Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

7 правил успішного батьківства

Велика сімка

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі ми маэмо труднощі та іноді не впевнені, чи добре виховуэмо своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтеся нашими порадами.

1. Подавайте дітям приклад хорошої поведінки
Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.

2. Змінюйте ситуацію, а не дитину
Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

3. Висловлюйте свої бажання позитивно. Кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте. Та якщо ви чогось категорично не бажаєте, формулюйте своє небажання чітко. Тому наступне:

4. Висувайте реальні вимоги
Запитуйте себе, чи відповідають ваші вимоги віку дитини, ситуації, у якій вона опинилася. Якщо ви в принципі розумієте, що виконання ваших вимог є гарним, та нереальним варіантом - думайте про компроміс. У чому ви можете поступитися так, щоб можна було б бути впевненим, що дитина виконає те, що ви хочете? Пояснюйте причину, яка впливає на ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги.

5. Обирайте виховання без побиття та крику
На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.
Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших. Пам´ятайте: людина може чомусь навчитися тільки коли спокійна, задоволена чи радіє чомусь. Це стосується і дорослих також. Коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може достатньо глибоко усвідомити, за що і чому її покарано.

6. Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір
Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що ви її постійно пригнічуєте.

7. Прислуховуйтеся до того, що говорить ваша дитина.
Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває. І головне - пам´ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини та взаєморозуміння.

За матеріалами Державної соціальної служби для сім´ї, дітей та молоді

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Чому ботулінотерапія — це більше, ніж просто боротьба зі зморшками

У сучасному світі естетична медицина вже давно вийшла за межі простого бажання «видалити зморшки». Ботулінотерапія, яку ще кілька років тому сприймали виключно як засіб боротьби з мімічними лініями, сьогодні вважається справжнім інструментом для довгострокового збереження молодості шкіри. Клініка косметології KRAVCHENKO у Києві доводить, що ботокс — це не просто косметична маніпуляція, а частина комплексного догляду, яка дозволяє не лише «приглушити» вікові зміни, але й запустити процеси регенерації, оздоровлення та профілактики старіння.

Чому локшина для дітей така смачна, коли зроблена власноруч?

Чи помічали ви, як різниться смак локшини, приготованої вдома, від магазинної? Світло-жовтий колір, ніжна текстура й аромат, що наповнює кухню — усе це створює особливу атмосферу, яка робить страву неймовірно смачною. Домашня локшина виготовляється з простих і натуральних інгредієнтів, що дає змогу контролювати якість їжі для вашої дитини. Без штучних домішок, консервантів та барвників — лише найкраще для малечі.

День Конституції: як зробити державне свято родинним у країні, що боронить свою свободу

28 червня Україна щороку відзначає День Конституції. Попри державний статус, це свято лишається малопомітним у родинному побуті. Та, можливо, саме зараз — у час щоденної боротьби за свободу — варто переосмислити його значення і зробити частиною родинних традицій.

Коли чекаєш на диво: чому варто довірити ведення вагітності лікарям “Інномед-Пологовий будинок”?

Народження дитини - один з найважливіших і найчуттєвіших моментів в житті кожної родини, а особливо жінки. Це період хвилюючого очікування, кардинальних змін, особливої відповідальності. Саме тому ведення вагітності досвідченими фахівцями є важливою необхідністю. Якщо ви шукаєте місце, де вам забезпечать високопрофесійний медичний супровід, то клініка “Інномед-Пологовий будинок” у Вінниці буде ідеальним вибором.