Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як витримати перші дні садка або школи

Як витримати перші дні садка або школи
 

Навіть попри те, що ваш новоспечений дошкільник або школяр буде проводити поза домом всього декілька годин, для нього це може бути досить складно. Як допомогти малюкові впоратися і не боятися?

Отже, все необхідне для школи або садочка куплено, ви мільйон разів обігравали сценарій занять з іграшками, познайомилися з вихователями або викладачами, можливо, навіть з деякими дітьми. Все це неймовірно корисно для дитини, якій вже ось-ось належить спробувати себе в новій ролі. Але перший день (а, можливо, і кілька днів) не обійдеться без стресу для чада. Що ж можете зробити ви, як батьки?

Порада 1: Не поспішайте вранці

Ніхто не любить ранкові збори в школу або садок в поспіху, особливо в перший день. Тому постарайтеся встати раніше, щоб не квапити дитину, якщо вона повільно їсть або закотила істерику через хвилювання і переживання, з якими не впоралася.

Порада 2: Прийдіть раніше

Так малюк встигне звикнути до нової обстановки до того, як почнуться заняття. Також він зможе познайомитися з учителем або іншими дітлахами.

Порада 3: Візьміть з собою улюблену іграшку

Якщо садком або школою це дозволено, дайте дитині з собою улюблену м'яку іграшку або річ, яка її заспокоює. Так нова обстановка не буде такою страшною. Повірте, скоро вона відмовиться від «іграшкового друга», знайшовши справжніх друзів-однолітків.

Порада 4: Посміхайтеся

Можливо, ви й самі жахливо переживаєте, але не показуйте цього дитині (так вона буде хвилюватися ще сильніше). Якщо ж ви будете вести себе спокійно і впевнено і посміхатися, малюк теж заспокоїться, і буде сприймати школу чи садочок як позитивну зміну в житті.

Порада 5: Прощайтеся швидко, але з любов'ю

Прощаючись з малюком в садку/школі, притримайте свої сльози (замість них на вашому обличчі повинна бути посмішка), обійміть чадо і скажіть, коли повернетеся. Потім не затягуйте, просто йдіть.

Пам'ятайте, це нормально для дітей засмучуватися, коли доводиться прощатися. І навіть якщо малюк розплакався, швидше за все, вже через п'ять хвилин після вашого виходу у нього все буде добре. Дитині потрібен час, щоб звикнути до цих щоденних прощань. І не переживайте, вчителі та вихователі до цього звикли, ваш малюк не один такий.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас