Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чому в будинку з дитиною варто завести домашню тварину

Чому в будинку з дитиною варто завести домашню тварину
 

Домашні тварини вчать дітей відповідальності, довірі, співчуттю, повазі і терпінню. Також важливі уроки, які чадо виносить зі спілкування з вихованцем – вміння справлятися з втратою, відданість і важливість фізичної активності. Крім цього спілкування з чотириногим другом піднімає самооцінку, сприяє кращій успішності в школі і навіть зміцнює дитяче здоров'я.

Не потрібно очікувати від дітлахів до 10 років, що вони дбатимуть про вихованця, а діти молодше 3-4 років повинні спілкуватися з твариною тільки під наглядом батьків.

Чи знали ви, що сім'ї з дітьми набагато частіше беруть додому вихованця (або навіть не одного). І від цього виграють і малюки, і їхні чотириногі улюбленці.

Чому домашня тварина може навчити дитину

Відповідальність: Тварину потрібно кожен день годувати, з нею потрібно грати, піклуватися про неї, чистити лоток і т.д. Діти, допомагаючи батькам або навіть доглядаючи за вихованцем, вчаться відповідальності і турботі про тих, хто молодше і слабкіше.

Довіра: Домашньому улюбленцю легко відкритися і довіритися, і він завжди щиро підтримає свого господаря. Тварини розвивають прекрасні довірчі відносини з дітьми, допомагаючи їм будувати такі ж самі відносини з людьми.

Співчуття: Турбота про чотириногого друга вимагає співчуття, розуміння та емпатії. Діти вчаться розуміти і допомагати спочатку тварині, а потім і іншим людям.

Уміння справлятися з втратою: Звичайно, рано чи пізно тварина йде з життя, і дитина відчуває сильний біль від втрати. Але також чадо вчиться справлятися з цим станом.

Повага: Домашні вихованці вчать дітей поважати інших. Адже торкатися тварини потрібно акуратно, як і грати з нею, також потрібно задовольняти її потреби і навчитися не турбувати чотириногого друга, коли він їсть або спить.

Самооцінка: Тварини виявляють безумовну любов, яка підвищує самооцінку дітей. Те ж саме відбувається і з-за відповідальності та любові до вихованця з боку дитини.

Вірність і відданість: Відданість домашніх вихованців своїм господарям безмежна. У свою чергу, дітвора від них вчиться важливості проявляти відданість і своєму чотириногому другу, і близьким людям – родичам і друзям.

Фізична активність: Діти, у яких в будинку живе собака, наочно бачать, що фізична активність – це дуже весело! Вони охоче гуляють і грають з вихованцем і в принципі за рахунок цього живуть активніше (це, до речі, довели дослідження вчених).

Терпіння: На те, щоб новий член родини освоївся, завжди потрібен час. Чадо навчиться терпляче чекати, поки тварині стане комфортно в новому місці, а також в інших випадках: коли улюбленцю потрібно поїсти, поспати і т.д.

Соціальні навички: Доведено, що тварини допомагають розвивати соціальні навички всім дітям, а особливо аутистам.

Користь, яку принесе домашня тварина вашій дитині, важко переоцінити. Вихованець «подбає» про повноцінний емоційний, соціальний і фізичний розвиток чада, навчить любити і піклуватися. Крім того, діти, у яких є домашні улюбленці, ростуть набагато здоровішими, рідше страждають від інфекційних вушних і респіраторних захворювань, алергій, рідше потребують лікування антибіотиками і мають більш міцний імунітет.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас