Існує безліч методик виховання дітей, десятками мов світу написані тисячі книжок з виховання. Нам дуже шкода, що зібрати всі ці матеріали з виховання в рамках одного проекту неможливо. Тому ми вибираємо найкраще – те, що дійсно допомагає у вихованні, орієнтуємося на відгуки батьків та на реальний досвід. Сподіваємося, наші статті та поради з виховання дітей допоможуть вам виховати щасливу, розумну та сильну особистість.
Ростити дитину самостійно – непросте завдання. Особливо, якщо самотня мати тягне на собі роботу, будинок і виховання сина-підлітка. Вам доводиться приміряти на себе безліч ролей і нести купу відповідальності, щоб допомогти своєму тінейджеру вирости успішною та щасливою людиною. Адже ви – єдина людина, до якої він може звернутися зі своїми проблемами, і з ким розділить свої радості.
Незважаючи на те, що під час війни діти не можуть усвідомити всього жаху ситуації (це і на краще), вони все ж таки емоційно дуже чутливі. Їхня психіка – найбільш уразлива зараз. Тому ми, як батьки, повинні зробити все можливе, щоб заспокоїти дітлахів і створити навколо них максимально комфортне середовище, наскільки зараз це можливо: як фізичне, так і емоційне.
Народження малюка – величезне щастя для батьків, а двійня – це щастя подвійне! І хоч почуття можуть переповнювати вас, все ж таки ви напевно будете виснажені турботами, пов'язаними з доглядом за двійнятами та їх годуванням. Вам важливо переконатися, що обидва малюки отримують однакову кількість уваги та турботи, і нічим не обділені.
Ставши батьком доньки, ви довго будете її лицарем на білому коні та принцом із казок, який захистить від злих драконів, поборе всіх монстрів і допоможе у будь-якій складній ситуації. Та час іде, і раптово принцеса стає не такою маленькою – вона виростає і вже хоче ходити на побачення. А вам треба якось примиритися з тим, що у неї з'являється перший хлопець.
Новий навчальний рік вже на носі, а з ним і новий стрес як для дітей, так і для батьків. Так, ми хочемо дати малечі найкращі можливості для старту в дорослому житті, тому хвилюємося з приводу її навчання. Але іноді в своїх переживаннях ми можемо заходити надто далеко, роблячи тільки гірше і собі, і дитині.
Часто від батьків можна почути, що дитина переживає стрес перед початком нового навчального року. Насправді ж стрес – це надзвичайно корисна функція організму, пов’язана із мобілізацією захисних сил організму, покликана допомогти йому подолати різного роду проблеми. Тому навряд чи можна назвати ті стани та емоції, які виникають у дитини перед початком нового навчального року, стресом у істинному розумінні цього слова. Зазвичай дитина переживає страх і/або тривогу чи просто відсутність бажання йти до школи через нелюбов до навчання.