Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Виховання

Існує безліч методик виховання дітей, десятками мов світу написані тисячі книжок з виховання. Нам дуже шкода, що зібрати всі ці матеріали з виховання в рамках одного проекту неможливо. Тому ми вибираємо найкраще – те, що дійсно допомагає у вихованні, орієнтуємося на відгуки батьків та на реальний досвід. Сподіваємося, наші статті та поради з виховання дітей допоможуть вам виховати щасливу, розумну та сильну особистість.

Діти Індиго: хто вони?

Зараз часто можна почути вислів "діти індиго". Що він означає? Хто вони, ці діти?

Для чого потрібна відпустка після закінчення школи?

Зараз на заході поширена практика, коли діти після закінчення школи беруть рік "відпустки". Навіть престижні університети, такі як Гарвард, рекомендують абітурієнтам після вступу відпочити один рік, перш ніж приступати до навчання. Чому і навіщо це робиться? Кому може бути корисна подібна практика? І чи варто дозволяти нашим дітям відпочивати один рік перед вступом у вищий навчальний заклад?

Весняне прибирання в дитячій

Кілька простих правил, які допоможуть вам швидко навести порядок в дитячій і долучити до цього заняття своє чадо.

Чи втручатися в дитячі сварки?

Конфлікти між дітками зазвичай ставлять у глухий кут батьків. Мами і тата губляться в дитячих проблемах. Справа в тому, що вони просто і не знають, як реагувати на них. Отже, для початку треба розібратися в причинах дитячих сварок, а після - шукати вихід із ситуації. Думаємо далі, чи потрібно втручатися дорослим в дитячі сварки. І як це правильно робити?

Перші кроки дитини: головне не поспішати!

Уже в той момент, коли дитина робить свій перший переворот зі спинки на животик, він готується до ходіння. Спираючись на ручки, вона виявляє новий ракурс. Піднімає головочку і розглядає все навколо. Наступний етап - встати на карачки. М'язи спини зміцнюються, координація рухів поліпшується.

Карати дітей чи ні?

Всі батьки схожі один на одного, для кожного тата й кожної мами їх дитина краща за всіх. Але часто дитяча неслухняність доходить до межі, і тоді вже просто не можна не вдатися до покарання! У такій ситуації батьки поводяться неоднаково: хтось стане вести довгі повчальні бесіди, позбавить чадо розваг. А інші не замислюючись шльопнуть по попі, а через деякий час почнуть себе гризти. Справді, навіть легкий шльопок може завдати малюкові серйозну психічну травму, наслідки якої важко передбачити.

Привчаємо дитину до гігієни

Розкажіть дитині про те, що людина пов'язана з навколишнім світом безліччю потоків - одні входять, а інші, навпаки, виходять. До тих, що входять відносять повітря, їжу, питво, сонячні промені, а також те, що можна назвати бажанням життя. До тих, що виходять - повітря, що видихається, виділення продуктів метаболізму, енергія, що випромінюється людиною, частину якої можна відчувати як тепло, так і думки, ідеї, вчинки і все, що людина робить.

Режим дня шестимісячної дитини

У шестимісячної дитини сон вже триває по 15-16 годин на добу. Нормальний режим сну дитини - вночі по 10-12 годин і вдень два-три рази по 1,5-2 години. З самого початку привчайте дитину до того, що ніч призначена для сну. Але буває, що діти перетворюють ніч в день, і ця звичка може закріпитися надовго, а от сім'я від цього буде тільки страждати. Ця проблема буде усунена, якщо укладати дитину в один і той же час, і якщо строго контролювати режим розпорядку дня.

Хвалимо дитину правильно

Кожна людина, будь-то дитина або дорослий, потребує заохочення. У шкільному віці і в студентські роки наш труд відзначають позитивними оцінками і високими балами. Потім ми виходимо на роботу, де нам платять зарплату, а за успіхи нараховують премії, підвищують на посаді, дають додатковий вихідний. Але, не дивлячись на це, у нас все одно є потреба чути схвальні слова від викладача, начальника, члена родини, друга. Похвала якось особливо додає нам сил для нових справ. Добре слово творить дива.

Чого бояться діти?

До 7 років у дітей переважають так звані природні страхи, засновані на інстинкті самозбереження. В 7-10 років настає як би рівновага між природними та соціальними страхами (самотності, покарання, запізнення). Якщо описати це більш детально, то можна виділити конкретні страхи, властиві кожному періоду життя.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас