Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитяче автокрісло: головні правила техніки безпеки

Дитяче автокрісло: головні правила техніки безпеки
 

Звичайно ж, ви знаєте, що малюка треба садити в автокрісло, якою б короткою не була ваша поїздка. Але після його купівлі у вас може виникнути безліч питань з приводу встановлення і використання автокрісла, а також забезпечення безпеки дитини в ньому під час поїздок. Про все це ми говоритимо в даній статті.

Дотримуйтесь інструкцій

Щоб забезпечити безпеку дитини в машині, важливо не просто купити автокрісло, а й правильно його використовувати. Навіть якщо ви вважаєте, що й самі знаєте, як встановити його, все одно скористайтеся інструкцією, яка до нього додається. Якщо у вас машина 2002 року випуску і пізніше, у неї є спеціальна система кріплення LATCH, до якої кріпиться автокрісло замість ременів безпеки (як це робиться в більш старих моделях автомобілів). В будь-якому разі, автокрісло рекомендується кріпити до системи LATCH або ременів безпеки, але ні в якому разі – до обох. Батькам, чиї діти досягли 3 років (або якщо вага дитини з автокріслом досягає 30 кг), також рекомендується кріпити автокрісло до ременів безпеки, а не до системи LATCH, так як це надійніше, враховуючи підвищене навантаження.

Якщо ви водите старішу модель машини, використовуйте фіксатор (всі нові автокрісла ним оснащені), якщо ремінь безпеки на дитині не фіксується автоматично (якщо він автоматичний, ви почуєте клацання в районі плеча, коли будете відстібати його).

Надійно закріплене автокрісло не повинно хитатися, повертатися, їздити або нахилятися. Якщо воно рухається більше, ніж на 2 см вперед-назад, вгору-вниз або в сторони, значить воно прикріплено недостатньо щільно.

Садіть дитину в правильному напрямку

Фахівці рекомендують батькам встановлювати автокрісла обличчям назад і користуватися ними до тих пір, поки дитині не виповниться 2 роки або вона не досягне граничного ваги, зазначеної на інструкції до крісла. Чому? Для дитини (її голови, шиї, спини) набагато безпечніше їхати спиною вперед. Якщо ваш малюк досяг граничної ваги раніше зазначеного віку, перейдіть на відкидне автокрісло, в якому більш високі діти можуть також їздити обличчям назад.

Оберіть найбезпечніше місце в машині

Де краще розмістити дитяче автокрісло? Як правило, найбезпечнішим для автокрісла місцем вважається середина заднього сидіння автомобіля. Правда, тільки в тому випадку, якщо в цьому місці є можливість надійно прикріпити автокрісло (у деяких машинах це зробити неможливо). В іншому випадку ви можете прикріпити автокрісло з будь якої сторони заднього сидіння. Ні в якому разі не рекомендується садити дитину (навіть в автокріслі) на переднє сидіння, незважаючи на те, як це може бути заманливо – посадити дитину біля себе. Адже у випадку навіть несерйозної аварії подушка безпеки в машині розкриється і може серйозно нашкодити дитині.

Переконайтеся, що ремені безпеки щільно затягнуті

Одна з найбільших помилок, які роблять батьки – не налаштовувати ремені безпеки правильно. Ремені не повинні тиснути малюкові, проте мають лежати досить щільно, щоб не зісковзувати з його плечей. При правильно відрегульованих ременях безпеки між ключицею дитини і ременем повинно міститися тільки два ваших пальця. Крім цього ремені безпеки повинні лежати рівно, не перекручуючись.

Одягайте дитину комфортно

Ремені безпеки в дитячому автокріслі проходять і між ніжками дитини, тому намагайтеся одягати її в такі штанці і колготки, які не будуть цьому заважати. Намагайтеся навіть у холодну погоду не одягати на дитину об'ємні комбінезони та костюми, якщо будете їхати на машині, так як такий одяг заважає затягнути ремені безпеки досить щільно. Краще одягніть малюка легше, а зверху вкрийте ковдрою.

Правильне положення немовляти в автокріслі

Найкраще положення в автокріслі для немовляти – під кутом 45 °. Якщо покласти малюка горизонтально, він може вислизнути з ременів; якщо посадити – його голова може занадто сильно нахилитися вперед, через що йому може стати дуже важко дихати. Навіть в положенні під кутом 45° голову немовляти все ж краще закріпити за допомогою валиків з щільно скрученої ковдри (пари рушників). А як тільки малюк подорослішає, він може сидіти і в більш вертикальному положенні.

Закріпіть всі іграшки

Останнє, що вам потрібно, коли ви ведете машину – це малюк, що кричить від того, що впустив свою іграшку, або, що ще гірше – дитина, що кидається в вас іграшками. Тому краще прикріпіть іграшки до дитячого автокрісла. І краще, щоб це були м'які іграшки. Раптом вам доведеться різко зупинитися – ви ж не хочете, щоб щось тверде вдарило малюка?

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас