Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що варто зробити під час вагітності (перший триместр)

Що варто зробити під час вагітності (перший триместр)
 

Від початку вагітності до пологів потрібно стільки всього встигнути зробити! Як же зібратися з думками, нічого не упустити і, не витрачаючи зайвих нервів, підготуватися до народження дитини?

Перший триместр

#1: Пливіть за течією

Нам, жінкам, подобається все контролювати. Ми намагаємося встигнути завагітніти в правильному віці, чітко слідуємо графіку роботи і розпорядку дня, плануємо своє майбутнє. Але скоро ви зрозумієте, що вашого майбутнього малюка абсолютно не турбує ваш розклад. І вам нема чого зайвий раз нервуватися по таких дрібницях, адже найважливіше – це ваш малюк!

#2: Приведіть своє здоров'я в порядок

Не хочемо вас лякати, але ці перші кілька тижнів розвитку плода мають вирішальне значення. Тому добре, якщо ви до сих пір так само правильно харчуєтеся, як і тоді, коли намагалися зачати дитину. На той час, як у вас трапиться перша затримка, буде закладена основа для розвитку 80% органів. Серце, личко малюка, кінцівки – все це вже сформувалося. Тому так не рекомендується курити, пити алкоголь і вживати мультивітамінні комплекси з фолієвою кислотою, якщо ви намагаєтеся зачати малюка. Але якщо так вийшло, що ви зробили щось шкідливе перш ніж дізналися про вагітність, не переживайте про те, чого не можете змінити. Займіться собою зараз, очистіть організм і виносіть здорову дитину.

#3: Сходіть до гінеколога

Ви обов'язково повинні звернутися до лікаря на першому триместрі. Як правило, це восьмий тиждень, на якому гінеколог зможе визначити наявність серцебиття у плода, кількість майбутніх діточок і провести інші аналізи і тести. Також у вас буде хороша можливість задати всі питання, що вас цікавлять.

#4: Спіть і їжте

Втома – найпоширеніший симптом на ранніх термінах вагітності. Тому спіть стільки, скільки вам хочеться. Можливо, пізніше у вас не буде такої можливості відпочити. Якщо вам захочеться їсти за двох, їжте. Так, швидше за все вас буде переслідувати ранкова нудота або не тільки ранкова, яку викликають запахи певних продуктів. Але інші продукти вам здадуться набагато більш апетитними – налягайте на них. Ну а якщо у вас дійсно проблеми з харчуванням, зверніться до лікаря.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас