Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Декретну відпустку тепер зараховуватимуть до страхового стажу

Декретну відпустку тепер зараховуватимуть до страхового стажу
 

Стосовно питання про зміни у виплатах допомоги при народженні дитини (як кажуть в народі «дитячих» грошей) у матерів виникає безліч питань, і це природньо. З поміж інших тем, які турбують – чи буде зарахований період декретної відпустки до страхового стажу, згідно з останніми змінами законодавства?Отже, нагадаємо, що з 1 липня 2014 року батькам (опікунам) виплачується фіксована допомога при народженні дитини у розмірі 41280 гривень, сума ця розподіляється на три роки (після народження дитини виплачують 10 320 гривень, решту суми - протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України).

Справа в тому, що після внесених до законодавства змін (а саме до постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»), допомогу при народженні дитини об’єднали з допомогою на догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку (останню, фактично, скасували). А раніше, декретну відпустку зараховували до страхового стажу особам, які, власне, отримували скасовану на сьогодні допомогу (у зв’язку з доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку). Оскільки цю допомогу відмінили (точніше – об’єднали з допомогою при народженні дитини), то і відрегулювали порядок відрахування страхових внесків. Отже, тепер період декретної відпустки враховуватимуть при призначенні пенсії. Також, жінкам, які працюють, до страхового стажу зараховують і відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами (70 днів до пологів та 56 днів – після).

Ще одна приємна новина: відрахування до Пенсійного фонду проводитимуть за рахунок коштів держбюджету, тобто з «дитячих» грошей страхових внесків не відраховуватимуть.

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Права працюючих вагітних в Україні

Одна з основних бід більшості наших людей, яка не дозволяє нам нарешті почати жити добре і гідно, полягає в тому, що ми не знаємо своїх прав, не знаємо, що нам належить за законом. Ми звикли сприймати закон тільки як якусь заборону на будь-що, інструкцію як треба і як не можна, чим і користується інша, більш кмітлива частина нашого народу.

Зарплата вашого малюка

Що призначено матерям і дітям по закону? Види грошових допомог і необхідні документи для їх отримання.

Як оформити декретну відпустку

Як підготуватися до нового життєвого етапу і що потрібно знати, збираючись у декрет?
Державні пільги можна умовно розділити на два види - відпустки та грошові допомоги. Хоча поняття декретної відпустки міцно увійшло в наше життя, але юридично такої відпустки немає, точніше, нею можна назвати як відпустку по вагітності та пологах, так і відпустку по догляду за дитиною (ст.17 та 18 Закону України про відпустки).

Одноразова допомога при народженні дитини (свіжа інформація)

Не встигли ми здивуватися щедрості нашої держави, після того, як вона нарешті звернула увагу на мам та їхніх дітлахів, почавши виплачувати більш-менш пристойну одноразову допомогу при народженні, як вона дивує нас знову.