Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Якщо дитині важко прокидатися зранку до школи

Якщо дитині важко прокидатися зранку до школи
 

Спливають останні літні дні, підготовка до школи досягла свого піку. Ми атакуємо шкільні ярмарки, купуємо форми, ранці, шкільну канцелярію, словом – все, що потрібно для школяра. Проте, внутрішньо батьки вже готують себе до труднощів, які неодмінно супроводжують початок кожного навчального року. Серед інших проблем адаптації – важкі ранкові пробудження. Як їх подолати?Чому дітям так важко пробуджуватись з початком навчального року?

Причин декілька.

Дитина може відчувати стрес, пов'язаний з різкими, переломними змінами в її житті, в звичному режимі її дня. Багато батьків вважають, що під час шкільних канікул потрібно дати дитині «відірватись» на повну: комп’ютерні ігри за північ, пробудження ближче до обіду, відсутність режиму харчування (їм що хочу і коли хочу), і можливість повністю забути що таке навчання (книга, зошит і взагалі, обов’язки). Чи вірна така позиція?

Насправді, якщо дитина все літо провела у такому «вільному» режимі, не дивуйтесь, чому перехід до так-званого шкільного графіку є для неї таким мучевним. Намагайтеся, хоча б з наближенням до першого вересня, по трохи почати підганяти режим дитини до того, яким вона житиме під час навчального року (але не різко!). Прокидаємось і їмо в одинаковий час, так само і лягаємо спати в ті самі години – це важливо.

І не треба думати, що ви цим якось обмежуєте своє чадо, забираєте у нього відпочинок. Насправді, ви лише робите йому послугу. Для людини природно дотримуватись режиму, наш організм прагне до цього і віддячує добрим самопочуттям. Тому не бійтеся привчати дітей до режиму, гадаючи, що додаєте їм клопоту – все якраз навпаки.

Школярам особливо важко прокидатися осінню та зимою, адже змінюється світловий день – на що діти різко реагують, у них свої біоритми. Тому, розуміючи це, спробуйте дотримуватись деяких правил під час ранкового пробудження своїх школяриків:

• Не вимагайте від дитини прокидатися швидко, миттєво. Не треба намагатися їх розворушити, наприклад посмикавши за руку чи ногу, або полоскотавши. Це лише роздратує школярика. Сон є процесом гальмування, з якого виходити треба поступово. Дайте дитині мінімум 5 хвилин, про які вона вас інколи сама так просить. Не стягуйте з ліжка і не підвищуйте голос, не треба пхати сонькові будильник під вухо, або різко включати світло в його кімнаті – не псуйте дитині настрій на весь день.

• Створіть такий-собі ритуал пробудження: певну послідовність подій, які відбуваються зранку, і чітко йому слідуйте. Це дуже виручає, коли вранці ми ще знаходимось на «автопілоті», але вже завчасно знаємо, які дії маємо виконувати, тобто не мусимо планувати, аналізувати. Також, таке планування ранкових годин додає нам внутрішнього відчуття впевненості, спокою, ліквідує тривогу, ранкову паніку.

• Ну і, звісно, смачний, корисний і апетитний сніданок – найкращий початок будь-якого дня. Намагайтеся трохи пофантазувати, зробивши із звичного омлету чи нудної каші невеличкі витвори кулінарного мистецтва. Кілька нехитрих маніпуляції, і гарно подані страви промовляють до наших рідних тією турботою і любов’ю, які ми в них вкладаємо.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас