Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Сноубординг з дітьми: з чого почати? (Частина 3)

Сноубординг з дітьми: з чого почати? (Частина 3)
 

Екіпірувалися? А тепер приступаємо безпосередньо до катання. З чого ж і як краще починати вчити малюка сноубордингу?

Візьміть урок: Це найпростіший спосіб навчитися основам катання на сноуборді і техніці безпеки. Малюкові потрібно вивчити хоча б базові прийоми катання (а можна і не тільки їх), і як правило, дітлахи краще вчаться у інструкторів, ніж у батьків. Якщо ж буде вчитися вся сім'я, виберіть для кожного заняття за віком. Навчальні заняття зі сноубордингу для новачків пропонують практично всі лижні курорти.

Катайтеся в задоволення: Візьміть з собою смачний перекус, робіть перерви, грайте в ігри «у кого краще вийде» і обов'язково передбачте призи-смаколики.

Не занадто круто: Вибирайте траси, відповідні навичкам вашої малечі, навіть якщо їй хочеться спробувати покататися крутіше. Завжди стійте поруч – на узбіччі траси, щоб підтримати малюка на випадок, якщо у нього щось не буде виходити.

Ставте поштовхову ногу спереду: Іноді важко вирішити, як встати на сноуборд, а точніше – яка нога повинна бути попереду. Насправді, тут все просто: ставте вперед поштовхову ніжку дитини. Подивіться, як вона катається по льоду (яка нога попереду, а якою дитина відштовхується), якою ногою першою ступає (а якою відштовхується), якщо стоїть ніжками разом. Цю поштовхову ногу і потрібно ставити попереду при катанні на сноуборді. Тобто, правші, як правило, вперед ставлять ліву ногу, а лівші – праву.

Розташовуємо кріплення: Це повинні робити не ви, а досвідчені фахівці. Якщо ви все ж робите це самі, знайте, що новачкам, як правило, ставлять ноги злегка ширше плечей. При цьому сноубордистам-початківцям ставлять кріплення по центру або злегка ближче до заднього краю дошки. Передня нога повинна бути злегка під кутом у напрямку до переднього краю сноуборду, а задня – розташовуватися чітко перпендикулярно дошці.

Потренуйтеся вдома: Нехай вдома чадо потренується одягати і знімати сноуборд. Прямо зі сноубордом можна встати на пишну подушку і попрактикувати рухи, яким вчив інструктор: відчути передній і задній край дошки, обидві ноги, рухи стоп і баланс. Це допоможе дитині впевненіше стояти на сноуборді наступого разу.

Відпочивайте безпечно: Звичайно ж, дитина не може кататися весь час, їй потрібен буде відпочинок. Але робити перепочинок не можна прямо посеред спуску – для цього потрібно відійти в сторонку, на узбіччя. При цьому відпочивати потрібно не в самому низу, а піднявшись хоч трохи, а ще краще – на самому верху траси.

Спробуйте кататися, як на скейтборді: на сноуборді це стане корисним тренуванням. Прикріпіть до дошки підставки, поставте передню ногу, а задньою – відштовхніться пару раз, потім поставте задню ногу на дошку в правильне положення, щоб просто котитися.

Перестраховуйтеся: Нещільні кріплення і взуттєві застібки – дуже поширена проблема. Двічі перевіряйте всі кріплення і застібки, перш ніж відпустити дитину кататися.

Захищайте кисті кулачками: Попрактикуйтеся падати на кулаки. Падаючи на схилі, потрібно групуватися і котитися. А щоб зупинити себе, потрібно виставляти кулачки. Крім того, навіть при незначних падіннях кулачки – найкраща техніка захисту кистей.

М'який сніг = м'яка посадка: Намагайтеся вибирати для катання дні, коли сніг тільки випав. На нього набагато м'якше падати, ніж на щільний і замерзлий, і у малюка буде набагато менше синців.

Будьте уважні: Навчіть малечу дивитися вгору на схил, перш ніж спускатися. І поясніть, що у лижників і сноубордистів, які катаються нижче, пріоритет.

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас