Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по тижнях

В цьому розділі ви зможете дізнаватися, як розвивається ваша дитина після народження - тиждень за тижнем. А також отримаєте масу корисних порад щодо догляду, виховання та розвитку вашого малюка.

Розвиток дитини по тижнях: сорок перший тиждень

Дитина

Ваш будинок напевно наповнений звуками дитячого гуління і белькотіння. Ви можете помітити, що вашому малюкові зараз подобається експериментувати з гучністю. Вищання і різкі викрики не дуже тішать батьків, але це – етап розвитку більшості дітей. Якщо ви хочете, щоб дитина поводилася тихіше, спробуйте говорити з нею пошепки – вона напевно притихне, щоб почути, що ви говорите. Або ж ви можете спробувати зображати мімікою звуки, які вимовляєте.

Розвиток дитини по тижнях: сороковий тиждень

Дитина

Ваш малюк стає дедалі міцнішим з кожним тижнем. З кожним днем він все впевненіше стає на ніжки і подорожує по кімнаті, тримfючись за меблі. Ви навіть можете побачити, як кілька секунд він стоїть без усякої підтримки. А деякі дітки в цьому віці вже можуть почати робити свої перші самостійні кроки.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять дев´ятий тиждень

Дитина

На 39 тижні життя ваш малюк, швидше за все, вже вміє стояти самостійно без будь-якої підтримки (навіть якщо всього лише пару секунд), пити з чашки, грати в прості ігри (такі як пікабу і ладушки) або катати м'ячик до вас і назад, коли сидить навпроти вас.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять восьмий тиждень

Дитина

На 38 тижні життя дитина вже може пробувати стояти самостійно, навіть якщо поки що всього кілька секунд. Її старання вставати з положення сидячи і пересуватися по кімнаті, тримаючись за меблі, зміцнили м'язи ніг і подарували впевненість у своїх силах, що ходити таки варто спробувати.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять сьомий тиждень

Дитина

У цьому віці ваш малюк напевно насолоджується товариством кожного, хто почне з ним спілкуватися. Також ви можете помітити, що він готовий до складнішої взаємодії з людьми, ніж просто махати «привіт» і «бувай». Зараз дитині напевно сподобається грати в пікабу або ладушки – вони не тільки веселять, відволікають і бавлять дітей, ладушки ще й допомагають розвивати їхню координацію рухів.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять шостий тиждень

Дитина

Зараз ваш малюк вже досить рухливий! Він може вставати з положення сидячи, тримаючись за щось, і сідати з положення лежачи на животику. Якщо дитина намагається встати самостійно, значить, в найближчим часом вона почне подорожувати по кімнаті, тримаючись за меблі та інші предмети. Починати вона, звичайно, буде повільно, але дуже скоро у неї з'явиться і швидкість, і спритність.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять п´ятий тиждень

Дитина

Тільки уявіть, як багато досягнень зробив ваш малюк з тих пір, як ви повернулися з ним з пологового будинку! Трохи більше восьми місяців тому він практично весь день проводив у сні, а зараз укласти його спати вдень або вночі не так вже й просто. Коли він не спить, його ставлення буквально до всього (подобається/не подобається) стає все більш явним з кожним днем. І так як дитина розвивається як особистість, прояви її незалежності не змусять себе чекати. Так, вже зараз вона може розуміти слово «Ні», але не завжди слухатися, коли ви щось забороняєте.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять четвертий тиждень

Дитина

Ви завжди повинні пам'ятати, що всі дітки розвиваються з різною швидкістю і кожен – за своїм власним графіком. На 34 тижні життя ваш малюк може вміти стояти, тримаючись за щось або когось, грати в пікабу, махати, плескати в долоні, повзати і, можливо, сідати з положення лежачи на животі або вставати з положення сидячи. Якщо ваша дитина досі цього не робить, будьте терплячі, за один-два місяці все кардинально зміниться.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять третій тиждень

Дитина

Приблизно в цьому віці дитина починає розуміти слово «ні». Не дивуйтеся і не турбуйтеся, якщо вона не завжди слухається; випробування меж дозволеного і утвердження власних кордонів – ознаки того, що ваш малюк розвивається правильно! Крім того, щоб сказати «ні», вам доведеться відвернути дитину чимось ще. Ви можете допомогти дитині швидше зрозуміти, які ігри, іграшки та манери поведінки вважаються прийнятними, а які – ні, терпляче заохочуючи її правильну поведінку.

Розвиток дитини по тижнях: тридцять другий тиждень

Дитина

Ви можете повірити в те, що вашій дитині вже майже вісім місяців? Вона вже вміє грати в пікабу, плескати в долоні, повзати або пересуватися на попі і, можливо, брати дрібні предмети, користуючись тільки великим і вказівним пальцями. Деякі малюки в цьому віці вже намагаються встати на ноги, тримаючись за щось або когось.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас