Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як харчуватися, годуючи грудьми – все, що ви хотіли б знати про дієту при грудному вигодовуванні (частина 1)

Як харчуватися, годуючи грудьми – все, що ви хотіли б знати про дієту при грудному вигодовуванні (частина 1)
 

Грудне вигодовування несе неймовірну користь і малюкові, і мамі. І ні для кого не секрет, наскільки важливим є правильний, збалансований, здоровий раціон для мами, яка годує. Грудне молоко дуже поживне, і містить всі необхідні немовляті поживні речовини для перших 6 місяців його життя. Але щоб так і було, ви самі повинні отримувати з їжі всі ці нутрієнти.

Правильне харчування також подарує вам необхідну енергію для турботи про себе і дитину. Більш того, здорова дієта допоможе швидше скинути зайву вагу, набрану за час вагітності. У цій статті ми поговоримо про все, що вам варто знати про харчування при грудному вигодовуванні.

Грудне молоко дуже поживне

За винятком вітаміну D, грудне молоко містить все необхідне малюкові для розвитку в перші 6 місяців життя. Його склад регулюється, і ваш план харчування впливає на концентрацію в молоці тих чи інших поживних речовин. Але якщо ваш раціон не збалансований, це може вплинути і на ваше самопочуття, і на якість молока.

Як правило, в 100 грамах грудного молока міститься близько 70 калорій, 3,6-4,8 грама білків, 28,8-32,4 грама жирів і 26,8-31,2 грама вуглеводів, в основному лактози. На відміну від дитячих сумішей, калорійність і поживний склад маминого молока змінюється. Воно змінюється при кожному годуванні і протягом усього лактаційного періоду, щоб максимально задовольняти потреби немовляти.

На початку вигодовування молоко буде більш рідким, щоб втамовувати спрагу немовляти. Пізніше воно стане густішим, більш поживним і насиченим жирами. Воно може стати в 2-3 рази жирнішим, ніж на початку і в півтора рази калорійнішим. Але щоб грудне молоко було максимально поживним, малюк повинен повністю випивати його з однієї груді, перш ніж перейти до наступної.

Грудне вигодовування може потребувати більше калорій

Виробництво молока – важка робота для вашого організму. Грудне вигодовування вимагає близько 500 додаткових калорій на день, а також посилює потребу в поживних речовинах. Саме тому так важливо, щоб ваш раціон під час годування грудьми був здоровим, різноманітним і збалансованим.

Після пологів ви напевно хочете скинути зайву вагу як можна швидше, але наберіться терпіння. Це цілком нормально – не худнути, а може навіть і набирати вагу протягом перших трьох місяців годування грудьми. Через гормональні зміни в організмі у вас може посилитися апетит, а разом з ним – з'явитися жирок. Однак різке зменшення кількості калорій в раціоні в перші місяці грудного вигодовування може привести до погіршення якості молока, зменшення його кількості, а також до нестачі енергії.

Як би там не було, ви помітите, що стали швидше худнути після 3-6 місяців годування грудьми, і будете скидати вагу ефективніше, ніж матусі, які не годують. Скидаючи по 0,5 кг на тиждень завдяки правильному харчуванню та вправам, ви не вплинете на якість або кількість молока і не станете почуватися гірше. Однак дуже худенькі жінки можуть бути більш чутливими до втрати калорій – їм потрібно їсти більше, щоб «виробляти» потрібне дитині молоко.

Зрештою, ви повинні розуміти, що схуднення після пологів – це марафон, а не спринт. Ви місяцями набирали вагу, і точно так само місяці знадобляться на те, щоб її скинути. Не перейматися, якщо будете поправлятися впродовж перших трьох місяців грудного вигодовування – це нормально. Потім ви все одно почнете худнути!

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас