Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що можуть зробити мами, щоб знайти (або повернути) впевненість у собі

Що можуть зробити мами, щоб знайти (або повернути) впевненість у собі
 

Мамою бути непросто. Насправді це одна з найскладніших речей, які може робити кожен, тому що материнство – цілодобова робота без вихідних. Мама завжди повинна знати, де її малеча і чим займається, коли і що їсти малюкам, коли йти до лікаря чи на улюблену секцію тощо.

Психічне самопочуття мам є серйозною проблемою, яка заслуговує на увагу. У міру того, як материнські обов'язки накопичуються, а тиск з боку суспільства посилюється, мама видихається і почувається так, ніби більше не може справитися з усім цим. І це вже не говорячи про турботу про себе.

Усе це призводить до падіння самооцінки та відсутності впевненості у собі. Саме тому навіть ці прості поради можуть бути корисними кожній мамі. Ми не гарантуємо, що вони повернуть вашу колишню самооцінку та дадуть можливість відчути себе як раніше. Але це – добрий початок.

Намагайтеся піклуватися про себе

Мами приділяють стільки часу дітлахам та своїй родині, що часто не встигають або забувають подбати про себе. За словами експертів, найкращий спосіб знову почати почуватися впевненіше – це щодня виділяти час на те, щоб привести себе в порядок. Коли мамі подобається, як вона виглядає, вона і почувається краще, і краще справляється з повсякденними завданнями. Спробуйте ставити будильник всього на 10 хвилин раніше, ніж звичайно, щоб до того, як почнеться день, встигнути до нього підготуватися.

Зверніть увагу на те, що ви говорите

Доведено: те, як ми говоримо про себе, дуже впливає на те, як ми себе почуваємо. Тож мамі треба звернути увагу на те, як вона спілкується з собою і як говорить про себе. Говоріть із собою вголос протягом дня, підбадьорюйте себе, озвучуйте все, що сподобалося чи вийшло добре. Це не безглуздо, а дуже навіть корисно. Плюс, це добрий приклад для дітей, який допоможе навчитися говорити про себе позитивно.

Ніколи не припиняйте вчитися

Намагайтеся постійно вчитися й більше спілкуватися з різними людьми – це вірний спосіб почати почуватися впевненіше. Коли ви відчуваєте, що ви «в темі», що маєте актуальні знання або інформацію, ви почуваєтеся здатною на більше. Звичайно ж, у кожної мами своя ситуація, своя сім'я, свої проблеми та болі, але постійний розвиток та зростання – найкращий спосіб підвищити самооцінку.

Усі ми постійно працюємо над своєю самооцінкою та намагаємося зміцнити впевненість у собі. Але для мам це особливо важливо, адже вони вирощують наступне покоління. Якщо мама виглядає впевненою у собі, вона демонструє малечі наочний приклад і показує, наскільки це важливо.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

На прогулянку вперше в житті. Поради молодим мамам

Наші бабусі вважали, що новонародженого малюка не можна виносити на прогулянку 40 днів після народження. І в цьому було своє раціональне зерно: за народними традиціями, до того, як дитина не була охрещена, бажано було, щоб ніхто зі сторонніх її не бачив.

Школа виживання молодої мами

Прийміть для себе, що якась кількість речей, всупереч вашому бажанню, все одно буде зіпсована. Змиріться і скажіть собі, наприклад, що відриваючи від шпалер великі шматки, малюк допомагає вам морально підготуватися до ремонту, який все одно неминучий. І найголовніше: доведеться визнати, що протягом перших трьох років життя дитини ви належите в основному тільки йому, а вже потім – собі, власному чоловікові і суспільству. З опорою на це знання, ви зможете спокійніше як віддавати себе дитині, так і забирати себе на якийсь час - для розваг, відпочинку і відновлення сил.