Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Допомога при народженні дитини – нові порядки

Допомога при народженні дитини – нові порядки
 

Останнім часом з різних джерел лунала інформація про те, що у зв’язку зі складною фінансовою ситуацією в країні, у 2016 році розміри допомоги при народженні дитини будуть значно зменшені, або що цю допомогу і взагалі скасують. Такі тривожні звістки, звісно, збентежили усіх молодих батьків, адже матеріальне становище багатьох сімей сьогодні є доволі складним. Тож чи відбулись афішовані зміни? Все про допомогу при народженні дитини на сьогоднішній день – у нашій статті.Чи відбулись суттєві зміни?

Почнемо з добрих новин: скасування так-званих «дитячих» виплат таки не відбулося. Проте, допомогу при народженні дитини, як вже відомо, об’єднали із допомогою з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тепер це один вид допомоги. Одразу по народженню дитини, її сім’ї держава виплатить 10320 грн., решту ж суми (складає 30960 грн.) розділять на наступних 3 роки (36 місяців), тобто батьки (опікуни) малюка отримуватимуть по 860 грн. державної допомоги щомісяця аж доки дитині не виповниться три роки. Загалом, із 2014 р. суттєвих змін не відбулося, єдине, що тепер суму розділяють не на 24 місяці (як раніше) а на зазначені 36 місяці.

Кому призначається дана допомога?

Допомога при народженні дитини, звісно ж, призначається одному з батьків. У випадку, якщо за дитиною доглядає і постійно проживає з нею інший член сім’ї, то оформити державну допомогу можна і на опікуна.

Якщо член сім’ї, який одержує допомогу, вирішує «достроково» повернутися на роботу, виплати не припинятимуться, а продовжуватимуть надходити до досягнення дитиною трьох років. Час перебування одного з батьків (чи опікуна) у відпустці з догляду за дитиною зараховуватиметься в трудовий стаж.

Щодо ліквідації допомоги з догляду дитини віком до трьох років

Цей вид державної допомоги, як зазначалося на початку статті, справді ліквідовано. Проте, дані виплати отримуватимуть ті сім’ї, у яких перша дитина народилася до 30 червня 2014 р. Розмір її становить 130 грн. на місяць.

Куди звертатись?

Для оформлення необхідних документів по нарахуванню допомоги, той, хто її отримуватиме має звернутись у відділ соц. захисту населення (той, що знаходиться за місцем проживання, або за місцем народження дитини). Що важливо, таке звернення повинно відбутись не пізніше, ніж за рік після народження малюка, інакше допомогу не призначать.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Державна допомога по вагітності та пологах у 2013 році

Вагітність - це маленький період в житті, найчарівніший час у житті кожної жінки. Це хвилюючий період очікування найдорожчого в житті - власної дитини, такої улюбленої і довгоочікуваної. Будь-яка вагітна жінка ознайомлена з таким поняттям, як «декретна відпустка». Всі знають, що це - відпустка, у яку йде жінка під час вагітності і після пологів.

Допомога при народженні дитини в 2013 році

Приємно, що політиків помітно цікавить демографічна ситуація в нашій країні: згідно соціальних досліджень, населення України катастрофічно зменшується, народжуваність падає, а смертність жахливо зростає. Частина засідань і законопроектів, що була запропонована народними депутатами за останній час, тим чи іншим чином стосуються цієї проблеми і направлена на підвищення народжуваності.

Зарплата вашого малюка

Що призначено матерям і дітям по закону? Види грошових допомог і необхідні документи для їх отримання.

Держава «краде» гроші у молодих мам

Батьки, які перебувають у декреті, стверджують, що держава не доплачує їм 70% від належної матеріальної допомоги - 130 грн на місяць замість передбачених за законом 557 грн.