Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Купуємо взуття маленькій дитині: практичні поради

Купуємо взуття маленькій дитині: практичні поради
 

Думаю, для кожної мами покупка взуття собі – справжнє задоволення, пов'язане з модою і шопінгом. Коли ж ми вибираємо взуття для своїх діток, тут справа стає набагато складнішою. Ми повинні, насамперед, подбати про безпеку дитячої ніжки і її правильний розвиток. Особливо, якщо мова йде про зовсім маленьких діток, які тільки навчилися ходити.До цього часу ваш малюк ходив босоніж або в шкарпетках, максимум – в м'якому взутті. Тепер же, коли він може самостійно гуляти, вам доведеться купити йому справжнє взуття для вулиці – міцніше, те, яке добре захищає ніжки дитини і дбає про те, щоб вони продовжували правильно розвиватися.

М'яка підошва чи жорстка. Занадто м'яка підошва може стати причиною падінь, крім того, вона не захищає дитячу стопу, як належить. Занадто товста підошва буде важкою і не дасть необхідної свободи в рухах стопі дитини. Тому намагайтеся вибирати дитяче взуття зі шкіряною або резиновою підошвою – досить гнучкою і міцною для безпеки і правильного розвитку ніжок малюка.

Кросівки чи черевики. Спочатку дитячі кросівки все ж стануть більш вдалим вибором, адже вони зручно сидять на дитячій ніжці, не сковують її рухів і не заважають правильному її розвитку. Плюс, кросівки, як правило, шиються з тканини або м'якої шкіри, завдяки чому швидко приймають форму ноги дитини.

Дороге чи дешеве взуття. Маленьким діткам, які тільки вчаться ходити, можна купувати і не дуже дороге взуття, головне, щоб воно було якісним і добре сиділо на ніжці. Вкрай не рекомендується купувати малюкам взуття б/в, так як воно вже прийняло форму ноги попередньої дитини, яка її носила, і навряд чи підійде вашій. Це може стати причиною неправильного розвитку дитячих ніжок, поганої ходи і проблем зі здоров'ям у дитини в майбутньому.

Відкритий чи закритий носок. Дитяче взуття з відкритим носком не забезпечує необхідного захисту ніжці дитини, яка тільки вчиться ходити, як і взуття без п'яти типу шльопанців і кроксів. У цьому випадку краще купувати закрите взуття, а відкрите рекомендується придбавати не раніше, ніж малюк досягне віку двох років.

Чи підходить взуття дитині...

Перший крок при покупці дитячого взуття – це правильно виміряти розмір ніжки. Для цього найкраще звернутися в спеціалізований магазин дитячого взуття і попросити досвідченого консультанта виміряти ніжку малюка. Є три ключові чинники, на яких ви повинні зосередитися, вибираючи взуття для дитини: передня частина взуття, її задник і ширина – всі вони грають важливу роль у визначенні того, чи підходить взуття крихітці.

Для початку зверніть увагу на довжину взуття – між його носком і пальчиками дитини має залишатися пара сантиметрів вільного простору. Якщо взуття занадто велике, воно буде нестійким, якщо мале – зашкодить дитячій ніжці.

Ширина взуття також дуже важлива. У маленьких діток стопа дуже пухка, і в міру дорослішання змінює свою ширину, тому окрему увагу приділяйте ширині взуття, щоб воно не було занадто широким чи вузьким на зводі дитячої стопи. Те, наскільки підходить ширина взуття дитині, краще визначати за язичком: якщо краї взуття, в яких пробиті дірочки для шнурівки або на яких пришита липучка, лежать паралельно, ширина оптимальна. Якщо краї лягають внахлест – взуття занадто широке, якщо розповзаються – вузьке.

І, нарешті, задник взуття також повинен залишати п’яточці трохи простору. Але переконайтеся, що він не настільки вільний, щоб з нього не вискакувала п’яточка, і не настільки тісний, щоб тиснути на ахіллесове сухожилля. Тут діє правило: ви повинні бути в змозі просунути мізинець між задником взуття та п’яткою дитини, але тільки до першого суглоба. Якщо можете більше – взуття велике, якщо не можете зовсім – занадто мале.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас