Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Виховання

Існує безліч методик виховання дітей, десятками мов світу написані тисячі книжок з виховання. Нам дуже шкода, що зібрати всі ці матеріали з виховання в рамках одного проекту неможливо. Тому ми вибираємо найкраще – те, що дійсно допомагає у вихованні, орієнтуємося на відгуки батьків та на реальний досвід. Сподіваємося, наші статті та поради з виховання дітей допоможуть вам виховати щасливу, розумну та сильну особистість.

Дитячі істерики: шукаємо причину та зупиняємо

Дитячі істерики – справжнє випробування для батьківських нервів… Трапляються такі емоційні сплески у всіх дітей, правда, у когось дуже часто, у когось – рідше. Та хотілося б навчитися жити та вирішувати усі проблеми, що виникають, без пронизливих криків і тупотінь ногами. Чи можливо це?

Вчимо дитину доглядати за домашнім улюбленцем

Деякі дітки обіцяють, що будуть робити все, що потрібно, щоб батьки тільки дозволили завести домашнього улюленця. Однак незабаром ентузіазм малюка пропадає, і змусити його кожен день піклуватися про тварину стає не так просто. Але саме ця турбота може багато чому навчити дитину, тому відмовлятися від тварини в будинку не варто, тим більше що просте планування, участь батьків і відкрите спілкування з дитиною – все, що потрібно, щоб і дитина, і тварина не тільки жили комфортно, а й по-справжньому подружилися.

Як допомогти першокласнику адаптуватись до школи?

Початок навчального року – це завжди хвилююча подія для школяра, маленький стрес, зміна. А найважче, звісно, першачкам, для яких кожен день у школі в перші місяці навчання несе нові відкриття. Для першокласника настає період змін, дитина переключається з ігрової діяльності, яка панувала в її житті до початку школи, на діяльність соціальну. Перша серйозна відповідальність, перші справжні домашні завдання, перші оцінки… Період адаптації у дитини, яка лише стала школярем, триває, зазвичай, від 1 до 3 місяців. І, звісно, батьки відіграють неабияку роль у тому, наскільки швидко та легко пройде цей етап.

Як «правильно» карати дитину?

Процес виховання неминуче передбачає наявність такого моменту як покарання. Якщо слово «покарання» піднімає в вашій уяві картину, де заплаканий малюк стоїть в кутку, а мама (тато) злісно виговорюють його (чи навіть шльопають по попі) – доведеться розірвати цей шаблон. Адже покарання може бути абсолютно різним (на щастя, для більшості сучасних батьків фізичне покарання – річ неприпустима). Не хотілося б оперувати термінами «правильно» і «не правильно», адже границі їх дуже розмиті, та, тим не менш, поговоримо про «правильне» покарання в контексті «ефективне покарання» - таке, яке приносить бажаний ефект. Отож…

Страх дошкільника перед школою: як з ним впоратися?

Вступ малюка до школи – важлива віха в його житті, і потенційно складне випробування для маленького дошкільника. Та й для вас теж. Дитина ходила в садок, де всі завдання проводяться в ігровій формі, потрібно лише вміти сидіти на одному місці. Але тут очікуються зміни, і їй доведеться по-справжньому працювати. А плюс до всього, ще й абсолютно нові вчителі та діти, з якими доведеться налагоджувати стосунки.

7 причин купити дитині планшет

Купівля планшета для дитини сьогодні скоріше необхідність, ніж примха батьків. Та й діти розвиваються куди швидше, легко звикаючи і розбираючись в сучасних новинках. Хоча, чимало батьків і психологів стверджують, що в цьому немає ніякої користі, лише шкода. Все ж, як не крути, але ви не зможете повністю захистити своє чадо від сучасних гаджетів, а от навчити ними правильно користуватися так, щоб вони приносили виключно користь – це в силах кожних батьків.

Наймаємо родича замість няні: які питання мають вас цікавити?

Якщо у вас є можливість не наймати няню, а передати турботу про дитину, поки вас немає поруч, комусь із родичів (мамі, тітці, бабусі), вам дуже пощастило. Найбільша перевага тут – ваш спокій, що ваш малюк в руках близької людини, якій ви можете довіряти. Крім того, це набагато дешевше або, можливо, і зовсім безкоштовно. Але, на жаль, навіть в цьому прекрасному варіанті є свої недоліки.

Як знайти найкращу няню для дітвори

Хороша няня – це не тільки турбота про дитину, але і важливе вкладення в її майбутнє. Наймаючи няню, думайте не тільки про догляд за дитиною, а й про її розвиток – грамотна нянечка повинна також допомагати малюкові вчитися і розвиватися. А чи знали ви, що для сім'ї з двома працюючими батьками і двома або більше дітьми няня може обходитися дешевше за дитячий садок? То, можливо, дійсно варто пошукати гарну няню для своєї дітвори? Але як таку знайти?

Дитяче суперництво: як врегулювати ситуацію?

Мати сестру, або брата – велике щастя! Часто у дорослому віці вони стають найкращими друзями, порадниками, надійним плечем, на яке завжди можна покластись, а от в дитинстві класикою жанру є постійні сварки і суперечки між дітьми, безперервне з’ясовування «хто перший почав». Часто це суперництво починається ще до народження другої дитини і триває протягом усього періоду дорослішання, проходячи через різні стадії: від боротьби за іграшку до боротьби за увагу.

5 речей, які повинні бути у кожної маленької принцеси

Балувати своїх дітей чи ні – вирішувати кожному з батьків, але є речі, які просто зобов'язані бути у дітей. Відносити їх розряду пустощів не варто, тому як вони швидше навчать маленьке чадо цінувати себе. Сьогодні ми пропонуємо обговорити, які речі повинні бути у кожної маленької принцеси, і чому так важливо, щоб вони мали місце в дитинстві маленької дівчинки.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас