Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Календар щеплень – подальший графік вакцинації

Календар щеплень – подальший графік вакцинації
 

У попередніх статтях цього циклу ми вже розповіли вам про те, які щеплення є обов'язковими, від яких страшних захворювань вони захищають вашого малюка, чому і як їх варто робити. Однак, для надбання дитиною стійкого імунітету від вірусів, однієї вакцинації може бути недостатньо, тому багато з них необхідно повторювати в різному віці. Коли і як варто пройти повторну вакцинацію – про це ми розберемо з вами сьогодні.

Туберкульоз

Вперше це щеплення робиться ще в пологовому будинку. Якщо з якихось причин вашому новонародженому маляті не була зроблена ця вакцинація, в обов'язковому порядку її варто зробити у вашому закладі охорони здоров'я. Повторно вакцина проти туберкульозу вводиться у віці 7 років. І запам'ятайте – ні в якому разі цю вакцинацію не варто поєднувати з іншими, навіть при відставанні від графіка.

Гепатит В

Як ми вже писали раніше, щеплення від Гепатиту В рекомендується робити за схемою 0-1-6 місяців, при цьому перше з них робиться в першу добу життя дитини. Однак при суміщенні цієї вакцини з щепленням проти дифтерії, кашлюку, правця та поліомієліту, комплексну вакцинацію роблять за схемою 2-4-6-18 або 2-4-9 місяців.

Дифтерія, кашлюк, правець

Комбіновану вакцинацію від дифтерії, кашлюку та правця проводять за графіком 2-4-6-18 місяців і у віці 6 років. При цьому перенесений кашлюк не є причиною відмови від вакцинації. У такому складі останнє щеплення при порушенні графіка вакцинації має бути зроблене до досягнення дитиною віку 6 років 11 місяців і 29 днів. Якщо порушень у графіку вакцинацій не було, тоді починаючи з 6 річного віку вакцинація проводиться дифтерійно-правцевим складом, з ревакцинацією в 16 і 26 років, і далі кожні 10 років, аналогічною вакциною, але з меншою кількістю антигену в складі.

Поліомієліт

Профілактична вакцинація від поліомієліту проводиться в 6 прийомів – у віці 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. При цьому для перших двох щеплень використовується інактивована вакцина, для інших чотирьох – оральна поліомієлітна вакцина.

Гемофільна інфекція

Згідно з календарем щеплень рекомендований графік проведення серії вакцинацій проти Hib-інфекції включає в себе щеплення у віці 2, 4 і 12 місяців. При порушенні графіка останнє щеплення має бути зроблене до 4 років 11 місяців і 29 днів. Надалі вакцинації проти гемофільної інфекції підлягають тільки діти і дорослі з групи ризику, яка включає наявність захворювань первинного імунодефіциту (дефіцит системи комплементу ранніх білків С1, С2, С3, С4 і селективний дефіцит IgA), хронічних захворювань легенів і бронхів, хвороби Ходжкіна, лімфоми, лейкемії та множинної мієломи.

Кір, краснуха, епідемічний паротит

Дітям вакцинація від кору, краснухи та епідемічного паротиту проводиться у віці 12 місяців, з повторним введенням вакцини в 6 років. Перенесення одного з цих захворювань не є протипоказанням для подальшого щеплення. Дорослим, які не пройшли вакцинацію, також настійно рекомендується пройти її, щоб захистити свій організм від цих серйозних інфекційних захворювань.

Будьте здорові!

Автор: Сальнікова Катерина

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас