Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як мотивувати школяра вчитися краще

Як мотивувати школяра вчитися краще
 

Якщо ваш школяр, як і багато дітей, не в захваті від навчання, і ви хотіли б, щоб він старався краще, наші поради допоможуть вам у цьому.

Школа має стати захоплюючим періодом, коли дітлахи навчаються всьому новому та цікавому – як про себе, так і про навколишній світ. Та інколи малечі не вистачає мотивації, і тоді чадо не докладає всіх зусиль для успішного навчання. У цьому випадку багато батьків спантеличуються питанням: як мотивувати дитину до навчання і не перестаратися?

Так, тут буває непросто знайти ту саму золоту середину, але наші поради допоможуть вам у цьому.

Як мотивувати школяра вчитися краще?

Зустріньтеся з учителем

Іноді краще почати з самого верху ланцюжка і поговорити з учителем дитини. Викладачі постійно стикаються з подібними проблемами і мають величезний досвід комунікації з різними дітьми, тому можуть поділитися дійсно корисними порадами.

Встановіть чіткі правила

Коли мова заходить про навчання та домашні завдання, вам потрібно встановити жорсткі правила. Це покаже школяру, що вам не байдуже, і ви стежите за його успішністю у навчанні. Як приклад, це може бути правило не гуляти з друзями у дворі або не грати у відеоігри, доки не зроблено домашнє завдання. Іноді діткам просто потрібно знати, що вам не байдуже, щоб вчитися старанно.

Допоможіть, якщо школяр цього потребує

Якщо ви бачите, що дитина втрачає інтерес до навчання, вам потрібно поговорити з нею про те, чому це відбувається. Часто діти втрачають інтерес до навчання, коли чогось не розуміють та соромляться чи бояться попросити допомоги. Ви можете допомогти дитині освоїти складну тему (предмет) або найняти для цього репетитора. Так школяр зможе почуватися впевненіше під час уроків і знову полюбити складну дисципліну.

Виділіть місце для навчання вдома

У школі дитина завжди сидить за партою, що допомагає їй зосередитися та сфокусуватися на навчанні. Тому і вдома школяреві потрібен облаштований навчальний куточок без відволікаючих факторів (телевізора, гаджетів, ігор), де він зможе сфокусуватися на виконанні домашнього завдання. Окремий навчальний простір налаштовуватиме на навчання та сприятиме концентрації на поставлених завданнях.

Залишайтеся в моменті

Іноді батьки дивляться на своїх школярів, які втратили всілякий ентузіазм і мотивацію до навчання, і уявляють, яким нещасним буде їхнє життя. Наче дитина не вступить до хорошого ВНЗ, не знайде хорошу роботу, все життя житиме з батьками і не знайде собі гарну пару. А якщо дитина навчається у середній чи старшій школі, то мама з татом можуть ще й поділитися з нею цими своїми страхами. Однак це нікому не допоможе. Найкраще, що ви можете зробити зараз – зосередитись на поточній проблемі та постаратися вирішити її.

Ставте досяжні цілі

Пам'ятаєте, якими складними здавалися шкільні завдання? Те саме можуть відчувати і ваші діти. Допоможіть їм, ставлячи перед ними досяжні цілі – великі розбийте на маленькі і виконуйте по одному маленькому кроку за раз. Так у дитини буде відчуття завершеності на кожному етапі, що мотивуватиме до виконання наступного завдання. Дитина навіть не помітить, як виконає велике завдання чи роботу над серйозним проектом, і ви разом зможете пишатися цим!

Зробіть навчання цікавим – відірвіться від підручників

Що ще ви можете зробити, як батьки – розбавити нудне навчання за книгами цікавими прикладами з реального життя. Ви можете ходити до музеїв та театрів, відвідувати виставки та інтерактивні майстер-класи, гуляти в парку і навіть по супермаркету. Впізнати вивчених тварин у зоопарку чи порахувати, скільки є грошей, і скільки ще потрібно зібрати на бажану покупку – скрізь можна знайти освітній момент, який допоможе закріпити нещодавно отримані знання.

Не ігноруйте емоції школяра

Чи знали ви, що школярі зазнають дедалі більшого тиску, намагаючись вчитися на хороші оцінки? А цей тиск, у свою чергу, веде до стресу та вигоряння, після чого дитині не хочеться робити взагалі нічого. Тому вам потрібно уважно стежити за тим, як школяр почувається і поводиться. Якщо він тривожно або з дратівливістю реагує на все, що стосується навчання, йому потрібно допомогти впоратися з емоціями, що накопичилися.

Говоріть про школу в позитивному ключі

Те, як ви говорите про школу та навчання у себе вдома, впливає на ставлення дитини до школи. Якщо ви постійно кричите на дитину і лаєте за те, що вона не справляється з домашкою або контрольною, вона може почати негативно ставитися до процесу навчання і зовсім не старатися. Це, звичайно, не те, чого ви хочете досягти. Натомість зберігайте позитивне ставлення до школи та хваліть дитину за її успіхи, а якщо вона не справляється – спробуйте розібратися, чому.

Пам'ятайте: Вкрай важливо утриматися від жартів про заучок, інакше дитина не захоче старатися, щоб не стати одним із них. І не говоріть зі школярем поблажливо, а забезпечте йому той самий позитивний підхід та оптимізм, яких йому не вистачає.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Наближається 1 вересня: збираємо першокласника до школи

День знань - свято для усіх школярів, а особливо - для першокласників. Радість переплітається з хвилюванням, зокрема хвилюються батьки першокласників, адже стільки всього необхідно придбати, підготувати і організувати.

Дитина не хоче вчитися. Що робити?

Як ти не переконуєш своєю дитину, що вчення - світло, вона вперто не виконує домашні завдання і істерить зранку. Діти часто не розуміють, навіщо потрібно ходити до школи. Адже вчитися важко: потрібно зубрити домашні завдання, писати контрольні... Дитині ж замість цього хочеться розважатися, дивитися телевізор, грати на комп'ютері, гуляти з друзями.

Корисні поради батькам школярів

Як полегшити життя школяреві? Цим питанням задаються всі люблячі батьки. Виявляється, все просто. Досить грамотно спланувати день учня і почитати наші поради...