Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитина не хоче до школи – що робити?

Дитина не хоче до школи – що робити?
 

Новий навчальний рік може супроводжуватися небажанням дитини йти в перший клас або в наступний. Ми поділимося з вами порадами, які полегшать цей перехід від відпочинку до навчання, особливо після того, як малеча перебувала вдома так довго.

Очікування нового навчального року (першого або будь-якого наступного) супроводжується хвилюванням і тривогою як у дітей, так і у батьків. Завжди здається, що попередній ледь закінчився, куди ж знову? Проте, від цього стресу нікуди не дітися. Але ми, як батьки, можемо дещо зробити, щоб пом'якшити цей стресовий період.

Навіть діти, які раніше з легкістю прощалися з батьками біля школи, можуть вередувати на початку нового навчального року. Адже літо – достатньо тривалий період для малюків, за який вони встигають звикнути до кращого життя. А додайте ще нових вчителів, нову класну кімнату, нових однокласників, і чадо не справляється з такою кількістю змін.

Новий вчитель – нове оточення – нові однокласники

У школі вам напевно розкажуть про те, хто буде класним керівником цього року, які додадуться вчителі з нових предметів, скільки новачків буде в класі. Якщо ж ви йдете до школи вперше, вам тим більше дадуть вичерпну інформацію про те, в який класній кімнаті буде вчитися новоспечений школяр, яким буде його класний керівник, скільки дітей навчатиметься з ним. Все це важливо для дитини, тому постарайтеся гарненько обговорити ці деталі до початку навчального року.

Новий учитель

277, 250 Школи починають працювати за пару тижнів до 1 вересня. Тому, якщо ваша дитина переживає з приводу нового вчителя, можна прийти у школу до початку навчального року і познайомитися з ним. Просто зайдіть до викладача, привітайтеся і представтеся – так у дитини з учителем почне налагоджуватися зв'язок ще до офіційного знайомства 1 вересня.

Нове оточення

Нова школа або навіть класна кімната також можуть бути тими змінами, які наганяють на дитину тривогу. Поки у вас є час, сходіть в школу до початку навчання (а можливо, і кілька разів). Походіть по коридорах, зайдіть в клас, обійдіть територію. При цьому поговоріть з чадом про те, як це круто – нова школа і нові друзі, нова класна кімната... А також обговоріть, як школяр буде добиратися до школи і додому.

Нові діти в класі

Якщо, наприклад, ваші знайомі діти тепер навчатимуться в одному класі з вашим школярем, можна зустрітися з ними до 1 вересня, щоб краще роззнайомитися і почати дружити. Якщо ж ви переходите в новий клас, або в вашому класі будуть новачки, поговоріть з дитиною про те, як це добре, адже можна буде завести нових класних друзів!

В перший день в школі...

Якщо ваша дитина переживає через школу або тривожитеся ви, є сенс перші дні водити її в школу. Причому намагайтеся в цьому випадку приходити трохи заздалегідь, щоб чадо могло озирнутися і поспілкуватися з однокласниками до початку уроку, а ви – побачитися з іншими батьками або поставити питання вчителю.

• Разом з дитиною підійдіть до вчителя, привітайтеся, перекиньтеся парою фраз або запитайте про те, що вас цікавить. Але, знову ж таки, ви повинні розуміти, що бажаючих окремо поговорити з учителем буде більшість, тому прийдіть до школи раніше.

• Проведіть з дитиною деякий час в класі, перш ніж підете. Нехай школяр подивиться, кого він, можливо, знає, що цікавого взагалі навколо. Потім йдіть, коли побачите, що йому стає комфортно в новій обстановці.

• Прощання може стати окремою складністю. Навіть якщо таких у вас раніше не виникало, ваше чадо може вас здивувати. Тому хорошим рішенням буде придумати свій ритуал прощання і почати застосовувати його ще до 1 вересня. Потиск руки, хлопки і інші особливі сигнали – підійде все, що сподобається дитині.

Якщо ж всі ці поради вам не допомагають, поговоріть з учителем і попросіть його злегка відволікати дитину, коли вам потрібно йти. І пам'ятайте: як тільки ви попрощалися, йдіть – не чекайте і не повертайтеся.

Винагорода після дня в школі

Дітлахам подобається проводити день в очікуванні чогось класного. В тому числі, і в школі чаду буде простіше, якщо після неї на нього буде чекати щось хороше. І це не має бути велика або серйозна винагорода – походу за морозивом, яке вибере школяр, вже достатньо.

А можна зробити так, щоб дитина склала список того, чим її можна побалувати за хороший навчальний день, і вибирала щось одне з цього списку за раз. Наприклад, до такого списку можна внести:

- купити собі морозиво;

- спекти улюблене печиво після повернення зі школи;

- подивитися годинку телевізор або пограти у гру, перш ніж сідати за домашку;

- погуляти годинку з друзями після школи або запросити їх до себе в гості;

- вибрати, що буде на вечерю;

- сходити в магазин «товарів по 5 гривень» і т.д.

Повірте, такі маленькі винагороди можуть творити дива і по-справжньому мотивувати дитину ходити до школи. Але не привчайте дитину до них, щоб вона їх не чекала, адже несподіванки завжди приємніші!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

«Не хочу до школи!..»

Дитина не хоче йти до школи, готова придумати сто причин, аби хоча б день посидіти вдома? А часом і майбутній першокласник із сумом в очах вимовляє несподіване «ні» на запитання: «Чи хочеш ти до школи?». Така ситуація стала вже майже типовою. Задумайтесь самі: навчальні програми перевантажені, кожного року відбуваються якісь зміни, реформи проводять заледве не кожного семестру, з’являються нові складні предмети, збільшується кількість уроків і т.п.

Дитина не хоче вчитися. Що робити?

Як ти не переконуєш своєю дитину, що вчення - світло, вона вперто не виконує домашні завдання і істерить зранку. Діти часто не розуміють, навіщо потрібно ходити до школи. Адже вчитися важко: потрібно зубрити домашні завдання, писати контрольні... Дитині ж замість цього хочеться розважатися, дивитися телевізор, грати на комп'ютері, гуляти з друзями.

Корисні поради батькам школярів

Як полегшити життя школяреві? Цим питанням задаються всі люблячі батьки. Виявляється, все просто. Досить грамотно спланувати день учня і почитати наші поради...