу

28 червня Україна щороку відзначає День Конституції. Попри державний статус, це свято лишається малопомітним у родинному побуті. Та, можливо, саме зараз — у час щоденної боротьби за свободу — варто переосмислити його значення і зробити частиною родинних традицій.

Коли чекаєш на диво: чому варто довірити ведення вагітності лікарям “Інномед-Пологовий будинок”?

Народження дитини - один з найважливіших і найчуттєвіших моментів в житті кожної родини, а особливо жінки. Це період хвилюючого очікування, кардинальних змін, особливої відповідальності. Саме тому ведення вагітності досвідченими фахівцями є важливою необхідністю. Якщо ви шукаєте місце, де вам забезпечать високопрофесійний медичний супровід, то клініка “Інномед-Пологовий будинок” у Вінниці буде ідеальним вибором.

Як зацікавити дитину катанням на велосипеді

Одна з найважливіших речей, які ви можете прищепити своїй дитині – це любов до спорту. Ця звичка залишиться на все життя і допоможе чаду найкращим чином дбати про себе. Подавайте йому приклад, займаючись спортом, адже ви – його батьки – зараз справжні герої в його очах!

Що варто й не варто дарувати на вечірку Baby Shower?

Ви просто не уявляєте, як часто родичі та друзі купують невдалі подарунки для немовлят.

Розглядаючи ці симпатичні речі для малюків, здається, що такий подарунок просто не може не сподобатися майбутнім батькам. Тим не менш, так трапляється частіше, ніж багато хто думає. Дуже багато подарунків на вечірку Baby Shower і на народження дитини так і не використовуються, а в результаті продаються або даруються.