Правила безпеки для малюків в автокріслах взимку
Правило 1: Пристібайтеся, потім утеплюйтесяНе одягайте об'ємну куртку або комбінезон на дитину, перш ніж садити її в автокрісло. Слідуйте правилу «пристебнутися, потім утеплитися»: посадіть малюка в автокрісло лише в тонкому одязі, пристебніть ременями безпеки, а потім накрийте пледом або курткою.
Правило 2: Зберігайте дитяче автокрісло в будинку
Якщо ви возите в автокріслі немовля або малюка, зберігайте його вдома між поїздками. Так воно не буде остигати, а дитині не буде в ньому так холодно.
Правило 3: Взимку виходьте з дому раніше
Взимку ви будете довше саджати дитину в автокрісло, та й їхати через погодні умови напевно доведеться повільніше. Тому в холодну пору року краще вставати з урахуванням того, щоб вийти з дому трохи раніше і не поспішати по слизькому асфальту.
Правило 4: Одягайтеся в декілька тонких шарів
Замість того щоб одягати дитину в пишний зимовий одяг, що небезпечно для автокрісла, одягайте його в тонкий одяг, але багатошарово. Це може бути термобілизна, бодік з довгим рукавом, колготки або легінси, штани, светр, тонка флісова куртка або комбінезон. Дітлахам потрібно на один шар одягу більше, ніж нам. Тому якщо ви одягаєте в машину светр і шапку (вам так само не рекомендується одягати пишний верхній одяг під ремінь безпеки), те ж саме має бути вдягнено на дитину, а зверху над ременями безпеки ще і ковдрочка.
5. Не нехтуйте теплими аксесуарами
Шапочка, рукавиці, теплі шкарпетки і черевички – все це допоможе маляті не втрачати тепло, не жертвуючи безпекою в автомобілі. Якщо дитина любить смоктати пальці, беріть з собою запасну пару рукавиць на випадок, якщо перша намокне.
6. Спробуйте перевірку пальцями
Коли ви одягаєте на дитину кілька шарів одягу, малюк може здаватися щільно пристебнутим в автокріслі. Але це відчуття може бути оманливим, і краще щільність прилягання ременів безпеки перевірити ще раз. Зробити це легко за допомогою швидкого тесту: якщо ви можете пальцями стиснути матеріал ременя, значить, його потрібно підтягнути. Ви повинні могти засунути лише один палець між тілом малюка і ременем безпеки.
7. Вкривайте дитину поверх ременів безпеки правильно
Чи накриваєте ви малюка курточкою, чи ковдрочкою поверх ременів безпеки, переконайтеся, що цей шар легко зняти. Коли машина нагріється, в ньому не буде необхідності, адже так малюк може перегрітися, що теж небезпечно в холодний сезон. І завжди переконуйтеся в тому, що обличчя дитини не накрите – це загрожує не тільки повторним вдиханням вуглекислого газу, але і раптовим задушенням.
8. Чохол для автокрісла повинен одягатися тільки на автокрісло
Чохли для автокрісел безпечні, але тільки якщо ви користуєтеся ними правильно. Аксесуар повинен бути щільно натягнутий на автокрісло і закріплений. Він ні в якому разі не повинен просто лежати під малюком або перебувати між крихіткою і ременями безпеки.
9. Будьте уважні з вибором аксесуарів для автокрісла
Вам може здаватися, що всі аксесуари для автокрісел, які пропонуються в магазинах, безпечні. Але це не так. Вибирайте лише ті, які тестувалися з вашою моделлю автокрісла і ті, які пропонуються до нього в комплекті. Спальні мішки в коляски, підголовники в автокрісло, водонепроникні чохли – все це може бути дуже небезпечним, якщо купувати не у перевіреного виробника і не для своєї моделі.
10. Тримайте в машині запасні речі для дитини
Зберіть в машину пакет, в якому буде повний комплект запасного одягу, а також шапку і рукавиці, воду і перекус, який не псується. Все це потрібно на випадок непередбаченої зупинки на дорозі або, якщо малюк з якоїсь причини намочить одяг. І кожен раз, коли користуєтеся речами з цього пакета, не забувайте поповнювати його заново.