Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що робити, якщо дитина не хоче йти в 1-й клас?

Що робити, якщо дитина не хоче йти в 1-й клас?
 

Більшість дітей 6-ти річного віку горять бажанням піти в 1-й клас, самі вибирають ранець, шкільне приладдя. Та є невеликий відсоток тих, хто має зовсім інший настрій, і наполегливо або ненав'язливо оповіщає батьків про своє рішення. Що ж робити в цьому випадку, жорстко і беззастережно наказати викинути з голови такі думки чи розібратися в ситуації, а після цього переконати своє чадо в тому, що школа його прийме з радістю і боятися її не варто?

Причини, з яких малюк не хоче йти в 1-й клас

Перше вересня не за горами, куплено форму, все необхідне приладдя, але дитина до них байдужа, більш того, вона категорично не хоче йти до школи. Тут слід виявити причини і постаратися їх вирішити.

Причина 1: Таке часто трапляється, коли дитя не відвідувало дитячий сад, у нього немає практичних навичок спілкування в колективі. На вулиці воно теж майже ні з ким не спілкується, ось в цьому і може ховатися корінь проблеми.

Рішення: Дуже добре, якщо ви помітили це на початку або середині літа, тоді рекомендується знайти дитячу студію будь-якої тематики, краще, якщо її напрямок буде збігатися зі здібностями дитини. Перед початком занять слід обумовити проблему з керівником, щоб він допоміг дитині якомога комфортніше влитися в колектив.

Причина 2: Старші брати і сестри розповіли багато негативу про школу, як лаються вчителі, як ображають один одного однокласники.

Рішення: Якщо малюка турбує, що його будуть ображати в школі інші діти, як його брата або сестру, слід поговорити про це, розповісти, що таке іноді буває, але з ним цього не трапиться, адже він підготовлений і знає, що робити.

Причина 3: Дитина часто бачила, як лаяли її рідних за невиконання домашніх завдань, карали за погану поведінку.

Рішення: Тут вже батькам варто задуматися, поміняти тактику. Запропонуйте дітям трохи позайматися, дайте кожному окреме завдання, включаючи і першокласника. Якщо у когось не виходить виконати правильно, підкажіть без криків і істерик. Десяти таких занять буде цілком достатньо, щоб дитина зрозуміла, що її за нерозуміння лаяти не будуть.

Часто діти сильно прив'язані до батьків, тому не хочуть ставати самостійними. Кожного малюка слід налаштувати психологічно, розповісти багато позитивного про школу, для чого вона потрібна. Слід попередньо познайомитися зі вчителькою, зустріч повинна закінчитися на позитивній або нейтральній ноті, ніякого негативу, і своїх умов диктувати не варто. У перші дні навчання дуже хваліть малюка, розмовляйте про школу, питайте, що він дізнався нового. Це важливо для його якнайшвидшої адаптації в навчальному закладі.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас