Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитяча казка: Як посварилися стрілки в годиннику

Дитяча казка: Як посварилися стрілки в годиннику
 

У годиннику, що стояв на письмовому столі, жили три стрілки-сестрички – Годинка, Хвилинка та Секунда. Вони були дуже різними, але дружніми. Секунда була непосидюча та завжди бігла попереду. Годинка та Хвилинка намагалися наздогнати її, та нічого в них не виходило. Та Секунда ніколи не кидала своїх сестричок, а, пробігши коло, знов поверталася до них. Найменш спритною з поміж сестер була стрілочка Годинка. До того ж, вона була невеличкого зросту, але сестри цінували її за розсудливість.Та ось одного разу сестри-стрілки влаштували суперечку – хто з них кращий та важливіший.

- Я найшвидша з вас, тому найважливіша, - заявила Секунда.

- Ти буваєш занадто легковажною, коли поспішаєш, - відповіла їй Хвилинка. – А ось я в міру швидка та в міру розумна, тому й найкраща.

- Насправді, найголовніша з вас я, - відгукнулася Годинка. Адже скільки б ви не бігли попереду, нова година не настане, якщо я не поворушуся.

Довго сестри сперечалися. За цей час навіть Годинка двічі зрушила з місця. Але так нічого не вирішили. І тоді стрілки так посварилися, що вирішили надалі бігати та ходити не разом, а кому як заманеться.

- Ось візьму й з місця не зрушу! - заявила Секунда.

- А я захочу і почну бігати так швидко, як ти! – відповіла Хвилинка.

- А я … А я взагалі буду рухатися не вперед, а назад! – сказала Годинка.

Так вони й зробили. А тим часом хлопчик, хазяїн годинника, дивився-дивився на нього, але так і не зрозумів, яка зараз година.

- Що ж, доведеться викинути цей годинник, - сказав хлопчик.

- Як викинути? – здивувалася Секунда.

- Навіщо викидати? – перелякалася Хвилинка.

- Стій, хлопчику! – намагалася зупинити його Годинка.

Звичайно, хлопчик не міг чути, як до нього звертаються сестрички-стрілки. Але все ж він не став викидати свій годинник, а показав його татові.

- Давай віднесемо твій годинник майстру, може, він його відремонтує, - сказав тато.

Наступного дня годинник, справді, віднесли до майстра.

- Зараз спробуємо вас примирити, – сказав майстер сестрам-стрілочкам. – Ви даремно сперечаєтеся, хто з вас найкраще! Насправді, кожна з вас важлива по-своєму. Ти, Хвилинка, не зможеш зрушити з місця, поки Секунда не зробить шістдесят кроків. А ти, Годинка, так і будеш стояти на місці, поки Хвилинка не пройде свої шістдесят кроків.

Варто комусь з вас захворіти або посваритися між собою, і годинник перестане показувати правильний час.

Після таких слів майстер взяв спеціальний інструмент та допоміг сестрам-стрілочкам зайняти свої місця.

Дуже скоро годинник знову повернувся додому, а сестри-стрілочки вирішили, що більше ніколи не будуть сваритися, а будуть жити дружно.

Автор: Олена Кукуєвицька

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Дитяча казка про пташку-артистку

Якось в цирку пташка страус
До вистави готувалась.
Їй здавалось: час ще є,
Та прийшов конферансьє.

Казка про неслухняну бджілку

Одній бджілці стало нудно літати над квітками. Вона вирішила полетіти на річку, щоб скупатися в спекотний літній день. Коли мама і сестри бджілки дізналися, що вона задумала, то почали відмовляти її від цієї затії.