Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як привчити дитину до порядку

Як привчити дитину до порядку
 

Дуже часто сварки між батьками і дітьми виникають через безлад в дитячій кімнаті, і небажання дитини цей безлад прибирати. Деякі мами до цього питання підійшли дуже творчо: одна матуся придумала читати книгу вголос дитині тоді, коли малюк забирається в кімнаті. Прибирання в цьому випадку перетворюється на ненав'язливе заняття. Так можна читати не лише казки, а й пригодницькі оповідання, детективні історії, загалом, те, що подобається вашій дитині.


Психологи радять не перетворювати прибирання в покарання, а навпаки, перевести його в веселе заняття. Можна включити веселу, ритмічну музику, і підспівуючи, весело протирати пил, мити підлогу і прибирати в шафі.

Дуже гарні поради дає книга «Організація вашого простору". В безладді треба позбирати всі речі та іграшки в загальний ящик. А потім, разом з дитиною, розсортуйте їх по окремих місцях, спеціальним скринькам і поличкам. Наприклад, книги і журнали кладіть на книжкову полицю, іграшки збирайте в коробку або ящик, підпишіть «М'які іграшки». За таким же принципом можна зібрати конструктор, іграшки для купання, дрібні і великі деталі. Головне те, що дитина сама буде знати де і що лежить, а також у кожної речі буде своє, спеціально відведене для неї місце.

Збираючи і сортуючи іграшки, уточнюйте у дитини, чи потрібні їй зламані детальки, невикористовувані іграшки. У ході збирання ви зможете позбутися від непотрібних речей і дізнатися, що дійсно потрібно дитині, чим малюк грає найчастіше і які ігри йому зараз цікаві. Звичайно, прибирання планується не на довгий час, діти не можуть сидіти довго склавши руки. Але завжди набагато простіше підтримувати в кімнаті порядок, ніж наводити його з нуля.

Якщо ви з раннього віку привчите дитину до порядку, то вона вже машинально буде правильно складати речі, все розставляючи по своїх місцях. Дитина повинна знати, куди діти брудний одяг, а не розкидати його по всьому будинку. Тому бажано, щоб і по всьому будинку був порядок і чистота. Для брудної білизни відведіть спеціальну корзину або бак, ну в крайньому випадку миску. Чисту білизну складайте в шафу. І не дозволяйте своєму чаду брудні речі складати назад в шафу до чистих. Поясніть маляті, що в чистих речей одне місце - це шафа, а в брудних - інше, корзинка у ванній кімнаті.

Коли у дитини своя кімната, це дуже добре. Але не потрібно її захаращувати меблями, особливо, якщо вона дуже маленька. Досить ліжка, столу і шафи. Якщо є місце, поставте шафу-белезнярку, вона має книжкові полиці і місце, куди можна скласти іграшки. А також туди можна складати дрібний одяг: маєчки, трусики, колготки.

Завжди допомагайте дитині з прибиранням, щоб вона не відчувала себе скривдженою або приниженою. Таким чином ви підтримаєте малюка. Ніякі вмовляння і накази типу «Прибери в кімнаті!», «Наведи порядок у себе і швидко!» на нього діяти не будуть. Проявіть мудрість і терпіння в цій ситуації, і все буде добре.

Автор: Зайцева Ірина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас