Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Перший ворог розуміння в сім’ї

Конфлікт

Досить часто трапляється таке, що взаєморозуміння в сім’ї незрозуміло чому зникає. Починаються сварки, взаємні образи… Звідки, звідки це береться?

А ти знаєш?..

Неприпустиме втручання у відносини між подружжям у вигляді пліток: «Ти знаєш, з ким я бачила сьогодні твого чоловіка? Ні за що не здогадаєшся! Вони, між іншим, сиділи в кафе як два голубка...» Можливо, чоловік, повернувшись додому, і сам розповість, що зустрів сьогодні свою шкільну подругу або подругу дитинства і на радощах зайшов з нею в кафе, щоб за чашкою кави поділитися спогадами, а можливо, нічого не розповість, щоб не турбувати дружину без причини. У будь-якому випадку плітки слід рішуче присікати на самому початку, поки вони не встигли перетворитися на чутки, а потім і в усталену думку, що «спирається» на убивчий «аргумент»: усі говорять! Наш партнер по шлюбу не раб, що належить тільки нам, а безглузді ревнощі до його друзів здатні тільки отруїти наше існування і привести врешті-решт до дійсної зради.

Підозри

Олег підозрював свою дружину в невірності мало не з кожним її товаришем по службі. Дружню увагу до неї він тлумачив як відкрите залицяння і мучив її питаннями: «Чому ти наділа сьогодні блакитне плаття? Ах, вибач мене за моє безглузде питання, я абсолютно забув, що блакитний колір — улюблений колір X. До речі, а як відноситься до тебе його дружина, адже ви, здається, працюєте разом?» Дружина Олега, бажаючи довести йому, що у неї з товаришами по службі цілком нормальні ділові відносини, повелася не кращим чином: почала сторонитися їх, боялася, що чоловік побачить що вона виходить з ким-небудь з товаришів по службі разом після роботи, і тому поспішала скоріше втекти або вскочити в трамвай, перестала дзвонити ним, брати у них книги і так далі. Така поведінка лише посилила підозрілість Олега. «А чому X перестав дзвонити тобі? — питав він. — У вас зіпсувалися відносини? Або він розлюбив тебе?» Круг, таким чином, замкнувся, і позбавлена яких би то не було зовнішніх емоційних зв´язків дружина Олега опинилася в якнайглибшій депресії, від якої пізніше довго лікувалася.

Третя сторона конфлікту

Дисгармонію в молоду сім´ю часто вносять батьки, особливо свекрухи. Нерідко ця дисгармонія виникає через прагнення свекрухи перешкодити пліткам про її сина і невістку, але частіше причина криється в тому, що свекрухи, як правило, бувають незадоволені вибором сина і переконані, що їх «дитині» потрібна «інша дружина». Подібної точки зору на заміжжя своїх дочок дотримуються і тещі, особливо коли дочка у них єдина дитина. Тому важливо, щоб із самого початку між батьками і їх дітьми були встановлені нормальні, здорові відносини, коли молоді знають, що не можна через сімейну сварку шукати співчуття у своїх батьків, а батьки знають, що їх діти вступили в нову для них смугу життя, у якій можливі непорозуміння, якщо вони навчаться самостійно їх вирішувати, лише загартують молодих і укріплять їх відчуття.

Упереджений суддя не в змозі об´єктивно оцінити ситуацію. На жаль, і батьки, і їх діти ще дуже часто одягаються в суддівську мантію, забуваючи про те, що роль судді їм найменше підходить. Немає нічого дивовижного в тому, що тещі більше люблять своїх дочок, а свекрухи — синів, як у свою чергу сини більше люблять свою матір, а не тещу, а дочки вельми скептично відносяться до рад свекрухи і у всьому слухаються свою матір. Проте для гармонійного розвитку молодої сім´ї буде корисно, щоб і чоловік не скаржився дружині або своїм батькам на тещу, і дружина не скаржилася чоловікові і своїм батькам на свекруху. Двоє дорослих людей, що одружилися, повинні уміти самі вирішувати свої проблеми, радячись один з одним, а не з людьми, які по-своєму люблять їх і не можуть бути об´єктивними суддями.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

3 найкращі книги про психологію стосунків у XXI столітті

Взаємини в сім’ї та суспільстві — одна з найскладніших тем в психології. Кожна людина індивідуальна, тому доволі важко знайти підхід та розуміння навіть до найближчих. Щоб краще розуміти себе та навколишніх, не обов’язково бути професіоналом, варто лише обрати правильні книги про психологію стосунків. У XXI столітті знайти відповідну літературу не важко, адже різні книгарні пропонують безліч видань. Які з них дійсно варті уваги — розповімо далі.

Роль Репетиторів у Підготовці Дітей до Першого Року в Школі

Перший рік у школі завжди є важливим етапом у житті кожної дитини. Це початок навчального шляху, перше знайомство з новими предметами та однокласниками. Якщо ви – батьки малюка, який збирається піти до школи, ви, безсумнівно, питаєтеся, як забезпечити йому успішний старт. Один із найефективніших шляхів – це репетитори з підготовки до школи на платформі ТеМа https://thetema.net/tutors/preparing-for-school/.

Працююча чи домашня мама – що краще для дитини?

Деякі мами вирішують залишитися вдома та взяти на себе традиційну роль господині та, власне, мами. Інші ж прагнуть не закидати свою кар'єру й жити повним життям. Та вибираючи між цими двома варіантами, жінка не може думати тільки про себе, вирішальним фактором стає те, що краще для дитини.

7 несподіваних способів покращити стосунки

Чи зустрічаєтеся ви, чи вже не перший рік в шлюбі, ви можете замислюватися про те, як поліпшити нинішній стан відносин. На відміну від романтичних комедій, де все само собою налагоджується після сварок і розбіжностей, в реальному житті для підтримки процвітаючих взаємин з коханою людиною потрібно докладати зусиль. Але це не так вже й складно – скористайтеся нашими порадами!