Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як вкласти дитину спати вдень

Як вкласти дитину спати вдень

Безумовно, маленькій дитині потрібно спати вдень. Але часто малюка доводиться годинами укладати в ліжечко. Як вкласти дитину спати вдень?

Всьому свій час

Природно, що без денного сну дитина буде погано засинати і вночі. Кожному віку притаманні свої особливості і потреби. І дитячий сон в різному віці різний.

1 рік

Малюк спить уже два рази вдень, приблизно по півтори-дві години, і 10-12 годин вночі. Дитина, яка вночі звикла спати з мамою, відмовляється засинати одна. Настав час навчити її спати у власному ліжечку, хоча б вдень.

Щоб приспати малюка, лягай поруч з його ліжечком, погладжуючи животик, наспівуй щось мелодійне. Йому здаватиметься, що він спить поруч з мамою, як і вночі. Є такі діти, яким вже в цьому віці достатньо буде поспати всього один раз вдень. В такому разі, не вкладай малюка спати вдень двічі. Краще лягайте спати раніше ввечері.

Якщо не вдається заснути, просто полежіть спокійно. Розкажи малюку казку, почитай вірш. Він заспокоїться, і, дивись, засне. Дитина, яка не хоче спати вдень, може плакати і вередувати, чинячи опір. Але пам'ятай, що сон - не покарання. Твій спокійний голос, твердість поступово заспокоять малюка. Попроси його просто полежати спокійно деякий час.

2 роки


У дворічному віці денний сон дитини займає близько двох годин. Багато діток вже готові відмовитися від нього. Кожен захід укладання спати закінчується ревом і істериками. Чи потрібні такі жертви? Заміни денний сон відпочинком. Почитайте книжку лежачи, поговоріть в тиші, послухайте спокійну музику. І почни укладати дитину на ніч на 2 години раніше звичайного.

3 роки

Як правило, дітки в цьому віці вже йдуть в дитячий садок. Якщо ти дотримувалася режиму денного сну вдома, то дитині не складе труднощів засинати в дитячому саду. Може, трохи зрушилися тимчасові рамки сну, але до цього легко звикнути. Якщо навіть твій малюк не засинав вдень, а ви просто відпочивали разом, він зможе виконати вимогу вихователя полежати тихенько, поки інші дітки сплять.

Якщо дитина не хоче спати вдень, плаче на тихій годині, спробуй хоч чимось відновити домашню обстановку. Нехай і в садку малюк засинає в улюбленій піжамі і з улюбленою іграшкою.

Прості правила

Денний сон - справа тонка і індивідуальна. У кожному разі, є певні правила, дотримуючись яких тобі буде легше вкласти дитину спати днем:

1. Дотримуйся режиму дня. День у день лягайте спати в один і той же час. Біологічний годинник малюка з часом налаштуються на потрібний тобі лад.

2. Якщо ти знаєш, що через годину ви будете лягати спати, не потрібно дозволяти дитині дивитися телевізор, бігати або стрибати. Виберіть спокійні заняття, щоб малюк не перезбудився.

3. Не забудь завісити штори, вимкнути телевізор і музичний центр. В квартирі має бути тихо і спокійно.

4. Дитина не зможе заснути голодною. Якщо вона хоче їсти, перекусіть щось легке.

Боротися за денний сон дитини потрібно, але без фанатизму. Якщо ти бачиш, що малюк його не потребує, дозволь йому відпочивати інакше. І тоді його нічний сон стане ще солодшим.

За матеріалами mama.ua

>

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Якщо у вашої дитини з’явились уявні друзі

Ви помітили, що ваша дитина почала спілкуватися з уявними товаришами, граючись, вона називає їх імена, спілкується з ними, а, може, навіть, доглядає за такими «друзями»: годує, водить на горщик, вкладає спати? Звісно, це може здивувати чи навіть насторожити батьків. Чи варто хвилюватися?

Виховання «страшилками»: чи існує альтернатива?

Класична ситуація: дитина відмовляється їсти (одягатися, спати, читати, прибирати, чистити зубки…), а батьки, в якості виховного методу, одразу підключають старі-добрі «страшилки» - прийде Баба Яга, лікар зробить укол, забере міліціонер, з’явиться павучок чи рогата коза… Ці нехитрі сюжети передаються з уст в уста: Бабою Ягою лякали нас, тепер і ми своїх дітей лякаємо. А робимо це тому, що такий метод майже завжди спрацьовує, хоча інколи задумуємось: чи правильно залякувати малечу?

Дитячі вікові кризи: як пережити їх батькам?

Розвиток дитини відбувається нерівномірно: зазвичай, зміни у дитячій психіці відбуваються плавно та поступово - так звані стабільні періоди, проте є й інші – кризові періоди, під час яких ці зміни відбуваються бурхливо та динамічно. Більшість вікових криз людина переживає саме у дитинстві. Батьки часто виявляються не готовими до таких перемін і реагують на них неправильно, псуючи нерви собі та створюючи психологічні проблеми для свого чада. Отже, які вікові кризи проходить дитина, що відбувається в ці періоди та як реагувати батькам, коли вони помітили, що їхнє дитя переживає внутрішню «революцію»?

Успішну людину можна виховати

Кожна мама й тато хочуть бачити свою дитину в майбутньому успішною людиною, яка зможе легко іти по життю, долати труднощі і досягати своєї мети. Але такий добрий намір - це лише половина справи. А яка модель виховання приведе до цих омріяних результатів? Ми проаналізували думки психологів з цього приводу, їх базові концепції: які ключові поради звучать з уст фахівців? Про це нижче.