Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Денний сон малюка: втоміть дитину перш, ніж вона вимотає вас

Денний сон малюка: втоміть дитину перш, ніж вона вимотає вас
 

Не буває матусь з маленькими дітьми, які не хотіли б відпочити під час денного сну малюка. З наближенням післяобіднього часу мама починає мріяти про те, щоб теж подрімати, почитати улюблений журнал або поспілкуватися з подругою, не відволікаючись постійно на дитину.


Так, час денного сну важливий не тільки для дитини, але і для вас. А щоб цей час можна було використати з максимальною користю, вам потрібно втомити свою дитину, щоб вона міцно спала весь необхідний час. Експерти погоджуються, що малюк спить міцніше, якщо втомиться за першу половину дня. А так як кожна дитина по-різному енергійна, вам потрібно скласти персональний графік для крихітки.

Кращий спосіб втомити дитину до обіду - це знайти ідеальний баланс між фізичною активністю, прогулянками на свіжому повітрі і психічним збудженням. Все це в сумі через деякий час зробить малюка сонним. Другорядними факторами, що впливають на денний сон дитини, є наявність інших дітей в будинку і те, скільки малюк спав вночі.

Починаючи свій день, займіть малюка розумовою чи творчою діяльністю. Коли він поснідає, запропонуйте йому пограти розвиваючими іграшками, помалювати, щось змайструвати і т.д. Внесіть в ці розваги і навчальні елементи, так як ранок - ідеальний час для мозкової активності. Вивчайте по одній букві на тиждень і підкріплюйте знання іграми з використанням цієї букви - це цікаво і корисно!

Після розумової активності обов'язково займіться і фізичною. Малюк може пограти в активні ігри зі старшими дітьми, ви можете відправити його в яку-небудь ранкову групу, де його займуть веселими іграми, або відвести в спортивну секцію для найменших.

Після активних ігор ваша дитина напевно зголодніє. Дайте їй перекусити і дозвольте після цього гратися своїми улюбленими іграшками так, як вона хоче. Так вона відчує свободу і розвиватиме свою самостійність, а також особисті інтереси та захоплення. Інакше у дитини складеться враження, що її постійно контролюють.

З наближенням обіднього часу постарайтеся відвести дитину на прогулянку. Будь то ігри у дворі, прогулянка до знайомих, які живуть недалеко, похід в парк або на дитячий майданчик - всього 30 хвилин допоможуть дитині отримати необхідну дозу сонечка, яка є важливою для здорового сну малюка. Повернувшись додому, помийте ручки, пообідайте і лягайте читати книжку. Ви помітите, що ваш малюк сам вже сонний, і засинає набагато швидше і без жодних клопотів.

Пам'ятайте! Не варто давати дітям солодкі перекуси і напої, так як вони можуть призвести до підвищеної збудливості малюка, через що він також буде проблематично засинати.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Як економити після появи дитини: поради для молодих батьків

Ні для кого не секрет, що зараз народити і виростити дитину – задоволення не з дешевих. Всі ми хочемо, щоб наші дітки ні в чому не мали потреби, але далеко не у всіх молодих батьків є можливість купувати все необхідне малюкові, не замислюючись про витрати. І для більшості молодих сімей ця нова стаття витрат (на все, що необхідно малюкові) просто непомірна. Наші поради допоможуть вам грамотніше планувати сімейний бюджет і розпоряджатися грошима, які у вас є.

Як правильно облаштувати дитячу спальню?

Цим питанням задаються всі майбутні батьки в очікуванні маленького дива. Дитяча – це не просто місце, де малюк спатиме, це місце, де малюк буде проводити основну масу свого часу, саме тому дитяча спальня повинна бути максимально комфортна для нього.

Яким має бути дитячий одяг на літо

Більшу частину свого часу влітку діти проводять на відкритому повітрі: у дворі, на річці, на вулиці з дітворою, на морському березі. Діти люблять грати в різні ігри та багато рухаються. Вони і так довго чекали тієї пори, коли можна буде погрітися під довгоочікуваним сонечком, зустріти старих друзів і побігати разом з ними.

Викладання на живіт: як зробити цей процес цікавим для дитини

Зробити процес викладання на животик цікавим для дитини зовсім не складно, є багато способів, які допоможуть захопити малюка під час цієї процедури. Ми пропонуємо вам кілька порад як від експертів, так і від досвідчених батьків, які допоможуть вам зробити проведення часу дитини на животику максимально комфортним і цікавим.