Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Виховання

Існує безліч методик виховання дітей, десятками мов світу написані тисячі книжок з виховання. Нам дуже шкода, що зібрати всі ці матеріали з виховання в рамках одного проекту неможливо. Тому ми вибираємо найкраще – те, що дійсно допомагає у вихованні, орієнтуємося на відгуки батьків та на реальний досвід. Сподіваємося, наші статті та поради з виховання дітей допоможуть вам виховати щасливу, розумну та сильну особистість.

Дитина і піст

Чи мають діти постити? Можливо у Вас також виникало таке питання, особливо воно є актуальним зараз, у час Великого Посту, який є одним з найбільш суворих та шанованих постів у християн. Найповніше та найдостовірніше відповість на це питання, звісно, священик, проте, оскільки ми вже зачепили тему посту, хочемо навести кілька тез з цього приводу.

Діти і гаджети: поради батькам в цифрову епоху

У світі, де діти «ростуть в цифровому форматі», дуже важливо прищепити їм здорові поняття спілкування з гаджетами і комунікації з живими оточуючими людьми. Безумовно, батьки відіграють ключову роль в цьому вихованні. Не знаєте, з чого почати? – Ми підкажемо!

Як привчити дитину до соски

Далеко не кожна матуся знає, як привчити дитину до соски, а зробити це інколи навіть важче, ніж потім відучити від неї. Я дізналась, що така проблема в принципі може існувати після народження своєї доньки. Раніше я навіть уявити собі не могла, що немовлята можуть ігнорувати соску. «Еге, пощастило ж моїй подрузі!» – думала я тоді, бо ж її дитя як вподобало соску з найперших днів свого життя, так і не розлучалося з нею і в наступні місяці. А от у ротику моєї крихітки цей «пристрій» перебував щонайбільше дві хвилини.

9 способів відірвати дитину від смартфона

Кожні сучасні батьки рано чи пізно купують своїй дитині смартфон. Він забезпечує зв'язок з чадом, допомагає в навчанні та організації повсякденних занять. Проте, є у цього гаджета і один значний недолік – малеча швидко прив'язується до своїх смартфонів і в результаті не може від них відірватися.

Дитина не зацікавлена в навчанні – як боротися з проблемою?

Дитина, зацікавлена у навчанні, з самого початку має перевагу в школі. Вона із задоволенням справляється з новими викликами, цікавиться новою інформацією, вона дізнається більше і отримує від цього задоволення (а не робить це заради оцінок). Але, на жаль, не всі діти хочуть вчитися. Що ж в цьому випадку можуть зробити батьки?

Бабусі й дідусі вчать дитину поганим звичкам: що робити?

Незважаючи на те, що більшість дошкільнят ходять в дитячий садок, все ж зазвичай вони проводять чимало часу з бабусями і дідусями. І, на жаль, спілкування з ними не завжди може йти на користь дитині. Малюк копіює поведінку дорослих, з якими проводить час, і від дідусів-бабусь в тому числі може підчепити такі нездорові звички, як «залипання» в телевізорі, засинання в пізній час, харчування лише смаколиками, крики, коли він чогось не отримує тощо.

Що робити, якщо ваша дитина – лівша?

До віку 3-4 років ви вже будете точно знати, лівша ваша дитина чи правша. Лише одиниці дітей здатні однаково добре управлятися обома ручками (таких людей називають амбідекстрами). І якщо ваш малюк виявився шульгою, змиріться з цим. Адже на цьому етапі його розвитку ви навряд чи зможете щось з цим зробити.

Що трапиться, якщо не грати з дитиною? (частина 3)

Батьківство забирає час, і це складно. Так, деяким воно дається легко, але всі ми знаємо, як складно буває збалансувати всі сфери свого життя в сучасному шаленому ритмі. То ж багато сучасних батьків роблять одні й ті ж самі помилки у вихованні своєї малечі.

Що потрібно дитині для щастя?

Усі хороші батьки хочуть, щоб їхня дитина була щасливою. Та не кожен знає, як цього досягти, що конкретно слід робити, та що, навпаки, не допускати по відношенню до дитини.

Яким манерам кожним батькам варто навчити свою дитину?

Говорити «спасибі» і «будь ласка» - це лише верхівка айсберга

Важлива частина виховання дітей – навчити їх гарним манерам, прищепити їх так, щоб вони їх демонстрували їх не тільки у вашій присутності, а й користувалися протягом усього свого життя. Гарні манери, ввічливість і повага допоможуть досягти успіху в майбутньому і оточити себе хорошими людьми. Але прищеплювати їх потрібно з самого дитинства – тільки так вони укореняться і залишаться на все життя.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас