Ось одного разу дівчинка помітила, що її веретено забруднене кров'ю. Вона хотіла його обмити і нахилилася над колодязем. Але веретено вислизнуло у неї з рук і впало у воду. Дівчинка гірко заплакала, побігла до мачухи і розповіла їй про свою біду.
- Ну що ж, зуміла упустити - зумій і дістати, - відповіла мачуха.
Дівчинка не знала, що їй робити, як дістати веретено. Вона пішла назад до колодязя та з горя і стрибнула в нього. У неї сильно закрутилася голова, і вона навіть заплющила очі від страху. А коли знову розплющила очі, то побачила, що стоїть на прекрасному зеленому лузі, а навколо багато-багато квітів і світить яскраве сонечко.
Пішла дівчинка по цьому лугу і бачить - стоїть піч, повна хлібів.
- Дівчинка, дівчинка, вийми нас з печі, а то ми згоримо! - Закричали їй хліби.
Дівчинка підійшла до печі, взяла лопату і вийняла один за іншим всі хліби.
Пішла вона далі, бачить - стоїть яблуня, вся усипана стиглими яблуками.
- Дівчинка, дівчинка, струси нас з дерева, ми вже давно дозріли! - Закричали їй яблука.
Дівчинка підійшла до яблуні і так стала трясти її, що яблука дощем посипалися на землю. Вона трясла до тих пір, поки на гілках жодного яблучка не залишилося. Потім зібрала всі яблука в купу і пішла далі.
І ось прийшла вона до маленького будиночка, і вийшла з цього будиночка до неї назустріч старенька. У старенької були такі величезні зуби, що дівчинка злякалася. Вона хотіла втекти, але старенька крикнула їй:
- Не бійся, мила дівчинка! Залишися-но краще у мене та допоможи мені в господарстві. Якщо ти будеш старанна і працелюбна, я щедро нагороджу тебе. Тільки ти повинна так збивати мою перину, щоб з неї пух летів. Адже я – Метелиця, і коли з моєї перини летить пух, то у людей на землі сніг іде.
Почула дівчинка, як привітно говорить з нею старенька, і залишилася жити в неї. Вона намагалася догодити Метелиці, і, коли збивала перину, пух так і летів навколо, ніби снігові пластівці. Старенька полюбила старанну дівчинку, завжди була з нею ласкава, і дівчинці жилося у Метелиці набагато краще, ніж удома. Але ось пожила вона скількись часу і стала тужити. Спочатку вона й сама не знала, чому сумує. А потім зрозуміла, що скучила за рідним домом.
Пішла вона тоді до Метелиці і сказала:
- Мені дуже добре у вас, бабуся, але я так скучила за своїми! Можна мені піти додому?
- Це добре, що ти скучила за домівкою, значить, у тебе добре серце, - сказала Метелиця. - А за те, що ти мені так старанно допомагала, я сама проведу тебе наверх.
Вона взяла дівчинку за руку і привела її до великих воріт.
Ворота широко розчинилися, і, коли дівчинка проходила під ними, на неї полив золотий дощ, і вона вся вкрилася золотом.
- Це тобі за твою старанну роботу, - сказала бабуся Метелиця; потім вона подала дівчинці її веретено.
Ворота закрилися, і дівчинка опинилася на землі біля свого будинку.
На воротах будинку сидів півень. Побачив він дівчинку і закричав:
- Ку-ку-рі-ку! Дивись, народ: наша дівчинка вся в золоті йде!
Побачили і мачуха з донькою, що дівчинка вся в золоті, і зустріли її лагідно, почали розпитувати. Дівчинка розповіла їм про все, що з нею трапилося.
Ось мачуха і захотіла, щоб її рідна донька, ледарка, теж розбагатіла. Вона дала ледарці веретено і послала її до колодязя. Ледарка вколола собі навмисне палець об колючки шипшини, вимазала веретено кров'ю і кинула його в колодязь. А потім і сама туди стрибнула. Вона теж, як її сестра, потрапила на зелений луг і пішла по доріжці. Дійшла вона до печі, хліби і їй закричали:
- Дівчинка, дівчинка, вийми нас з печі, а то ми згоримо!
- Дуже треба мені руки бруднити! - Відповіла їм ледарка і пішла далі.
Коли проходила вона повз яблуні, яблука крикнули:
- Дівчинка, дівчинка, струси нас з дерева, ми давно дозріли!
- Ні, не стушу! А то впадете ще мені на голову, - відповіла Ледарка і пішла далі.
Прийшла лінива дівчинка до Метелиці і нітрохи не злякалася її довгих зубів. Адже сестра вже розповіла їй, що старенька зовсім не зла. Ось і стала ледарка жити у бабусі Метелиці. У перший день вона абияк приховувала свою лінь і робила, що їй веліла старенька. Вже дуже хотілося їй отримати нагороду! Але на другий день почала лінуватися, а на третій не захотіла навіть встати вранці з ліжка. Вона зовсім не піклувалася про перину Метелиці та збивала її так погано, що з неї не вилітало жодної пір'їнки. Бабусі Метелиці дуже не сподобалася лінива дівчинка.
- Ходімо, я відведу тебе додому, - сказала вона через кілька днів ледарці.
Ледарка зраділа і подумала: "Нарешті і на мене золотий дощ поллється!"
Привела її Метелиця до великих воріт, але коли ледарка проходила під ними, на неї не золото посипалося, а вилився цілий казан чорної смоли.
- Ось, отримуй за свою роботу! - Сказала Метелиця, і ворота закрилися.
Коли підійшла ледарка до будинку, побачив півень, яка вона стала замурзана, злетів на колодязь і закричав:
- Ку-ку-рі-ку! Дивись, народ: ось замазура до нас іде!
Милася, милася ледарка - ніяк не могла відмити смолу. Так і залишилася замазурою.