Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Захист від сонця: як вибрати і правильно використовувати сонцезахисний крем

Захист від сонця: як вибрати і правильно використовувати сонцезахисний крем
 

Сезон відпусток вже почався: хтось вибирає спокійний і розмірений відпочинок біля моря, хтось вирушає досліджувати нові пам'ятки, але де б ви не опинилися цього літа – на пляжі чи в місті – не забувайте про захист від сонця. Особливо важливо подбати про правильний вибір сонцезахисного засобу, якщо ви відпочиваєте з малюком, оскільки дитяча шкіра дуже чутлива до сонячних променів.

Існує думка, що серйозний опік на сонці дитина може отримати тільки на морському узбережжі, але це не так: неприємність може трапитися на прогулянці містом, біля річки, під час відпочинку на дачі або в лісі.

Безумовно, помірна кількість сонячних променів просто необхідна як для здоров'я, так і для гарного настрою, а вітамін D, важливий для імунітету, здоров'я кісток, шкіри та очей, виробляється саме під впливом сонячного світла. Але цієї міри важливо дотримуватися. Згідно з рекомендаціями експертів ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров'я), добова доза вітаміну D для дитини і дорослої людини складає 400-600 міжнародних одиниць (МО), що еквівалентно 10-20 хвилинам сонячних ванн.

Звичайно, це не означає, що на сонці можна проводити тільки 10-20 хвилин. Зовсім необов'язково йти з пляжу, про який ваш малюк мріяв всю довгу і холодну зиму, головне – не перебувати під відкритим сонцем. Важливо не нехтувати головним убором і використовувати правильно підібраний сонцезахисний крем. Фахівці настійно рекомендують не виходити на відкрите сонце в години його пікової активності з 11:00 до 16:00. Сховайтеся під пляжною парасолькою або будь-яким іншим навісом, але, навіть перебуваючи в тіні, не забувайте про додатковий захист.

Що важливо знати про сонцезахисні продукти і захист шкіри?

Експерти хімічного концерну BASF, що займається виробництвом косметичних інгредієнтів, включаючи УФ-фільтри, склали список порад, які допоможуть вам підібрати підходящий засіб для захисту від сонця і, правильно використовуючи його, вберегти себе і близьких від сонячних опіків.

Базу сонцезахисного засобу складають УФ-фільтри різної природи. Фільтри можуть бути як фізичні (неорганічні), так і хімічні (органічні). Вони працюють по-різному: неорганічні фільтри, такі як діоксид титану, оксид цинку, відображають УФ-випромінювання, а органічні фільтри, наприклад, октокрелен і авобензон, поглинають УФ-промені і перетворюють сонячну енергію на теплову. Незалежно від природи УФ-фільтрів, вони повинні забезпечувати стабільний УФ-захист і не руйнуватися під впливом випромінювання, інакше навіть при високому SPF факторі, зазначеному на упаковці, ризик отримання сонячного опіку зберігається.

Слід звертати увагу і на те, який саме фільтр використовується в продукті. У спреєвих сонцезахисних продуктах не повинен бути діоксид цинку (нано) – він подразнює дихальну систему. Використання таких фільтрів, як бензофенон-3 і авобензон, знаходиться під питанням і вимагає спеціального маркування на упаковці будь-якого сонцезахисного засобу.

«Для того щоб уникнути опіків шкіри, ми повинні самі захистити її, наприклад, перебуваючи в тіні, одягаючи відповідний одяг і вибираючи надійний сонцезахисний засіб. В недалекому минулому до засобів для захисту від сонця не висувалося вимоги до певного рівня захисту від УФ-А випромінювання, тоді як сьогодні сонцезахисні засоби повинні забезпечувати рівень захисту не нижче того, що нам дають тінь або одяг. Вони повинні однаково ефективно захищати від УФ-А, УФ-АII, УФ-В в діапазоні 290-400 нм,» - коментує Катерина Русинова, представник косметичного підрозділу концерну BASF. - «І звичайно, ідеальний сонцезахисний засіб повинен швидко розподілятися і вбиратися, володіти легкою текстурою, не залишати липкості на шкірі і забезпечувати приємні відчуття».

На допустимий час перебування на сонці впливає комплекс факторів: УФ-клімат місцевості, тип шкіри і персональна сприйнятливість до отримання сонячних опіків, а також рівень вашої активності, наприклад, лежите ви під сонцем чи займаєтеся пляжними видами спорту.

• Діти, як правило, більш чутливі до УФ-випромінювання. Під час перебування на свіжому повітрі їх слід захищати від інтенсивного впливу сонячних променів. Зовсім маленькі мандрівники повинні завжди перебувати в тіні: педіатри настійно рекомендують берегти дітей від прямих сонячних променів до 6 місяців. Якщо температура за вікном перевищує +25°C, краще не гуляти з маленькою дитиною довше години.

• Збираючись на прогулянку, одягніть малюка в світлі легкі речі з натуральних тканин, важливо, щоб одяг максимально закривав тіло. Козирок коляски повинен бути опущений, найкраще тримати коляску в тіні. У пік сонячної активності з 10 до 16 години варто уникати прогулянок, але якщо це неможливо, нанесіть на невеликі незахищені ділянки тіла дитини трохи дитячого сонцезахисного крему c фактором захисту не менше 15 SPF.

• B перші дні перебування на сонці вибирайте для дитини засіб c сонячним фільтром не менше З0 SPF
, коли малюк звикне до сонячних ванн і зміни клімату, ступінь захисту можна знизити до 15-25 SPF.

Дітям до 5 років протипоказані сонцезахисні креми для дорослих. Насичений склад таких кремів з активними діючими речовинами може нашкодити ніжній дитячій шкірі і викликати алергічні реакції. Використовуйте спеціальні сонцезахисні креми для малюків, зараз провідні косметичні марки випускають різну дитячу сонцезахисну косметику, і ви зможете підібрати засіб, що підходить саме вашій дитині.

Існує чотири групи сонцезахисних продуктів: сонцезахисні засоби з базовим/ низьким захистом SPF 6-10, продукти середнього ступеня захисту SPF 15-25, засоби з високим рівнем захисту SPF30-50 і дуже високим захистом - SPF50+. Цей поділ сонцезахисної косметики в залежності від SPF прийнятий в країнах Європейського союзу. На інших континентах класифікація може відрізнятися: наприклад, SPF99 допускає тільки бразильське законодавство, а маркування продукту від європейського виробника «SPF80» ставить під сумнів правильність реєстрації засобу.

Під час відпочинку біля басейну або на березі водойм обов'язкове використання засобу з високим ступенем захисту, оскільки через відображаючі властивості води шкіра обгорає швидше. Оптимальний вибір для такого відпочинку – водостійкі засоби, але важливо пам'ятати, що одного разу нанесення крему або спрею недостатньо. Сонцезахисну косметику потрібно наносити на шкіру малюка після кожного купання.

Також варто вибрати засоби з високим сонцезахисним фактором, якщо у ваших планах активний відпочинок на гірськолижному курорті. Сонячні промені відбиваються від снігу, УФ-випромінювання більш агресивне на великих висотах.

• Важливо пам'ятати, що навіть найбільш якісний і дорогий сонцезахисний засіб не гарантує захист від сонця, якщо використовується неправильно. Найчастіша причина сонячних опіків – саме неправильне використання і недостатнє нанесення кремів або спреїв. Для надійного захисту шкіри від УФ-променів, сонцезахисний продукт необхідно наносити виходячи з розрахунку 2 мг засобу на см2. Так за раз ви використовуєте близько 30 мл засобу. За умови, що ви повторюєте нанесення кожні 2 години, упаковки в 200 мл вам вистачить всього на 2-3 літніх дні. У житті ж більшість з нас витрачає набагато менше сонцезахисного засобу, і шар нанесення виходить набагато тоншим.

• УФ-випромінювання впливає на абсолютно всі незахищені одягом ділянки шкіри. Наше тіло має складну геометрію, якісь частини тіла загоряють більше, якісь – менше. Вкрай важливо уважно наносити сонцезахисний продукт на всі ділянки шкіри. Якщо говорити про обличчя, люди ретельно наносять сонцезахисний засіб на лоб і ніс, але часто забувають про вуха, області біля очей і рота.

Всі сонцезахисні засоби мають певний термін придатності. Крем, відкритий цього літа, може стати неефективним до наступного року, тому звертайте увагу на термін придатності продукту і дату його виготовлення. Цю інформацію можна знайти безпосередньо на упаковці. Більш того, необхідно дотримуватися правил зберігання косметичного засобу. Наприклад, не слід залишати його під прямими сонячними променями або зберігати при високих температурах.

Дітям суворо протипоказаний штучний загар. Обладнання та лампи для штучної засмаги підвищують ризик розвитку раку шкіри і можуть пошкодити незахищені очі. Їх використання слід повністю виключити.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас