Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Тріщини сосків: як уникнути проблеми?

Тріщини сосків: як уникнути проблеми?
 

Тріщини на сосках - досить поширена проблема, що турбує мам, які годують своїх малят груддю. Основною причиною її виникнення є неправильне прикладання маляти до грудей, адже дитина під час смоктання груді має захоплювати ротиком не лише сосок, а й ареолу навколо нього.Зазвичай ця неприємність виникає на самому початку грудного вигодовування (від чого особливо прикро, адже мама тільки звикає до нових обов'язків, вчиться справлятися з новими завданнями). Причин тут декілька: на початку грудного вигодовування, коли маля тільки починає смоктати груди, молоко ще не прибуло, механізм його вироблення лише встановлюється - все це робить кожне годування дуже тривалим, дитина довго знаходиться біля грудей, бо не може насититися (буває й так, що маляті просто подобається бути біля циці, так воно заспокоюється). До цього потрібно додати і той факт, що мама також вчиться прикладати дитя до грудей, не завжди розуміє, чи правильно захопило воно груди. Ось вкупі всі ці нюанси і провокують появу тріщин на сосках, які не звикли до таких навантажень.

Звісно, Ви маєте усвідомлювати можливість виникнення даної проблеми і всіляко її уникати, слідкуючи, в першу чергу, за тим, чи правильно дитина смокче груди. Варто змінювати позу, в якій Ви годуєте. Можна обрати 2-3 найбільш зручних і чергувати їх впродовж дня, так Ви не лише змінюватимете навантаження на різні ділянках соска, а й займатиметесь профілактикою застійних явищ в грудях, адже дитина таким чином висмоктуватиме молоко з різних доль молочної залози.

Ще один профілактичний засіб проти болісних тріщин - протирати ареолу і сосок молоком перед кожним годуванням: видавіть трішки молока на ватний диск і змастіть ним ареолу. Не можна мити груди з милом перед кожним годуванням, це тільки пересушуватиме шкіру. Після годування можна змащувати сосок і ареолу олією шипшини чи обліпихи, вітаміном Е, маззю на основі пантенолу. В жодному разі не змащуйте соски спиртовими настоянками чи зеленкою - це лише загострить проблему. У проміжках між годуваннями намагайтеся частіше тримати соски на повітрі.

Якщо тріщини все ж є, пощадіть груди якийсь час: протягом одного дня годуйте тією груддю, де сосок більш здоровий, а ту, де тріщини глибші – зціджуйте. Наступного дня – поміняйте груди. Але не продовжуйте годувати, переборюючи сильний біль, бо якщо тріщини глибокі, ранка може інфікуватися, через що утворюються ерозії та виразки з гнійними виділеннями, можливий розвиток маститу.

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас