Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Зарплата вашого малюка

Мама і малюк

Що призначено матерям і дітям по закону? Види грошових допомог і необхідні документи для їх отримання.

Розрахунок суми допомоги при народженні дитини

Допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини. Допомога при народженні дитини, що народилася після 31 грудня 2007 року, становить: 12 240 гривень - на першу дитину, 25 000 - на другу дитину, 50 000 - на третю та наступних дітей. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні першої дитини в сумі 4 800 гривень, другої - 4840, третьої і наступної - 5000. Залишок суми на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців (620 гривень щомісяця), на другу - 24 місяці (840 гривень щомісяця), на третю і наступну - 36 місяців (1 250 гривень щомісяця).

Увага: Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» ст.10, ст.12, допомога на народження дитини призначається, якщо звернення за нею відбулося не пізніше 12 місяців з дня народження .

Допомога по догляду за дитиною до трьох років

Дана допомога виплачується в розмірі, що дорівнює різниці між: 100% прожиткового мінімуму, затвердженого для працездатних осіб і середньомісячним сукупним прибутком сім´ї, у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Увага: Відповідно до Рішення Конституційного суду України від 09.07.2007 під 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян), розмір державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має бути не меншим за встановлений законом розмір прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років. Зараз прожитковий мінімум для дітей у віці до 6 років складає 577 гривень. Таким чином, звернувшись до суду, молода мама, яка отримує на дитину менше 577 гривень на місяць, може домогтися збільшення розміру допомоги.

Документи, необхідні для отримання допомоги по вагітності та пологах:

1) довідка встановленого зразка з жіночої консультації;

2) заява матері, написана за формою Мінпраці;

3) довідка з основного місця роботи або навчання; або довідка ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв´язку з ліквідацією підприємства, організації, установи; або довідка з державної біржі працевлаштування про те, що жінка зареєстрована на цій біржі як безробітна;

4) ідентифікаційний код - оригінал і ксерокопія;

5) паспорт - оригінал і ксерокопія сторінок 1, 2, 10, 11;

6) трудова книжка (якщо є) - оригінал і ксерокопія;

7) особи - суб´єкти підприємницької діяльності подають довідку, видану органами державної податкової служби про те, що не ведуть на даний момент підприємницької діяльності.

Виплата допомоги припиняється у разі:

- Позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- Відмови отримувача від виховання дитини;

- Нецільового використання коштів та незабезпечення відповідних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

- Знаходження одержувача в місцях позбавлення волі за рішенням суду.

За матеріалами mojazarplata.com.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Державна допомога по вагітності та пологах у 2013 році

Вагітність - це маленький період в житті, найчарівніший час у житті кожної жінки. Це хвилюючий період очікування найдорожчого в житті - власної дитини, такої улюбленої і довгоочікуваної. Будь-яка вагітна жінка ознайомлена з таким поняттям, як «декретна відпустка». Всі знають, що це - відпустка, у яку йде жінка під час вагітності і після пологів.

Допомога при народженні дитини в 2013 році

Приємно, що політиків помітно цікавить демографічна ситуація в нашій країні: згідно соціальних досліджень, населення України катастрофічно зменшується, народжуваність падає, а смертність жахливо зростає. Частина засідань і законопроектів, що була запропонована народними депутатами за останній час, тим чи іншим чином стосуються цієї проблеми і направлена на підвищення народжуваності.

Держава «краде» гроші у молодих мам

Батьки, які перебувають у декреті, стверджують, що держава не доплачує їм 70% від належної матеріальної допомоги - 130 грн на місяць замість передбачених за законом 557 грн.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Скільки ж повинні платити?

Не одну сім´ю хвилює питання, в якому розмірі держава повинна надавати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Це питання було, є і буде залишатися актуальним, оскільки Верховна Рада України постійно грається в гру «цьому дам, цьому дам, а цьому не дам, бо він ...».