Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Денний сон: як втомити дитину, перш ніж вона виснажить вас?

Денний сон: як втомити дитину, перш ніж вона виснажить вас?
 

Всі мами малюків кожен день чекають їх післяобіднього сну, адже в цей час можна відпочити, прийняти душ, почитати улюблену книгу або журнал або поспілкуватися з подругою, не відволікаючись постійно на дитину. Відтак, післяобідній сон важливий не тільки для малюка, але і для мами. І щоб зробити його достатньо довгим і безперервним, важливо домогтися того, щоб до цього часу дитина втомилася і нічого більше не хотіла.Експерти погоджуються, що малюки сплять краще, коли вони втомилися. Але так як всі дітки активні по-різному, вам потрібно розробити свій власний графік дня, який підійде саме вашому чаду. Найкращий спосіб втомити дитину до обіднього сну – це знайти баланс між фізичною та розумовою активністю, а також прогулянками на свіжому повітрі – все це зробить дитину сонною. Також зіграти роль в цьому процесі можуть інші дітки у вас вдома (якщо у вас більше однієї дитини) і те, скільки малюк спав перед цим вночі.

Починаючи свій день, запропонуйте дитині з ранку розвиваючі ігри або інші навчальні та розвиваючі заняття. Наприклад, відразу після сніданку можна помалювати порозфарбовувати, зробити аплікацію або полепити з пластиліну. Внесіть в ці творчі заняття навчальну нотку, так як саме вранці дітки найкраще розуміють, найбільш ефективно вчаться, пізнають, запам'ятовують. Ви можете щотижня вивчати нову букву і підбирати заняття, спрямовані на її запам'ятовування – так ви з раннього віку почнете готувати дитину до читання.

Потім займіться чимось фізично активним. Ви можете віддати дитину на якісь ігрові групові заняття або відвести в секцію, яка розрахована на дітей такого юного віку. Тим більше що спілкування з іншими дітьми принесе вашому малюкові величезну користь і море вражень.

Після цікавих активних ігор дитина напевно зголодніє – запропонуйте їй другий сніданок або перекус і проведіть час разом. Дайте малюкові побути вдома і пограти улюбленими іграшками, як він хоче, без жодних правил – це навчить його грати на самоті, буде розвивати фантазію, уяву, творчість. Також ви можете грати «за ролями», вчитися ділитися, правильно спілкуватися з людьми, бути ввічливим і т.д. Ви можете помітити, що чадо годинами може грати з ляльками, машинками, конструктором або пазлами – дайте йому таку можливість, щоб дитина не відчувала постійний контроль і тиск і виявляла самостійність.

Коли час наближається до післяобіднього сну, виведіть дитину погуляти на вулиці. Це може бути прогулянка в колясці або гра в пісочниці, ходьба по парку або алеї – всього 30 хвилин буде достатньо, щоб дитина отримала необхідну дозу сонечка і подихала свіжим повітрям. Після цього дитина напевно втомиться і захоче спати, вам залишиться лише укласти її в ліжечко. Почитайте разом книжку, полежте, поговоріть – малюк засне дуже швидко і з найприємнішими емоціями.

Намагайтеся уникати солодких перекусів і напоїв в денний час, так як вони мають стимулюючий вплив на дитину і можуть стати причиною порушення сну. Також регулюйте графік дитини, щоб день був цікавим, але не призводив до надмірного збудження – в цьому випадку чаду також буде складно заснути. Ви краще за всіх знаєте свого малюка і напевно зможете розробити ідеальний для нього графік.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас