Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитяча сонцезахисна косметика: на що потрібно звернути увагу при виборі, як користуватися? (частина 2)

Дитяча сонцезахисна косметика: на що потрібно звернути увагу при виборі, як користуватися? (частина 2)
 

UVA/UVB (UVA+UVB) – що це за позначки?

UVA і UVB фільтри поглинають і блокують дію шкідливих ультрафіолетових променів. Тобто, засіб, який містить таку позначку (UVA+UVB), захищає від обох типів випромінення.UVA промені досягають глибоких слоїв шкіри, проникають у клітини дерми. Вони діють безболісно (на відміну від UVВ променів, тобто не спричиняють опіків), але їхній вплив може викликати такі неприємні наслідки: від гіперчутливості до сонця (так звана алергія на сонце), пігментації шкіри і до раку. UVB промені здатні проникнути крізь епідерміс і принести нам сонячні опіки. Ця інформація допомагає зрозуміти, як важливо, аби крем містив фільтри і від UVА, і від UVB променів.

Гель, крем чи спрей?

Сонцезахисний крем добре підходить для сухої шкіри, адже він надає додаткового зволоження. Видавіть невелику кількість засобу на долоню та рівномірно розподіліть на шкірі дитини, не втираючи надто сильно. Дайте трохи увібратися (починає діяти приблизно через 20 хвилин після нанесення).

Сонцезахисний гель (молочко, пінка) легко розподіляються по шкірі. Наносяться такі засоби подібним чином, як і крем.

Сонцезахисний спрей є дуже зручним в застосуванні, розподіляти його потрібно до появи блиску на шкірі (здійснюйте кілька розпилень на одну ділянку).

Для захисту шкіри маленьких діток зручно використовувати саме крем, адже він має непрозору білу текстуру, яка добре помітна на шкірі після нанесення, тобто дорослий бачить, на яку ділянку крем вже нанесено, а яка залишається незахищеною.

Повторювати нанесення сонцезахисного засобу потрібно через кожні 1,5 години перебування на сонці та після купання. А ввечері, після застосування сонцезахисних засобів, їх потрібно змити, використовуючи мило чи гель для душу. Після цього на тіло слід нанести зволожувальний засіб (можна із серії «після засмаги»).

Як провести пробу на алергію?

Щоби перевірити, як реагуватиме дитяча шкіра на новий засіб – нанесіть невелику його кількість на внутрішню частину ліктьового згину та поспостерігайте за реакцією. Виникнення почервоніння чи висипу говорить про те, що цей засіб вашій дитині не підходить (такий тест можна провести ще у магазині, перед покупкою, попросіть консультанта спеціальний флакончик-тестер, який використовується для таких цілей).

Ну і, звісно, звертайте увагу на термін придатності, вказаний на упаковці. Прострочений засіб не захистить шкіру, а от нашкодити може, викликавши свербіж та інші реакції.

Наносячи сонцезахисний засіб на шкіру малюка, особливу увагу приділіть найбільш ніжним ділянкам: носик, вушка, плечі, внутрішня частина стегна.

Пам’ятайте, що навіть при використанні якісних сонцезахисних засобів, дітям не рекомендується перебувати під прямими сонячними променями надто довго, особливо в «небезпечні години», коли сонце є найбільш активним – з 12.00 до 16.00.

Автор: Марта Павлюк

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас