Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

10 хороших способів підвищити рівень уважності та концентрації у дітей

10 хороших способів підвищити рівень уважності та концентрації у дітей
 

Змусити дитину сконцентруватися на важливому занятті непросто. Та є декілька справді ефективних способів допомогти їй зосередитися.

Багато батьків засмучуються і навіть зляться через те, як багато часу витрачає чадо на виконання домашки та інших важливих завдань. Дитина часто відволікається, та й період концентрації у неї невеликий (особливо, якщо говорити про молодших школярів). Але так буде не завжди, і ви, як батьки, можете посприяти тому, щоб малюк навчився бути уважним і фокусуватися на конкретному завданні довше.

Насамперед пам'ятайте: позитивний і підбадьорливий настрій дуже важливий, якщо ви хочете допомагати та сприяти здоровому розвитку малюка. Будьте терплячими і спробуйте скористатися цими порадами.

Як підвищити рівень концентрації у дитини

Порада 1: Розбивайте великі завдання на дрібніші

Іноді завдання може здаватися дитині занадто складним. У таких випадках навіть дорослим важко зосередитися й взятися справу. А дітки здатні фокусуватися на невеликий період часу, тому легко можуть закинути завдання на півдорозі. Щоб цього не траплялося, розбийте велике завдання на дрібніші, з якими дитина може справлятися за один раз.

Наприклад: Якщо в домашньому завданні вам необхідно вирішити цілу сторінку задачок, робіть по парі за раз. Ви здивуєтеся, наскільки більш сконцентрованою і мотивованою буде ваша дитина.

Порада 2: Старанно працюйте, добре відпочивайте

Ще одна причина поганої концентрації дитини може полягати у великому навантаженні та недостатньому відпочинку. Гігієна праці та здорове ставлення до неї мають вирощуватися з дитинства, адже малюки можуть так само вигоряти, як і ми, дорослі. В результаті чаду буде складно сфокусуватися на поставлених завданнях та мотивувати себе до їх виконання.

Тому переконайтеся, що у графіку вашої дитини є достатньо вільного часу для відпочинку з друзями, прогулянок та активностей на свіжому повітрі та навіть відео ігор час від часу. Встигаючи відпочити, дитина більш охоче братиметься за навчання та інші поставлені завдання, буде сильніше мотивована і сконцентрована на їх виконанні.

Порада 3: Створіть відповідну обстановку

Відволікаючі чинники завжди негативно позначатимуться на уважності та концентрації дитини. Молодші брати і сестри, галасливі домашні улюбленці, телевізор і навіть безлад у кімнаті – все це відволікатиме чадо від виконання завдання.

Щоб підвищити продуктивність та концентрацію дитини, забезпечте їй чистий та тихий простір для навчання. Нехай вона прибереться в кімнаті, перш ніж сідати за домашку, а ви постарайтеся зробити все можливе, щоб вдома в цей час було тихо. Якщо ж у вас є маленькі дітки або галасливі домашні тварини, спробуйте вмикати школяреві класичну музику для кращої концентрації.

Порада 4: Сховайте гаджети

У нашу еру технологій гаджети можуть не лише допомагати у навчанні, а й відволікати. Причому найчастіше з дітьми трапляється друге – повідомлення в месенджерах, улюблених соцмережах, іграх відволікають сучасних дітлахів і заважають їм сконцентруватися на виконанні поставленого завдання. Тому на час виконання домашки та інших важливих завдань гаджети краще прибирати з поля зору дитини.

Іноді навіть сам вид телефону може відволікати дитину від навчання та інших важливих занять. Тому вам варто встановити чіткі правила щодо гаджетів під час навчання – наприклад, залишати їх в іншій кімнаті під час виконання домашки та інших важливих завдань.

Порада 5: Зробіть розминку перед навчанням

Часто батьки скаржаться на невгамовну енергію дітлахів – нерідко дитина не може сфокусуватися саме через накопичену енергію, якій вона не встигла дати вихід.

Тому чудовою ідеєю буде дати чаду погуляти на вулиці перед тим, як братися за завдання, які вимагають посидючості та концентрації. Добре, якщо під час прогулянки дитина активно рухатиметься: побігає, пограє з м'ячем чи фрісбі тощо. Якщо практикувати це регулярно, то побачите, наскільки спокійнішим і посидючішим став малюк під час навчання.

Порада 6: Робіть часті перерви

Вам варто пристосуватися до коротких періодів концентрації дитини, щоб подовжити їх у майбутньому. Якщо дитині складно дається завдання, або вона не хоче його виконувати, попросіть постаратися сильніше в обмін на часті перерви. Робіть перерви кожні 15 хвилин, а між ними чадо докладатиме максимум зусиль до виконання роботи.

Звичайно ж, ці перерви не можуть бути довгими, а активності під час них не мають бути інтелектуальними. Наприклад, перерва на відео гру кожні 15 хвилин – невдале рішення, оскільки дитина концентруватиметься на грі сильніше, ніж на завданні.

Порада 7: Встановіть суворі часові рамки

Діти схильні прокрастинувати ще сильніше, якщо їм не встановити чіткі часові рамки виконання завдання з відповідними наслідками за невиконання роботи. Особливо це стосується старших дітей – вони будуть набагато сконцентрованішими, якщо розумітимуть, що завдання потрібно закінчити до певного моменту. Ви не повинні ще сильніше тиснути на дитину, додаючи їй стресу, але відповідальність за свої обов'язки – це завжди корисно.

Наприклад, ви можете поставити умову, що домашку має бути зроблено до вечері, інакше… Такі рамки стимулюватимуть дитину фокусуватися на виконанні важливих завдань вчасно і навчать краще концентруватися.

Порада 8: Спробуйте ігри на уважність і концентрацію

Менш популярний спосіб розвитку уважності та концентрації у дитини – ігри. Причому це знайомі всім нам кросворди, судоку, пазли та головоломки. Як правило, дітям вони подобаються, але якщо вам потрібно зацікавити дитину, підбирайте гру на тему її захоплень.

Порада 9: Дотримуйтесь розпорядку дня

Багато в чому секрет хорошої концентрації залежить від звички, і найкращий спосіб привчити дитину зосереджуватись на важливих завданнях – це виконувати їх в один і той самий час доби. У цьому випадку вона буде емоційно готовою докласти зусиль до виконання завдання у певний час дня, що значно підвищить рівень концентрації та уважності.

Хороший приклад – робити домашку через годину після приходу додому зі школи. Такий підхід дасть дитині можливість перекусити і трохи розслабитися, але залишатися зібраною та готовою працювати над домашнім завданням. Подібні графіки можна продумати і для прибирання й інших важливих занять.

Порада 10: Слідкуйте за раціоном дитини

І, нарешті, поговоримо про основи: ключ до здорового розуму, уважності та концентрації – у здоровому способі життя. Навіть невеликі зміни в плані харчування дитини можуть значно покращити її концентрацію та успішність у школі.

Намагайтеся додавати до її раціону більше овочів та збалансованих страв, які включають продукти, що сприяють роботі мозку. Наприклад, жирна риба, чорниця, гарбузове насіння, горіхи та темний шоколад допоможуть підтримувати мозок у хорошій формі. А на додаток до збалансованого харчування переконайтеся, що чадо отримує достатньо сонечка та фізичної активності щодня.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Наближається 1 вересня: збираємо першокласника до школи

День знань - свято для усіх школярів, а особливо - для першокласників. Радість переплітається з хвилюванням, зокрема хвилюються батьки першокласників, адже стільки всього необхідно придбати, підготувати і організувати.

Дитина не хоче вчитися. Що робити?

Як ти не переконуєш своєю дитину, що вчення - світло, вона вперто не виконує домашні завдання і істерить зранку. Діти часто не розуміють, навіщо потрібно ходити до школи. Адже вчитися важко: потрібно зубрити домашні завдання, писати контрольні... Дитині ж замість цього хочеться розважатися, дивитися телевізор, грати на комп'ютері, гуляти з друзями.

Корисні поради батькам школярів

Як полегшити життя школяреві? Цим питанням задаються всі люблячі батьки. Виявляється, все просто. Досить грамотно спланувати день учня і почитати наші поради...