Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чим небезпечні ліки «від нервів»?

Таблетки, які ніби лікують

Так просто випити таблетку, щоб не нервуватися. Тим паче, на рослинній основі. Натуральний препарат! А реклама обіцяє щасливі посмішки...

Те, що багато ліків змінюють психіку, не секрет. Але, виявляється, навіть нешкідливі на перший погляд травички і пігулки можуть зробити не найкращий вплив на нашу поведінку і самопочуття.

Різні групи психотропних препаратів змінюють нашу поведінку в протилежних напрямах − перезбуджують або гальмують, заспокоюють.

До перших, стимулюючих дію центральної нервової системи (далі − ЦНС), відносяться психостимулятори і ноотропи. Вони протипоказані гіпертонікам, людям з психозами, схильним до стахів, тривожним.

До другої групи, гальмуючої дію ЦНС, відносяться нейролептики, антидепресанти, транквілізатори і снодійні. З ними потрібно бути акуратніше усім учасникам дорожнього руху. І ніколи не можна приймати подібні препарати, не порадившися з лікарем. Не зважайте на рекламу − підбір таких засобів лікування сугубо індивідуальний.
І ті, й інші протипоказані вагітним і дітям до 3 років. Виключення може зробити тільки лікар, і то в особливих випадках.

Психостимулятори: ефедрин, кофеїн, нікотин, кодеїн, морфін, кокаїн, адреналін. Легкі аналоги*: когитум, кофеїн-бензоат, пантогам, елеутерокок, женьшень.
Коли призначають: При астенії (млявості, слабкості, сонливості), затримці мовного і розумового розвитку у дітей, для відновлення функцій ЦНС після черепно-мозкових травм. Також при вегетосудинній дистонії і як підтримуючу терапію на стадії відміни антидепресантів.
Побічні дії: Підвищують артеріальний тиск, викликають залежність, порушують сон.
Як змінюють поведінку: Викликають перезбуджування, неможливість вчасно зупинитися і подумати.

Антидепресанти: амітріптілін, доксепін, ліксидол, коаксил, прозак, флуоксетин, тримипрамин. Легкі аналоги*: піон, пустирник, корінь синюги.
Коли призначають: При депресії ендогенно-екзогенного характеру (як зовнішнього, наприклад, із-за невпевненості в собі, так і внутрішнього - від хвороб), алкоголізмі, наркоманії у стадії абстиненції (втрати віри в себе і занепаді сил), при вираженому больовому синдромі (під час важких травм).
Побічні дії: Завдають удару по печінці і ниркам, при тривалому застосуванні викликають гіпоксію (нестачу кисню) у мозку. Можуть спровокувати ішемічну хворобу серця (порушення кровотоку).
Як змінюють поведінку: Порушують зорове сприйняття дійсності (замутнінність або двоїння) і координацію рухів. Емоційне збудження змінює оцінку дійсності. Викликають психологічну залежність («Тільки з пігулками мені добре»).

Транквілізатори: канак, мазепам, феназепам, фенобарбітал, элениум, фенібут, темазепам, діазепам, радодерм і ін. Полегшений варіант*: афобазол.
Коли призначають: При тривожно-фобічному синдромі (страхи), як протисудомну терапію, додаткову терапію больового синдрому. При деяких психічних захворюваннях використовують як протиблювотне в комплексі з нейролептиками.
Побічні дії: При застосуванні довше 6 місяців отруюють печінку і нирки. Викликають головний біль, запаморочення, порушують статеву активність.
Як змінюють поведінку: З´являється сплутана свідомості, порушення концентрації уваги і розумових процесів, сонливість, сповільнюються психічні і рухові реакції. Викликають м´язову слабкість і зниження статевої активності.

Ноотропи: ноотропил, нобен, нейромедин. Легкі варінти*: пірацетам, гинкгобилоба, танакам.
Коли призначають: «Вітаміни» для мозку, стимулюючі його діяльність. При вегетосудинній дистонії, наслідках черепно-мозкових травм, затримці психічного розвитку у дітей, постінсультних розладах. Як профілактика порушення мозкового кровообігу.
Побічні дії: Порушення сну, шкідливо впливають на печінку.
Як змінюють поведінку: Виникає емоційне і фізичне перезбуджування, гіперактивність і - як наслідок - фізична втома.

Снодійне: частково транквілізатори, наприклад, феназепам. По рецептах: імован, ивадал. Без рецептів*: валеріана, пустирник, піон.
Коли призначають:При порушенні сну, нічній тривозі, панічних розладах, істерії.
Побічні дії: Збільшують навантаження на печінку і нирки, роблять їх уразливими перед токсинами.
Як змінюють поведінку: Провокують сонливість, заторможенность, порушення розумових процесів, пам´яті, уваги. Викликають емоційну холодність.

Атож, будьте щасливі!

*Продаються без рецептів. Побічні дії виявляються у разі тривалого прийому або передозування.

(За матеріалами http://bla-bla-bla.ru)

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Як багато цукру можна дітлахам?

Чи бачили ви дитину, яка не любить солоденьке? Навряд чи. Але як дізнатися, чи споживають ваші дітки занадто багато цукру? У цій статті ми поділимося з вами думкою експертів-дієтологів і порадами, як зменшити споживання солодощів дитиною.

Де можна здати аналізи на гормони жінці в Києві?

У жіночому організмі гормони відповідають за більшість процесів — від менструального циклу, до репродуктивної функції. Збої можуть відбиватися на зовнішності, емоційному стані, вагітності та загальному самопочутті. Тому регулярна перевірка гормонального фону — це не розкіш, а базовий елемент турботи про своє здоров’я. Аналізи на гормони допомагають лікарю вчасно виявити дисбаланс і призначити ефективне лікування або профілактику.

Пляжний відпочинок з дітьми: поради, які зроблять його ще приємнішим

Не дозволяйте себе залякувати труднощами пляжного відпочинку з дітьми. – Насолоджуйтесь ним!

Морський бриз, яскраве сонечко і приємний звук хвиль з моря... І тут починає кричати ваш малюк, тому що спробував їсти пісок. Саме так представляється молодим батькам пляжний відпочинок з малюком. Насправді ж, так буде тільки спочатку, а наші поради допоможуть вам якомога швидше адаптуватися і по-справжньому насолоджуватися відпочинком з дитиною на березі моря.

Офіс із характером: як натяжна стеля у м. Київ змінює простір для роботи

Сучасний офіс давно перестав бути лише місцем для виконання обов'язків. Це простір, де народжуються ідеї, формується імідж компанії та панує атмосфера, яка стимулює до розвитку. Натяжні стелі здатні кардинально змінити вигляд офісу, зробити його сучасним, функціональним і стильним.

При використаннi матерiалiв з порталу mama-tato.com.ua активне посилання на нас обов'язкове.
|
Copyright 2007-2025 Mama-tato.com.ua
Усі права захищено.
All rights reserverd.
Система Orphus