Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Целюліт? – Не проблема! Найефективніші кроки у боротьбі з «апельсиновою шкіркою»

Целюліт? – Не проблема! Найефективніші кроки у боротьбі з «апельсиновою шкіркою»
 

Целюліт – страшний сон для жінок, адже, на жаль, кожна друга (віком понад 25 років) зіткнулася з цією косметичною проблемою. Влітку він дратує особливо, бо постійно нагадує про себе, коли одягаємо короткі шорти та спідниці. Турбує целюліт не лише повних жінок, адже підшкірна жирова тканина є й у худорлявих, а оскільки причина утворення некрасивих горбків на наших стегнах – у збільшенні жирових клітин (в локальних масштабах) – від його появи не застрахована жодна жінка.В результаті порушень мікроциркуляції в підшкірних жирових тканинах ми отримуємо ненависну «апельсинову шкірку». Тож, розуміючи причини появи проблеми – розуміємо і способи її вирішення. В боротьбі з целюлітом ваші вірні супутники – це спорт (рухливість), активний масаж, корекція харчування. Нам потрібно активізувати притік крові у проблемні зони, пришвидшити обмінні процеси та лімфовідтік. А тепер конкретніше.

Щіткою проти целюліту

Якщо ви ступили на шлях боротьби з «апельсиновою шкіркою» на стегнах – обзаведіться спеціальною щіткою з короткою щетиною, якою ви проводитимете регулярні масажі проблемних зон перед прийняттям душу. Такий активний масаж поліпшить мікроциркуляцію крові та циркуляцію лімфатичної рідини. Масаж сухою щіткою має прекрасний лімфодренажний ефект, він стимулює діяльність підшкірних жирових клітин та м’язів. Але важливо правильно і регулярно його виконувати. Масажні рухи повинні бути довгими, досить щільними, у напрямку знизу – догори (у напрямку до лімфовузлів). Проводити такий масаж слід щоденно (можна і двічі на день), тривалість – 5-6 хвилин.

Самомасаж можна робити і без використання щітки. Рухи мають бути доволі активними, наприклад, зберіть шкіру у «валик» та просувайте його знизу догори, перебираючи пальцями, виконуйте розминання в районі проблемних зон, проводьте по шкірі кісточками пальців.

Антицелюлітні засоби

Асортимент антицелюлітних кремів, олій та лосьйонів сьогодні достатньо широкий, та у всіх них принцип дії практично однаковий: речовини, що містяться в цих засобах підсилюють обмін речовин у клітинах тканин, де розвивається целюліт. Найпопулярніші складники антицелюлітних кремів – це кофеїн, вітамін А, сполуки кремнію, ефірні олії, екстракти. Вони активізують обмін речовин, покращують еластичність шкіри – тож після нанесення засобу тіло виглядає більш підтягнутим.

Та, зрозуміло, що самим кремом целюліту не зарадиш. В комплексі процедур – безперечно він буде ефективним, приблизить вашу ціль – позбавлення від «апельсинової шкірки», але самостійно аж ніяк не впорається. Тож запасіться якісним кремом, лосьйоном чи олійкою і використовуйте засіб після душу, або під час проведення антицелюлітного масажу – тоді швидше побачите бажаний ефект.

Різного роду розігріваючі маски–обгортання теж дають свій результат у боротьбі з «апельсиновою шкіркою». Вони чудово підготують тіло до проведення активного масажу, допоможуть покращити обмінні процеси у тканинах.

Спорт – наше все

Ну і, звісно, у боротьбі з целюлітом без руху ніяк. Адже фізичні навантаження – це найкращий спосіб досягнути нашої основної мети у боротьбі з целюлітом: покращити кровообіг та лімфовідтік у проблемних зонах, пришвидшити обмінні процеси, «спалити» зайвий жир.

Тут незамінними стануть присідання, випади, махи ногами, а також біг, велосипед, плавання – словом обирайте рухливу діяльність собі до снаги, а також ту, яка приноситиме вам задоволення. В даній справі головне – регулярність. Якщо ж на спорт часу взагалі немає (а це мало ймовірно), все одно спробуйте додати більше руху в своє життя: замість того, щоби їхати ліфтом, скористайтеся сходами, по дорозі додому зійдіть на зупинку раніше потрібної та влаштуйте пішу прогулянку, якщо протягом дня ви багато сидите – час від часу піднімайтеся з крісла та зробіть кілька нахилів, хоча б 10 неглибоких присідань. Не відмовляйтесь від спорту взагалі, мотивуючи це нестачею часу – завжди можна знайти додаткових 10 хвилин для присідань, або короткої пробіжки.

Антицелюлітне харчування

Ми – те, що ми їмо. Тож починати боротьбу з целюлітом також варто зсередини – із корекції свого раціону. Завдяки тому, що зараз стільки мови ведеться про здоровий спосіб життя, правила харчування – більшість з нас стали вже майже самі собі дієтологами. Ми прекрасно знаємо основних ворогів нашої фігури. Бажаючи назавжди забути про целюліт, вам доведеться забути і про часте споживання легких вуглеводів, які моментально всмоктуються (а зайві - перетворюються в жир). Ну а про смажені страви, копченості, маринади, газовані напої і алкоголь – не варто вкотре і нагадувати.

Всі прекрасно розуміють, що споживання таких продуктів не додає нам ні здоров’я, ні краси. Тож якщо картопля – то печена і в невеликих кількостях, якщо хліб – то цільнозерновий, якщо захотілось солоденького – надавайте перевагу свіжим фруктам, а на перекус – горішки замість бутербродів (теж, правда, в невеликих кількостях).

Ми впевнені, побороти целюліт можна самостійно, як то кажуть, в домашніх умовах. Скористайтесь нашими порадами та попрощайтесь з целюлітом, а заодно і з іншими проблемами ;).

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас