Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чому немовля відмовляється від грудей?

Чому немовля відмовляється від грудей?
 

Дитина не хоче брати груди… Багато матерів сприймають це як вирок, мовляв, нічого не поробиш, переходимо на штучне вигодовування. Таке враження, ніби діти діляться на дві умовні категорії: ті, що ссуть груди, і ті, що відмовляються. Так само і себе матусі ділять на два «види»: та, у якої є грудне молоко, і та, у якої його нема.Насправді, всі ці поділи є невірним, відсоток тих жінок, які дійсно через певні фізіологічні причини не можуть годувати грудьми – дуже і дуже низький, всі інші просто не змогли, або не схотіли боротися за можливість годувати свого малюка власним грудним молоком. Адже, годувати груддю може абсолютно кожна жінка, треба лише цього насправді захотіти!

Буває так: дитина погано додає у вазі, неспокійна під час смоктання, або ж зовсім не хоче смоктати груди, з чого ми робимо висновки – молока не вистачає. Найпоширеніша причина таких проблем – труднощі у техніці прикладання до грудей, тобто ви можете неправильно прикладати немовля під час смоктання, молоко погано поступає, дитина відчуває дискомфорт через це, починає поводитись дратівливо і відштовхує груди.

Як бути?

Коли ви берете дитя до грудей, зазвичай, почувши запах молочка, матусине тепло, немовля починає вертіти головою у пошуках циці (пошуковий рефлекс). Якщо ж дитя навпаки поводиться пасивно, - доторкніться соском до нижньої губи малечі. Лише коли дитина широко відкриє ротик – давайте їй груди. Інакше, якщо засовувати сосок в ледь відкриті губки малюка – швидше за все, він не правильно захопить його.

Дитина повинна самостійно захопити навколососковий кружок (ореолу) з радіусом хоча б 2,5 см. Губи малюка при цьому не мають бути підвернутими всередину. Якщо дитя все ж підвертає губки – допоможіть йому, злегка натиснувши вказівним пальцем на підборіддя малечі.

А от тягнути сосок, який знаходиться вже в роті дитини, навіть якщо він захоплений неправильно – не варто, це може пошкодити ніжну ділянку грудей. Натомість обережно вставте свій палець між яснами дитини, допомагаючи їй відкрити ротик та випустити неправильно захоплений сосок. На самому початку грудного вигодовування подібну процедуру, можливо, доведеться повторювати декілька разів, поки дитя не навчиться правильно захоплювати ореолу.

Також пам’ятайте, що годувати потрібно почергово то правою, то лівою груддю – це важливо, аби молоко прибувало до обох ваших грудей рівномірно, а також для того, щоби соски трохи відпочивали між годуваннями (це особливо актуально на самому початку вигодовування).

Врахуйте, що причиною відмови малюка від грудей можуть бути і деякі стресові фактори, наприклад пережиті важкі пологи, кишкові коліки (дитина починає їсти і її турбує животик – тому й відпускає груди), чи інші недомагання.

Якщо ваша дитина погано ссе груди – не спішіть в магазин по суміш, спробуйте віднайти причину відмови та ліквідувати її, скориставшись нашими порадами. Будьте послідовними та наполегливими, і ви обов’язково зможете годувати груддю своє маля!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас