Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як уберегти дитину від небезпек цифрового світу?

Як уберегти дитину від небезпек цифрового світу?
 

Сучасні діти з гаджетами вміють «управлятися» раніше, ніж вчаться говорити. Такі слова, як смартфон, планшет, інтернет тощо не для всіх дорослих зрозумілі, а ось малюки їх не тільки знають, але і вміють всім цим користуватися, новинки вбирають з нереальною швидкістю! Часто саме вони вчать старичків, як включати ноутбук, пошуку інформації в павутині, навчають листуватися в соціальних чатах і додатках.

Разом з цим постійне користування гаджетами може по-різному позначатися на дитячій психіці. Адже Інтернет наповнений не тільки корисною навчальною інформацією та розвиваючими сервісами – тут і шахраї, і шкідливі програми, і шкідливий для психіки дитини контент.

Для захисту дітей від усіх цих небезпек батьки все частіше вдаються до додаткових заходів. Серед них і обмеження часу за екранами гаджета, і візуальний контроль за тим, що дитина робить в Інтернеті, і спеціальні додатки батьківського контролю.

«Батьківський контроль» на дитячих гаджетах – незамінний помічник

Батьківська гонка за покупкою малечі в ранньому віці перших гаджетів (бажано з великою кількістю можливостей) часто приносить їм самим додаткове занепокоєння. А розвиненість малюків не завжди збігається з технічною освітою і можливостями їх «предків». Саме тому такі програми, як «батьківський контроль», встановлений на телефон дитини, не просто приходять на допомогу, а незамінні для сучасних батьків.

За допомогою подібних програм ви зможете здійснювати:

- Контроль контактів в дитячому телефоні;

- Перегляд використовуваних додатків;

- Перегляд повідомлень;

- Аналіз функціонального користування телефоном;

- Контроль стану заряду батареї;

- І найважливіше – бачити місце розташування дитини в поточний момент часу.

Що можете зробити ви, як батьки?

Одним з варіантів дій батьків можна розглянути прийняття правил користування гаджетами, які б поширювалися на всю сім'ю. Це свого роду обмеження, які поширюються, скажімо, на спільні трапези і якийсь час, відведений на спільне дозвілля.

Також зробіть для себе правилом загальний перегляд переліку використовуваних дитиною сайтів. Необхідно саме в довірчій формі пояснити, які сайти відвідувати можна, які не бажано, які заборонено. Розкажіть, чому не можна в інтернеті давати інформацію особистого і сімейного характеру, тим більше незнайомим людям.

Багатогодинне використання гаджетів дуже впливає на підвищення стомлюваності, погіршення постави і зору, і може привести до інших проблем зі здоров'ям – це обов'язково потрібно донести до дітей. Краще це зробити в ознайомчій формі, для кращого розуміння, а не в формі заборони.

Спілкування – запорука довірчих відносин, впевненості в собі і дитині, в можливих варіантах прийняття рішень в різних ситуаціях. Будьте відкриті і приділяйте більше уваги вашим дітям!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас