Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитина не хоче вчитися. Що робити?

Дитина не хоче вчитися. Що робити?

Як ти не переконуєш своєю дитину, що вчення - світло, вона вперто не виконує домашні завдання і істерить зранку. Діти часто не розуміють, навіщо потрібно ходити до школи. Адже вчитися важко: потрібно зубрити домашні завдання, писати контрольні... Дитині ж замість цього хочеться розважатися, дивитися телевізор, грати на комп'ютері, гуляти з друзями.


Необхідно розповідати дитині про необхідність міцних знань в дорослому житті. Але діти, як правило, не надто вражені такою віддаленою перспективою. Придумай школяру доступну мету, заради якої варто осягати науку. Наприклад, якщо буде добре вчити іноземну мову, то ти купиш йому путівку в мовний табір. Або нагороджуй його за кожну хорошу оцінку невеликим сувеніром, дозволом пограти на комп'ютері, подивитися телевізор, піти в вихідний день в парк атракціонів. Деякі психологи вважають, що цілком прийнятно заохочувати дітей за гарне навчання кишеньковими грошима - якщо ти з цим згодна, спробуй, може, спрацює! .

Але для початку непогано було б розібратися в причині поганого навчання. Адже низька оцінка в щоденнику - це, перш за все, сигнал прохання про допомогу. Сядь з дитиною, запитай, що їй незрозуміло, допоможи. Не примушуй її подовгу робити уроки, тим самим ти викликаєш у неї нелюбов до навчання. Не кожен дорослий зможе довго займатися якоюсь однією справою, а твоє чадо таки ще дитина. Краще робити уроки по 20 - 30 хвилин з перервами на гру. Тоді навчальний процес стане цікавішим.Спробуй віддати дитину на кружки: не виключено, що позашкільні заняття, які, як правило, проходять у невимушеній або ігровій формі, пробудять у неї інтерес до якогось предмета. Не слід лякатися, якщо дитина не дуже встигає по математиці або мові, зате обожнює уроки праці. Не виключено, що її покликання - ручна робота. Однак варто пояснити дитині, що, навіть для того, щоб «працювати руками», потрібно отримати необхідний мінімум знань.

Однією з можливих причин поганої успішності в школі може бути конфлікт з дитячим колективом або з учителем - почастіше навідуйся в школу, цікався у класного керівника, як складаються його відносини з однолітками і викладачами, та й самого сина чи доньку розпитуй про шкільні новини.

Твоя дитина все одно не радує хорошими оцінками? Не засмучуйся: помічено, що саме з «трієчників» згодом виходять висококласні фахівці, а от відмінники частенько страждають від завищеної самооцінки і перфекціонізму. Так що не варто домагатися від дитини «двенадцаток» з усіх предметів - головне, щоб їй було цікаво вчитися.

За матеріалами edinstvennaya.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас