Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Звідки беруться діти?

Звідки беруться діти?

Це питання рано чи пізно задає будь-яка дитина. Що їй відповісти? Як правильно побудувати розмову? Чи потрібно вдаватися до допомоги спеціальної літератури, чи можна обійтися своїми силами? Говорити їй правду чи краще розповісти казку про лелеку чи магазин?

Ох вже ці дитячі питання! У житті будь-якої сім´ї настає золотий час, коли всілякі «чому» вистрілюють у дорослих зі швидкістю кулеметної черги. І, природно, ми розуміємо, що відмахуватися від цих питань не можна - це важливий момент розвитку дитини. Ми сумлінно намагаємося задовольнити дитячу цікавість з більшим чи меншим успіхом. А дехто з нас навіть звертається за допомогою до всіляких енциклопедій, нарікаючи на власну недостатню ерудованість. До речі, зовсім не обов´язково давати малюкові вже настільки докладні відповіді. Дітям з трьох років вже цілком доступні поверхневі зв´язки між предметами і різними природними явищами. Їх може задовольнити навіть проста аналогія або посилання наприклад, зрозуміле їм. Дуже цікавий і дуже нелегкий період.

Але є серед «ста тисяч чому» одне питання, яке, як би ми не були до нього готові, все одно бентежить нас, ставить у перші секунди в глухий кут. «Звідки я народився?», «Звідки взялися всі діти?». І яким би ви просунутим батьком не були, все одно в перший момент, напевно, розгубитеся. Така маленька і такі думки! Чи нормально, щоб малюка хвилювали такі питання? Чи не занадто рано? Але вся справа в тому, що таке «супердоросле», злегка заборонене забарвлення надаємо цій темі ми самі. Це наші, дорослі навороти і ми, «зіпсовані» досвідом, вкладаємо в цю тему щось заборонене для обговорення. Це у нас, в дорослому світі, обговорення теми зачаття - суто інтимна справа. Дитина ж ніяк не виділяє для себе цю тему серед інших численних «чому». Це - норма, звичайна сходинка дитинства, прагнення дізнатися те, що поки незрозуміло і невідомо. А ми, найчастіше, вимірюємо наївне, чисте і таке природне питання дитини своїми дорослими, банальними, не підходящими для дитинства мірками, узявши за основу трохи цинічний, що набив оскому стереотип. Ми дивимося на питання дитини своїми дорослими очима і забуваємо про те, що погляд дитини кришталево чистий за визначенням, наївний і довірливий. І малюку треба знати, звідки ж беруться діти, точно так само, як «чому літають птахи, тече річка і сяє сонце»...

Отже, на вас дивиться пара блискучих, широко відкритих очей і треба щось відповідати. Перш за все, ні в якому разі не дивуйтеся і не показуйте малюку свою розгубленість. Усією своєю поведінкою дайте йому зрозуміти, що його питання, таке «несподіване» для вас, рівно нічим не відрізняється від ста інших, заданих раніше. І вже, тим більше, у жодному разі не соромте дитину за те, що вона взагалі торкнулася цієї, тільки для дорослих - «слизької», теми. І здивованість свою теж не варто демонструвати. Дитина не повинна зауважити, що питання це для вас виділяється з інших, що воно важке для відповіді і, тим більше, неприємне дорослим. Тоді малюк надалі мимоволі стане обходити цю тему при розмові з вами. Але цікавість ж нікуди не дінеш і відповідь малюк буде шукати в інших джерелах інформації. Але інтерес його вже буде упереджений. Ще б пак! Адже мама, тато і бабуся (особливо бабуся) чомусь так лякаються, коли він цікавиться питанням появи дітей. І не тільки лякаються, а якось незрозуміло і плутано відповідають... або відсилають за відповіддю один до одного. Щось тут не те... Цікавість свою дитина, звичайно, задовольнить: «заборонений плід солодкий». Нехай не зараз, нехай пізніше і з іншого «джерела». Як ви самі розумієте, «джерело» це майже напевно не викличе вашої довіри. Так що краще відповідайте самі.Відповідь краще давати простішу і ближчу до істини. Це зовсім не означає, що ви повинні заглиблюватися в питання анатомії та фізіології. Відповідь має бути зрозумілою дитині, повинна звучати на її мові. А для цього вам необхідно пам´ятати, що дитина зовсім не вкладає в своє питання того самого «дорослого» сенсу, який ми маємо на увазі. Вона просто не мислить такими категоріями. І питання статевих взаємин взагалі не входить поки в сферу її інтересів, її питання - про інше. Тому знайдіть потрібні слова: просте запитання (а дитина, як ви розумієте, не розцінює його, як складне) - проста відповідь.

Версії про лелеку, капусту чи магазин не витримують ніякої критики. Рано чи пізно, правду дитина все одно дізнається. І твердо засвоїть, що ви іноді можете їй збрехати. Діти - максималісти і ця маленька брехня може для вашого малюка означати дуже багато. Так що, краще скажіть дитині правду, тільки вона повинна бути їй доступна і не травмувати її душу зайвими подробицями. Одна моя знайома, почувши від свого трирічного сина «важке» питання, зуміла-таки абстрагуватися від його «дорослого» глузду і дала, на мій погляд, просто геніальну відповідь: «Мама, звідки беруться діти?» - «Від любові». А далі вона порівняла диво появи дитини з паростком квітки, що живе на віконці, яку малюк іноді допомагав їй поливати. Квітка - це знайоме, це - предметно, це - зрозуміло. А далі ця розумна жінка пояснила, що паросток не з´явився сам по собі, а виріс із насіння. А насіння це теж хтось народив. І цим кимось для самого малюка були тато і мама, вірніше, їхня любов. Адже малюк вже має достатньо життєвого досвіду, щоб знати, що навесні, коли сонечко пригріває, все живе виростає з землі під його ласкавими променями. Любов - теж сонечко, яке живить появу нової людини. І так було завжди і завжди буде. Але це лише одна з «версій», зрозумілих дитині трьох років. Як бачите, простір для вашої творчості тут величезний. Головне - не лякатися, не йти у «дорослі» подробиці і подивитися на тему чистими очима дитини.

Не дивуйтеся, якщо ваша дитина, підростаючи, мимоволі знову буде повертатися до цієї теми. Так і повинно бути, адже вона стрімко росте і кожен день приносить їй нову інформацію. І ця інформація - лише сходинка для появи нових питань вже на іншому рівні. Після шести років ви вже спокійно можете торкатися і анатомічних подробиць: дитина цілком готова прийняти цю інформацію. Тільки не забувайте, що сполучною ланкою все одно повинна бути любов тата і мами. Це для нас, дорослих, любов - абстрактне поняття, а для дитини воно цілком конкретне, тим більше, якщо приклади цієї любові він бачить в сім´ї кожну хвилину.

За матеріалами mamochka.kz

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Хвалимо дитину правильно

Кожна людина, будь-то дитина або дорослий, потребує заохочення. У шкільному віці і в студентські роки наш труд відзначають позитивними оцінками і високими балами. Потім ми виходимо на роботу, де нам платять зарплату, а за успіхи нараховують премії, підвищують на посаді, дають додатковий вихідний. Але, не дивлячись на це, у нас все одно є потреба чути схвальні слова від викладача, начальника, члена родини, друга. Похвала якось особливо додає нам сил для нових справ. Добре слово творить дива.

Скільки разів на день обіймати дитину

Як зробити свою дитину щасливою? Як стати для свого малюка справжнім другом? Чи потрібні обійми малюкові і скільки разів на день обіймати дитину? Дуже часто мами і тата активно проявляють любов і ласку до дітей поки вони ще маленькі, а коли малюки стають дорослішими, батьки думають, що дітки вже не потребують обіймів і ніжності. Це абсолютно не так.

Як риба у воді або як навчити дитину плавати

У басейн з немовлям? Це зараз модно. А коли починати вчити дитину плавати всерйоз?
Про користь плавання знають всі. Воно розвиває витривалість, координацію рухів, сприяє швидкому зростанню малюка, поліпшенню кровообігу, роботи серця, дихальної системи, формує правильну поставу.

Дитяче покоління Google

Гонка технологій, проблеми зі спілкуванням і дорожнеча книг зробили свою справу: Google і соціальні мережі сьогодні стали головними друзями та порадниками для дітей. Дворічного Богдана Ущука батьки намагаються не привчати до комп´ютера: «В ідеалі хочемо років до семи не підпускати». Втім, Богдан і без санкції батьків вже зрозумів, що якщо натиснути велику кнопку на батьківському ноутбуці, то з´являться «бегемот, слоник і конячка». Через це тато за ноутбук при синові не сідає - той все одно не дасть нічого зробити.