Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Соя: міфи та правда

Соя

У цій статті описані маловідомі факти про сою та її вплив на організм.

Міф: Соя використовувалася в їжу протягом багатьох тисячоліть.

Правда: Вперше сою почали споживати в Китаї в період правління династії Чоу (1134-246 рр. до Різдва Христова); відбулося це лише після того, як китайці навчилися квасити соєві боби для приготування таких продуктів, як «темпех», «натто» і «тамари».

Міф: Азіати споживають велику кількість соєвих продуктів.

Правда: Середній рівень споживання соєвих продуктів в Китаї складає 10 грамів (близько двох чайних ложок) в день, а в деяких районах Японії – до 60 грамів. Азіати вживають соєві продукти в невеликих кількостях, використовуючи їх як приправу, а не як замінники тваринних продуктів.

Міф: Сучасні продукти з сої так само корисні для здоров´я, як і соєві продукти, приготовані традиційними методами за допомогою квашення.

Правда: Більшість сучасних соєвих продуктів не піддаються квашенню для нейтралізації токсинів, що містяться в соєвих бобах, а готуються у такий спосіб, який денатурує білки і збільшує зміст канцерогенів.

Міф: У соєвих продуктах міститься весь набір необхідних білків.

Правда: Як і у всіх бобах, в сої відсутні сірковмісні амінокислоти метіонін і цистін. Крім того, застосування сучасних технологій переробки призводить до руйнування лізину (амінокислоти, потрібної організму, яка не виробляється в ньому).

Міф: Вегетаріанці можуть отримувати вітамін В12 з ферментованих (перебродивших) соєвих продуктів.

Правда: Речовина, що міститься в соєвих продуктах, нагадує вітамін В12, не може засвоюватися людським організмом; навпаки, вживання соєвих продуктів призводить до браку вітаміну В12.

Міф: Сучасні соєві продукти захищають від багатьох видів раку.

Правда: У доповіді, підготовленій урядом Великобританії, був зроблений висновок про недостатність фактів, підтверджуючих гіпотезу про те, що соєві продукти перешкоджають розвитку раку грудей і інших форм раку. Навпаки, вживання соєвих продуктів може приводити до збільшення ризику ракових захворювань.

Міф: Соєві продукти захищають від сердечно-судинних захворювань.

Правда: У деяких людей вживання соєвих продуктів призводить до зниження холестерину, проте не доведено, що зниження рівня холестерину зменшує ризик серцево-судинних захворювань.

Міф: Соєві продукти безпечні і корисні жінкам в посткліматеричний період.

Правда: Соєві продукти можуть стимулювати зростання пухлин, пов´язаних з естрогеном (жіночим гормоном), а також викликати проблеми з щитовидною залозою. Пригнічення функції щитовидної залози пов´язують з хворобливим протіканням клімаксу.

Міф: Речовини, що містяться в соєвих продуктах, підсилюють розумові здібності.

Правда: У ході недавно проведеного дослідження з´ясувалося, що для жінок з найбільш високими рівнями естрогену в крові також були характерні найнижчі рівні розвитку пізнавальних здібностей; серед жителів Америки японського походження вживання тофу в середньому віці пов´язують з розвитком хвороби Альцгеймера в пізнішому віці.

Міф: Складові речовини соєвого білка сертифіковані в Сполучених Штатах Америки по категорії GRAS (інгредієнти, що в цілому визнаються безпечними).

Правда: У недавньому минулому компанія Archer Daniels Midland (ADM) відкликала свою заявку в Управління харчових продуктів і медикаментів США на надання статусу безпечного інгредієнта соєвим ізофлавонам після хвилі протестів з боку вчених. Управління ніколи не сертифікувало деякі складові соєвого білка по категорії GRAS у зв´язку з можливою наявністю в продуктах переробки сої токсичних і канцерогенних речовин.

Міф: Соєві продукти підсилюють статеву функцію.

Правда: У ході численних дослідів на тваринах з´ясувалося, що соєві продукти викликають безпліддя у тварин. Уживання сої підсилює зростання волосся у чоловіків середнього віку, що свідчить про зниження рівня тестостерона. Монахи–буддісти їли тофу для ослаблення статевого потягу.

Міф: Соєві боби корисні для навколишнього середовища.

Правда: Більшість соєвих бобів, що вирощуються в США, є генетично модифікованими, що дозволяє фермерам застосовувати значну кількість гербіцидів, збільшуючи викиди токсичних відходів.

Міф: Соєві боби корисні для країн, що розвиваються.

Правда: У країнах «третього світу» соєві боби замінюють традиційні сільськогосподарські культури, а також призводять до того, що прибутки від переробки сільгосппродукції отримують не місцеві виробники, а транснаціональні корпорації.


(У статті використані матеріали з сайту westonaprice.org)

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Офіс із характером: як натяжна стеля у м. Київ змінює простір для роботи

Сучасний офіс давно перестав бути лише місцем для виконання обов'язків. Це простір, де народжуються ідеї, формується імідж компанії та панує атмосфера, яка стимулює до розвитку. Натяжні стелі здатні кардинально змінити вигляд офісу, зробити його сучасним, функціональним і стильним.

Чому ботулінотерапія — це більше, ніж просто боротьба зі зморшками

У сучасному світі естетична медицина вже давно вийшла за межі простого бажання «видалити зморшки». Ботулінотерапія, яку ще кілька років тому сприймали виключно як засіб боротьби з мімічними лініями, сьогодні вважається справжнім інструментом для довгострокового збереження молодості шкіри. Клініка косметології KRAVCHENKO у Києві доводить, що ботокс — це не просто косметична маніпуляція, а частина комплексного догляду, яка дозволяє не лише «приглушити» вікові зміни, але й запустити процеси регенерації, оздоровлення та профілактики старіння.

Чому локшина для дітей така смачна, коли зроблена власноруч?

Чи помічали ви, як різниться смак локшини, приготованої вдома, від магазинної? Світло-жовтий колір, ніжна текстура й аромат, що наповнює кухню — усе це створює особливу атмосферу, яка робить страву неймовірно смачною. Домашня локшина виготовляється з простих і натуральних інгредієнтів, що дає змогу контролювати якість їжі для вашої дитини. Без штучних домішок, консервантів та барвників — лише найкраще для малечі.

День Конституції: як зробити державне свято родинним у країні, що боронить свою свободу

28 червня Україна щороку відзначає День Конституції. Попри державний статус, це свято лишається малопомітним у родинному побуті. Та, можливо, саме зараз — у час щоденної боротьби за свободу — варто переосмислити його значення і зробити частиною родинних традицій.