Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дієта для мами, яка годує грудьми (частина 2)

Дієта для мами, яка годує грудьми (частина 2)
 

Як багато пити води?

Ті ж 8 склянок на день. Особливо це важливо в перші тижні після пологів, так ваше тіло швидше відновиться. А щоб не забувати пити воду в достатній кількості, спробуйте скористатися простим правилом – випивайте склянку води після кожного годування малюка.

Ви повинні розуміти, що молоко не перестане прибувати через нестачу води, принаймні, поки у вас не настане серйозне зневоднення. Але при нестачі рідини в організмі ваша сеча буде ставати темнішою, і писяти ви будете менше. Недостатня кількість води може призвести до проблем зі здоров'ям, включаючи і інфекції сечових шляхів, запори і хронічну втому.

Яких продуктів уникати при грудному вигодовуванні?

Коли ви годуєте грудьми, вам варто уникати деяких продуктів, але не повністю виключити їх – скоріше, не зловживати.

Кофеїн. Одна-дві чашечки кави або чаю не зашкодить дитині (і в перші місяці, коли малюк постійно спить, це може бути як раз те, що вам потрібно). Але все одно стежте уважно за станом дитини (як і за своїм), тому що кофеїн може зробити вас обох дратівливими і заважати заснути. Також надлишок кофеїну пов'язують з коліками і кислотним рефлюксом у немовлят.

Жирне молоко і м'ясо. Пестициди та інші хімікати, яких ми намагаємося уникати, накопичуються в жирі тварин, тому в період грудного вигодовування краще перейти на менш жирні сорти м'яса. Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу жирному м'ясу і молоку, купуйте їх тільки у перевірених людей, які вирощують господарство самі, без антибіотиків, гормонів росту, пестицидів та інших хімікатів (чим грішать всі виробники).

Напівфабрикати. Завжди читайте етикетки на таких продуктах і відмовтеся від них, якщо побачите довгий список харчових добавок.

До яких продуктів можна повернутися? Тепер ви можете знову насолоджуватися сирою рибою і морепродуктами (включаючи суші), непастеризованими м'якими сирами, рожевим і навіть червоним м'ясом.

Попередня частина статті
>

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас