Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Захищаємо зір від ультрафіолету – вибираємо ефективні сонцезахисні окуляри

Захищаємо зір від ультрафіолету – вибираємо ефективні сонцезахисні окуляри
 

Сонцезахисні окуляри – не просто стильний і модний аксесуар, вони також повинні захищати очі від сонячних (УФ) променів. Вони – прекрасна профілактика захворювань зорової системи. Саме тому сонцезахисні окуляри – не примха, а необхідність для кожного дорослого і дитини, адже ця маленька річ допоможе зберегти здоров'я ваших очей.Ультрафіолетові промені збільшують ризик розвитку таких хвороб зору, як катаракта, вікова макулярна дегенерація (ВМД) і навіть ракові захворювання очей і вік. По суті своїй, ультрафіолет є радіацією, яка призводить до зміни клітин, а шкода від ультрафіолету постійно накопичується. Тому дуже важливо почати піклуватися про захист від сонця шкіри і очей якомога раніше. Адже якщо зараз ви не відчуваєте шкоду від ультрафіолету, це не означає, що він не дасть знати про себе в майбутньому.

Як захистити зір від ультрафіолету

Особливо схильні до ризику, пов'язаного з впливом ультрафіолету на очі, дітки. У дорослих людей зіниці менше, ніж у дітей, тому дитяче око пропускає більше світла. Тому, виходячи на вулицю, обов'язково одягайте сонцезахисні окуляри і стежте, щоб дитина теж постійно їх носила. Хороші сонцезахисні окуляри блокують шкідливе УФ-випромінювання і знижують ризик виникнення захворювань зорової системи. Крім того, вони захищають очі ще й від пилу, піску та інших дрібних частинок в повітрі.

Але все це можливо лише в тому разі, якщо окуляри дійсно якісні. Вибираючи окуляри для себе або дітвори, зверніть увагу на ступінь УФ-захисту і розмір лінз – вони повинні бути широкими, щоб прикривати очі від сонця з усіх боків. Також хорошим вибором стануть окуляри-хамелеони – лінзи, що регулюють затемнення в залежності від сили навколишнього світла.

• Шукайте моделі, які блокують 99% -100% UVA і UVB променів.

• Не вибирайте сонцезахисні окуляри за ступенем затемнення лінз (їх кольором). Самі по собі темні лінзи не захищають від ультрафіолету краще, ніж світлі. Тому про наявність УФ-захисту читайте на бірці.

• Коли мова йде про сонцезахисні окуляри, тут актуальне правило – чим більше, тим краще. Окуляри повинні захищати очі не тільки спереду, але і з боків.

• Якщо ви часто керуєте авто або човен, вибирайте окуляри з поляризованими лінзами – вони краще захищають від відблисків.

Пам'ятайте: Ціна – не показник якості захисту від ультрафіолету. Дослідження говорять про те, що деякі дорогі окуляри гірше захищають від УФ-променів, ніж дешевші їх аналоги.

І ще кілька корисних порад для здорового зору:

- Завжди одягайте сонцезахисні окуляри, коли виходите на вулицю. Особливо це важливо в пікові сонячні години: з 10 ранку до 4 дня. Також окуляри важливо одягати, коли ви знаходитесь на висоті, де ультрафіолетове випромінювання ще інтенсивніше.

- Носіть сонцезахисні окуляри навіть в хмарну погоду. Як і SPF крем, їх потрібно носити навіть, коли на вулиці хмарно, адже ультрафіолет може проникати крізь хмари.

- Капелюх з широкими полями також може в якійсь мірі захистити очі від УФ-променів.

- Носіть сонцезахисні окуляри круглий рік. Сонячне світло може впливати на ваш зір в будь-яку пору року, а не тільки влітку. Як і на морі в серпні, на лижному курорті в січні вашим очам потрібен не менший захист.

Ще одна перевага сонцезахисних окулярів: вони допомагають запобігти появі зморшок навколо очей. Шкіра повік і навколо очей дуже тонка і сприйнятлива до сонця. Завдяки окулярам ви не тільки захистите шкіру від ультрафіолету, але і будете менше мружитися, що також є причиною появи зморшок.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас