Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Новий рік, та сама ти: корисні поради, які допоможуть прийняти себе і своє неідеальне життя

Новий рік, та сама ти: корисні поради, які допоможуть прийняти себе і своє неідеальне життя
 

З приходом нового року ми буквально звідусіль чуємо про зміни, трансформацію, самовдосконалення. І хоч робота над собою та особистісне зростання важливі, не менш (а може й більше) важливо – навчитися приймати себе тією, ким ви є на даний момент. Тому ми пропонуємо в 2025 не так прагнути стати «новою собою», як прийняти свою унікальність і прекрасну неідеальність. Давайте трохи відпочинемо від безперервного самовдосконалення, зупинимося і почнемо визнавати себе з усіма перевагами та недоліками.

Поради, які допоможуть прийняти неідеальну себе

і змінити життя на краще цього року

1. Відмовтеся від чужих «треба»

Занадто часто ми живемо під тиском того, що повинні робити, відчувати, чого досягати. Зробіть паузу та подумайте про те, що з цього дійсно потрібно вам. Чужі «треба» замініть на власні.

2. Йдіть власним шляхом

Кожен має свій шлях, тому не потрібно порівнювати свій етап життя з іншими. Це як порівнювати жовте із квадратним. Прийміть те, де і ким ви є зараз, і продовжуйте рухатися своїм власним і унікальним шляхом.

3. Сприймайте самокритику як білий шум

Ми часто сприймаємо свою внутрішню критику як факт. Але ті недоліки, за які ви себе картаєте, можуть бути зовсім не проблемою для оточуючих або тієї ситуації, якої стосується ваша критика. А тепер уявіть, якби ви замість цих докорів чули підтримку. Так станьте до себе добрішою, перестаньте так сильно прислухатися до самокритики і частіше хваліть себе.

4. Почніть практикувати самоспівчуття

Самоспівчуття - найкращий засіб проти самозасудження та самобичування. Коли ви відчуваєте труднощі або робите помилки, підтримуйте себе так само, як зробили б це для найкращого друга. Не судіть себе, а виявіть до себе розуміння і співчуття, терпіння та емпатію, як до найближчої людини.

5. Складіть список намірів на основі ваших цінностей (не цілей)

Замість цілей, які зазвичай вимагають серйозних змін, ставте собі наміри на наступний рік, засновані на ваших власних цінностях. Вони допоможуть вам зосередитись на важливому, але без зайвого тиску та різких некомфортних змін.

6. Навчіться відмовляти без почуття провини

Жити своїм життям часто означає вміти відстоювати власні кордони. Вчіться говорити «ні» зобов'язанням, очікуванням та відносинам, які не збігаються з вашими потребами чи цінностями. Відмовляючи тим речам, які виснажують вас, ви створите місце для того, що наповнює вас ресурсом.

7. Відзначайте невеликі перемоги

Наше життя не складається лише із яскравих моментів. Маленькі перемоги чергуються з невдачами, а іноді - з монотонними періодами, які здаються просто «застоєм». Святкуйте маленькі перемоги і навіть невдачі, які дарують вам досвід та вчать стійкості.

8. Усвідомлюйте та приймайте недосконалості

Пам'ятайте: перфекціонізм часто йде зі страху провалу чи несхвалення. Приймаючи свої недосконалості, ви створюєте умови для відкритого та щирого спілкування з оточуючими.

9. Оточуйте себе людьми, які вас приймають

Проводьте час із людьми, які бачать та люблять вас такими, як ви є. Щире спілкування та підтримка допомагають прийняти та цінувати себе неідеальну.

10. Знаходьте час на відпочинок

Відпочинок – не винагорода за ідеально виконану роботу. Активності та проведення часу, які радують вас, умиротворюють, веселять і допомагають наповнитися ресурсом, мають стати основою вашого життя. Саме таке дозвілля знову нагадає вам про ваше справжнє «я» і допоможе знову навчитися насолоджуватися життям.

Приймайте себе колишню, але й любіть себе

Вам не обов'язково повністю ламати і міняти себе, спробуйте почати приймати і любити себе такою як ви є - організованою чи безладною, старанною чи лінивою, і все, що поміж цим. Прийняття себе не станеться в одну мить, над цим треба працювати. І нехай саме воно стане вашою головною ціллю на цей рік.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Як багато цукру можна дітлахам?

Чи бачили ви дитину, яка не любить солоденьке? Навряд чи. Але як дізнатися, чи споживають ваші дітки занадто багато цукру? У цій статті ми поділимося з вами думкою експертів-дієтологів і порадами, як зменшити споживання солодощів дитиною.

Де можна здати аналізи на гормони жінці в Києві?

У жіночому організмі гормони відповідають за більшість процесів — від менструального циклу, до репродуктивної функції. Збої можуть відбиватися на зовнішності, емоційному стані, вагітності та загальному самопочутті. Тому регулярна перевірка гормонального фону — це не розкіш, а базовий елемент турботи про своє здоров’я. Аналізи на гормони допомагають лікарю вчасно виявити дисбаланс і призначити ефективне лікування або профілактику.

Пляжний відпочинок з дітьми: поради, які зроблять його ще приємнішим

Не дозволяйте себе залякувати труднощами пляжного відпочинку з дітьми. – Насолоджуйтесь ним!

Морський бриз, яскраве сонечко і приємний звук хвиль з моря... І тут починає кричати ваш малюк, тому що спробував їсти пісок. Саме так представляється молодим батькам пляжний відпочинок з малюком. Насправді ж, так буде тільки спочатку, а наші поради допоможуть вам якомога швидше адаптуватися і по-справжньому насолоджуватися відпочинком з дитиною на березі моря.

Офіс із характером: як натяжна стеля у м. Київ змінює простір для роботи

Сучасний офіс давно перестав бути лише місцем для виконання обов'язків. Це простір, де народжуються ідеї, формується імідж компанії та панує атмосфера, яка стимулює до розвитку. Натяжні стелі здатні кардинально змінити вигляд офісу, зробити його сучасним, функціональним і стильним.